• „Zwykłe – niezwykłe Mikołajki klasowe 3 A gimnazjum”

  „Zwykłe – niezwykłe Mikołajki klasowe 3 A gimnazjum”

  Uczniowie klasy 3 A zrezygnowali z prezentów mikołajkowych dla siebie na rzecz podopiecznego hospicjum „Pomorze Dzieciom”.

  Uczniowska inicjatywa stała się wielkim wydarzeniem klasowym i okazją do dobrej zabawy podczas pakowania prezentów.

  Dzięki wrażliwym serom uczniów i ich rodziców dało się zakupić zabawki edukacyjne, które wspomogą rozwój małego Olusia. Trzecioklasiści sami przygotowali paczki oraz piękną kartkę świąteczną, na której umieścili ułożony przez siebie wzruszający wiersz.

  Wspaniała młodzież – cudowna inicjatywa.

  Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

 • Aktualności

  Informujemy , że w okresie świątecznym szkoła będzie czynna :

  1. 24.12 ( poniedziałek) - 8.oo-13.oo

  2.  27/28.12  (czwartek,piątek) - 8.oo-15.oo

  3. 31.12 (poniedziałek) - 8.oo-13.oo

  W dniach 25.12 / 26.12/ 01.01 szkoła nieczynna. 

  Kompleks boisk "ORLIK" od 16.12.2018 roku jest nieczynny do odwołania.  

  21.12 (piątek) spotkania z wychowawcami wg oddzielnego planu lekcji !!!

 • Podziękowania za udział w Szlachetnej Paczce

  Serdecznie dziękujemy i wyrażamy swoją wdzięczność wszystkim Darczyńcom i osobom zaangażowanym w dzieło charytatywne „Szlachetna Paczka”. Tak jak i w ubiegłym roku pomoc przerosła nasze wyobrażenia. Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, którzy bezpośrednio uczestniczyli w przekazywaniu środków zarówno finansowych, jak i rzeczowych. Udało nam się zgromadzić wszystko, o co poprosiła Pani Anna i Jej syn Kacper. Wywiązaliśmy się jako społeczność szkolna ze wszystkich zamierzonych celów. Z małych cegiełek złożyliśmy wielką paczkę, która – jak wierzę - odmieni los tej Rodziny. Udało nam się  zgromadzić żywność i środki chemiczne z dużym zapasem, zaś karty podarunkowe do marketu IKEA pozwoliły wyposażyć całkowicie pokój Kacpra. Za karty do OBI obdarowana przez nas Rodzina zakupi drzwi. Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za piękną nową lodówkę. Z takimi osobami jak wszyscy Państwo chcemy czynić nowe i dobre dzieła. Dla nas Wolontariuszy jest to piękne świadectwo, że tylko razem, wspólnie pomoc przynosi taki efekt. Dziękujemy!

  Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Rotmance

   

 • 10.12.2018

  Moduł Przedszkole został zmodyfikowany

 • 100 Lecie Odzyskania Niepodległości - Obchody

  DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

  9 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 100 – lecie odzyskania niepodległości Polski. Z tej okazji w oknach szkoły pojawiły się biało-czerwone dekoracje, a klasy III A i III B nauczania początkowego przygotowały akademię.
  Uczniowie recytowali wiersz, wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy i kilka pieśni patriotycznych. Akademię uświetniły też solowe występy Ani i Ali Pragacz oraz Julii Marcinkowskiej. W czasie akademii swoje wiersze odczytali laureaci patriotycznego konkursu poetyckiego, nagrodzeni zostali również uczestnicy konkursu plastycznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

 • Szlachetna Paczka

  Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

             Nasza szkoła postanowiła ponownie wziąć udział w akcji charytatywnej: „Szlachetna Paczka”. W ubiegłym roku zorganizowana przez nas pomoc starszemu samotnemu człowiekowi przerosła nasze wyobrażenia. W tym roku Wolontariusze z naszej szkoły wybrali z bazy rodzin Panią Annę – samotną wdowę, która mieszka z dwoma synami: Kacprem (10 lat) i Grzegorzem (20 lat).

