• Nauka w trybie hybrydowym w klasach I-III

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w związku z wprowadzeniem w klasach I-III województwa pomorskiego od 13 do 20 marca br. nauki w trybie

hybrydowym, organizacja pracy w tych klasach przedstawiać się będzie następująco:

• wszystkie klasy I-III cztery dni w tygodniu uczyć się będą stacjonarnie na terenie szkoły,
            • wszystkie klasy I-III jeden dzień w tygodniu uczyć się będą w formie zdalnej.

Nauka zdalna:

• poniedziałek: klasa 2d,
            • wtorek: klasa 1d i 2c,
            • środa: klasa 1b, 2a i 3a,
            • czwartek: klasa 1a, 2b i 3b,
            • piątek: klasa 1c i 3c.

Ponadto:

1. Grupy przedszkolne 4 - latków i 5- latków – zajęcia odbywają się według stałego planu.
            2. Oddziały obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego „0a”, „0b” oraz „0c”  - zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.
            3. Klasy IV-VIII - bez zmian - nauka zdalna.

Świetlica tylko dla uczniów mających zajęcia w trybie stacjonarnym.

Zajęcia świetlicowe odbywają się w grupach:

• Grupa "0" - świetlica szkolna duża sala,
            • Grupa klas I - świetlica szkolna mała sala,
            • Grupa klas II i III – poniedziałek i wtorek sala nr 3, środa – piątek sala nr 18.

Szatnia dla klas II i III – bez zmian – w tzw. dużej szkole.

Zajęcia rewalidacyjne, specjalistyczne dla klas I-III – tak jak dotychczas, zajęcia ustalone po

indywidualnym skontaktowaniu się nauczyciela z rodzicami. Forma zajęć dostosowana zostanie do

indywidualnych potrzeb uczniów.

• Ekonomiczny Uniwersytet Dzięciecy - sukces naszego ucznia!!

• Wyniki konkursu na najlepszy projekt EUD w semestrze zimowym 2020/2021 – Ośrodek EUD Gdańsk

Drodzy Studenci EUD,

z radością publikujemy nazwiska zwycięzców konkursu na najlepszy projekt EUD dla Ośrodka EUD – Gdańsk.

W semestrze zimowym 2020/2021 laureatami w Ośrodku EUD – Gdańsk zostają*:

• Stanisław Kwiatkowski
            • Zofia Guzik
            • Adam Sikorski kl. Vc Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance

Gratulujemy!

Dzieło naszego ucznia

• Szkolny konkurs plastyczno-językowy "You can draw"

• W lutym uczniowie klas 1-3 przystąpili do udziału w Szkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym. Wykonane prace przedstawiały osoby, miejsca, rzeczy i symbole związane z krajami anglojęzycznymi. Powstało wiele pięknych prac, wykonanych w różnych technikach.

Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach:

PACE PŁASKIE:

I miejsce – Lena Maćkowska 1A

II miejsce – Magdalena Torończak 3C

III miejsce – Amelia Szablewska 3A

PRACE PRZESTRZENNE:

I miejsce – Aniela Tetzlaff 1D

II miejsce – Igor Wandtke 2C

III miejsce – Mikołaj Szulc 1D

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Julia Habko 2D, Lena Nowak 3A, Olena Kahanowska 2A, Maja Rembiałkowska 1D, Julian Sworczuk 2D oraz Hanna Wilk 2C.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!!

• Lektury dostępne – kolejne materiały udostępnione!

• Udostępniliśmy kolejne pozycje Lektur dostępnych, które obok tekstu oryginalnego zawierają również lekturę przetłumaczoną na PJM oraz wersję z tekstem łatwym do czytania (ETR). Z myślą o edukacji wszystkich uczniów publikujemy dzieła Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Henryka Sienkiewicza. Teksty reprezentują różne gatunki literackie. Można wśród nich znaleźć „Mazurek Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego, fraszki Jana Kochanowskiego, nowelę Bolesława Prusa czy kolejne utwory Braci Grimm i Jana Christiana Andersena. Zapraszamy do korzystania.Lektury dostępne – kolejne materiały udostępnione.

Lektury dostępne - MEN

• Celując - 6 w Bałwana

• Uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego otrzymali zimowe zadanie na 6 !!!

Polegało ono na zrobieniu oryginalnego bałwana.

Okazało się, że nasi uczniowie to prawdziwi artyści.

• Rekolekcje wielkopostne

• W imieniu ks. proboszcza parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance zapraszamy na rekolekcje

wielkopostne, które odbędą się w dniach:

14.03.2021 r. (niedziela) godz. 10.00 - Msza Święta,

15 - 17.03.2021 r. (poniedziałek - środa) godz. 16.45 - rozważania wielkopostne.