          Sytuacja Pani Anny i jej dziesięcioletniego syna Kacpra jest w obecnej chwili bardzo trudna. Gdy Kacper miał pół roku, jego tata umarł na cukrzycę. Pani Anna bardzo dzielnie wychowywała czworo dzieci, ciężko pracując na dwóch etatach. Starsze rodzeństwo powoli się usamodzielniało. Obecnie z Panią Anną mieszka dwóch synów, z których starszy stopniowo usamodzielnia się (uczy się i pracuje), a młodszy pozostaje na wyłącznym utrzymaniu mamy. W roku 2016 Pani Anna zaczęła chorować, przebywała bardzo długo na zwolnieniu lekarskim. Z tego powodu w czerwcu 2018 roku została zwolniona z pracy. Dzięki pomocy bliskich, trafiła do lekarza, który pokierował ją do odpowiedniego szpitala, gdzie jej choroba – rzadkie i ciężkie schorzenie reumatologiczne - została zdiagnozowana. Paradoksalnie podczas pobytu Pani Anny w szpitalu zebrała się komisja zusowska, która „zaocznie” odrzuciła jej wniosek o przyznanie renty. Pani Anna odwołała się od tej decyzji do sądu , walcząc z ZUS-em o prawo do renty, i w tej chwili oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy (zły stan zdrowia nie pozwala jej podjąć żadnej pracy fizycznej). Praktycznie wszystkie dochody w tej rodzinie są przeznaczane na rachunki i opłaty, na życie pozostaje 250 zł na jedną osobę miesięcznie (!). Gdyby nie bliscy i przyjaciele Pani Anna żyłaby bez żadnych środków. Standard mieszkania jest minimalny. W pokoju Kacperka w wakacje rozpoczęto remont pokoju. Po wyniesieniu starych, niezdatnych do użytku mebli  nie starczyło w budżecie rodzinnym środków na zakup łóżka, biurka, szafy. Przez kilka ostatnich miesięcy nie miał on dostępu do własnej przestrzeni, odrabiając lekcje przy kuchennym stole. Pani Anna w tym wszystkim pozostaje głęboko wierzącą kobietą, nie tracącą nadziei na lepsze życie dla swych dzieci.

  Razem jako społeczność szkolna możemy przemienić los tej rodziny, ofiarując podstawową żywność i środki chemiczne, a także karty podarunkowe, dzięki którym spełnią się marzenia dziesięciolatka o własnym pokoju. Mieszkanie wymaga remontu, dlatego karty podarunkowe pozwolą dokupić najpotrzebniejsze materiały – podstawowe meble, drzwi, farby, kleje itp. Kacper marzy o komputerze dlatego jakby ktoś zechciał oddać używany, proszę o kontakt – 603 365 065

   

  1. 28.11.2018 – Promocja szlachetnej paczki w Szkole
  2.   5.12.2018 – Zbiórka darów
  3.   7.12.2018 – Pakowanie wielkiej paczki
  4.   9.12.2018 – Wielki finał Szlachetnej Paczki – przekazanie daru od Szkoły

   

                       WSZYSCY JESTEŚMY DARCZYŃCĄ - SPRAWDŹ CO MASZ DOSTARCZYĆ

   

  4 - latki

   

  Herbata i kawa

   

   

  5 – latki

   

  Suszone owoce, bakalie

   

  0a

   

  Makarony, ryż, kasza itp.

   

  0b

  Miód, dżemy

   

  0c

   

  Płatki śniadaniowe, słodycze

   

   

  1a

   

  Olej, masło, itp.

   

  1b

   

  Cukier, sól, pieprz, różne przyprawy

   

  1c

   

  Sery długoterminowe

   

  2a

   

  Warzywa (ziemniaki, marchew, seler), itp.

   

   

  2b

   

  Mąka, bułka tarta, ketchup, majonez, musztarda,  itp.

   

  2c

   

  Wędliny długoterminowe

   

  3a

   

  Papier toaletowy, ręczniki papierowe

  Mokre chusteczki

   

  3b

   

  Woda i soki

   

   

  3c

   

  Owoce i cytrusy

   

  4a

   

  Proszek i płyn do prania

   

                  4b

   

  Kosmetyki

   

   

  4c

   

  Środki czystościowe

   

   

  4d

   

  Karta do IKEA

   

  5a

   

  Karta do IKEA

   

  5b

   

  Karta do IKEA

   

  5c

   

  Karta do IKEA

   

  6a

   

  Karta do IKEA

   

  6b

   

  Karta do IKEA

                     

   

  6c

   

  Karta do IKEA

   

   

   

  7a

   

   Karta do IKEA

   

  7b

   

   Karta do IKEA

   

  7c

   

           Karta do IKEA

   

   

  8a

              

  Karta do IKEA

   

  8b

   

  Karta do OBI

   

   

  8c

   

  Karta do OBI

   

  8d

   

  Karta do OBI

   

  8e

   

  Karta do OBI

   

  3a

   

  Karta do OBI

   

   

  3b

   

  Karta do OBI

   

  3c

   

  Karta do OBI

   

  Pracownicy w szkole

   

  Kuchenka z piekarnikiem, pralka

  Karta podarunkowa  o wartości – 150 -200zł

 • 100 Lecie Odzyskania Niepodległości - Spotkanie z Kazimierzem Cybulskim

  Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości 20 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Kazimierzem Cybulskim – synem Aleksandry Cybulskiej, która w czasie II wojny świtowej narażając życie całej rodziny uratowała Żydówkę Sonię Szindel. Sonia jako małe dziecko została adoptowaną przez rodzinę Cybulskich. Po wojnie wróciła do rodziny, tracąc całkowicie kontakt z przybranymi rodzicami. Dopiero po wielu latach Sonia odnalazła panią Aleksandrę.

  19 października 2018 r. pani Aleksandra Cybulska  została odznaczona Medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

  Sonia obecnie mieszka w Portlansd (USA) i utrzymuje stały kontakt z Cybulskimi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

             

 • Obchody Dnia Niepodległości

  W ramach przygotowań do obchodów 100- lecia Niepodległości naszego kraju dzieci z grupy 0a uczyły się wiersza „Niepodległość”, utrwalały hymn narodowy, ucząc się kolejnych zwrotek, a także przygotowały piękny plakat okolicznościowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

  9 listopada 2018 r. najmłodsi w naszej szkole uczcili Święto Niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych spotkały się, by wspólnie o godzinie 11.11 zaśpiewać hymn narodowy i wyrecytować przygotowane wiersze o tematyce patriotycznej. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom i nauczycielom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Informacje z firmy Vucan

  W związku z otrzymaną informacją z firmy Vulcan ....Drodzy Użytkownicy e-dziennika UONET+!

  Zawsze staramy się dostarczać Wam jak najlepsze produkty. Dokładne testy, którym poddajemy nasze aplikacje, wykazały tym razem błędy w nowej wersji UONET+. Ich usunięcie zajmie nam więcej czasu niż standardowo założyliśmy. Dlatego zaplanowaną na 8 listopada aktualizację musimy przenieść na późniejszy termin. Ciężko pracujemy, aby opóźnienie było jak najmniejsze, ale jednocześnie wierzymy, że oddamy Wam aplikację spełniającą Wasze oczekiwania. Na bieżąco będziemy Was informować o postępach prac.

  informujemy, że aby polepszyć komunikację z oddziałami przedszkolnymi prosimy o skorzystanie z nastepujących adresów e-mailowych :

  1. oddział 0A - rotmanka0a@o2.pl 

  2. oddział 0B- rotmanka0b@o2.pl

  3. oddział 0C- rotmanka0c@o2.pl

  4. oddział czterolatków - rotmanka4@o2.pl

  5. oddział pięciolatków- rotmanka.5@o2.pl

   

   

 • BĄDŹ JAK PIŁSUDSKI!!!!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  DO FOTOGRAFOWANIA SIĘ W FOTOBUDCE

  Z PODOBIZNĄ

  MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

  Do 13 listopada budka znajduje sięw nowym skrzydle przy szatni,

  następnie będzie dostępna w holu głównym szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

 • Świeto Niepodległości

  W dniu 10 listopada 2018 r.  uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbędą się w  Straszynie.

   1. 10:30  Msza święta  w kościele w Straszynie

   2. 13:00 – 13:30 odsłonięcie instalacji artystycznej Sto Orłów dla Niepodległej.

  Przypominamy - 12.11.2018 roku (poniedziałek) SZKOŁA JEST NIECZYNNA

   

 • Zbiórka dla Hospicjum

  Drodzy rodzice, do końca przyszłego tygodnia tj. 9.11.2018 zbieramy następujące rzeczy dla hospicjum.

  Zbieramy:
  podkłady higieniczne 90/60, 60/60,
  chusteczki nawilżane,
  pieluchy na rzep dla dorosłych rozmiary 1, 2,
  płyny do kąpieli dla dzieci i inne środki do pielęgnacji oraz środki czystości.

  klasy od 4 do 3 gimn przynoszą rzeczy do klasy nr 9, Pana Łukasza Pikusa lub wychowawców
  przedszkolaki, zerówki i kl 1-3 sp do wychowawców,
  plakaty również wywieszone są w szkole

  Fundacja Pomorze Dzieciom Hospicjum  POMAGAJMY, dobro zawsze wraca!

   

   

 • 100 Lecie Odzyskania Niepodległości - Wycieczka Warszawa

  W ramach szkolnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas ósmych mieli okazję uczestniczenia w próbie koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Październikowa wizyta w siedzibie zespołu w Kamienicy i Pałacyku Klubu Myśliwskiego w Warszawie i możliwość podpatrzenia pracy artystów od kuchni to dawka polskości i patriotyzmu, która na długo zostanie w pamięci młodzieży.

  Udział w tak nietypowym i wyjątkowym dla uczniów wydarzeniu w namacalny sposób pozwolił zapoznać się z pracą wybitnych artystów śpiewu, tancerzy oraz muzyków zespołu. Młodzież miała wyjątkową okazję obserwacji pracy w tworzeniu „dzieła artystycznego – koncertu”, które w szczególny sposób dba o pamięć naszych przodków walczących o polską tożsamość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

   

   

 • Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich z Okazji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości

  13 października w naszej szkole odbył się Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich z okazji 100 Lecia Niepodległości Polski, udział wzięło 7 zespołów. Rodzice bawili się razem z dziecmi. Była rywalizacja, zabawa i pyszny poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.
 • Biegi Przełajowe

  5 października w Sobowidzu odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Startowały trzy drużyny z naszej szkoły: 
  Dziewczynki SP zajęły 4 miejsce
  Chłopcy SP zajęli 3 miejsce 
  Dziewczynki gimnazjum oraz 7-8 klasa wygrały i jada na zawody wojewódzkie. Brawo!!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.
   
 • Wystawa Pamiątek Rodzinnych

  W naszej szkole w dniu 23  XI  do godziny 18.00 będzie udostępniona do zwiedzania uczniom a także całemu środowisku Rotmanki wystawa pamiątek rodzinnych pt. „100 Lat Niepodległości”. Poszukujemy przedmiotów pochodzących z pierwszych lat niepodległości aż do czasów współczesnych, które wzbogaciłyby naszą wystawę. Ponieważ historię tworzą wszyscy ludzie prosimy o wypożyczenie na czas wystawy zdjęć, dokumentów, starych książek, medali, rzeczy codziennego użytku i innych eksponatów, które dają obraz życia naszego i naszych przodków, a które niejednokrotnie leżą zapomniane w szufladach lub na strychach naszych domów.
  Zapewniamy o godnym ich traktowaniu oraz bezpiecznym przechowaniu i prezentowaniu.
  Ze względów organizacyjnych prosimy o dostarczanie eksponatów zapakowanych i opisanych -również imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasy. Prosimy o dostarczanie ich do wychowawców klasy  w dniach 12-16 listopada.
  Dziękujemy za współpracę i zapraszamy na zwiedzanie wystawy.
  Nauczyciele historii w szkole – Monika Szumiłowska, Aneta Główczewska, Katarzyna Gajtkowska
   

 • Wyniki egzaminacyjne III Gimnazjum

  wyniki_2018-wyniki.pdf 

  Serdecznie gratulujemy .

 • „ Matematykę znamy i działamy”

  „ Matematykę znamy i działamy”

  W maju uczniowie klasy IIA i IIB kontynuowali zajęcia w ramach projektu wspieranego przez Fundację mBanku. Z okazji Dnia Mamy przygotowały słodką niespodziankę piekąc ciasto. Uczniowie pod opieką nauczycieli analizowali przepisy, zaplanowali budżet, ułożyli listę zakupów. Tak przygotowani udali się na zakupy. Na kolejnych zajęciach uczniowie z zapałem zabrali się do pracy przygotowując pyszne jabłeczniki, odmierzali i ważyli potrzebne ilości produktów, ustalali proporcje, kontrolowali czas pieczenia.

  W oczekiwaniu na efekt końcowy dzieci umilały sobie czas grając w ulubione gry matematyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  W czerwcu uczniowie klasy IIA i IIB planowali wakacyjne podróże w ramach projektu wspieranego przez Fundację mBanku. Utrwalali położenie przedmiotów w przestrzeni, przeliczali długość trasy pokonywanej samolotem i samochodem wykorzystując stronę internetową www.googlemaps, obliczali różnice w długości trasy oraz czasu podróży. Uczestnicy projektu planowali zwiedzanie wybranych miast wyszukując atrakcje i ciekawe miejsca. Planowali budżet uwzględniając różne środki lokomocji, ceny biletów wstępu, koszty noclegów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie folderu reklamującego wybrane przez grupę miasto. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   

   

 • Dzień Dziecka 2018

  Dnia 30 maja 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami z SU., przygotowali Festyn Gier i Zabaw Ruchowych  i Festyn Tańca. Uczniowie mogli korzystać  z różnych atrakcji przygotowanych dla nich w tym dniu, tj.: zabawy na dmuchanych zamkach, waty cukrowej, słodyczy, popcornu, licznych atrakcji festynowych i tanecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Rotmance
  Al Piłsudskiego 37
  Rotmanka
  Straszyn 83-010
 • (+58) 682 1317
  Fax. (+58) 683 08 50

Galeria zdjęć