• Działania profilaktyczne

  Działania profilaktyczne

  Informuję, że na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl mozna skorzystać z dokumentu pn. "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów" .

  Dodatkowo wzmacniając komunikację pomiędzy szkoła , rodzicami i uczniami podaję adres e-mailowy w celu przekazania  informacji o istotnych zagrożeniach wystepujacych w środowisku szkolnym. - pedagog.rotmanka@wp.pl  

   

 • Komunikat dla rodziców oddziałów przedszkolnych

  Komunikat dla rodziców oddziałów przedszkolnych

  Szanowni Rodzice 

  Zapraszam do zapoznania się z informacją dotyczącą dzieci sześcioletnich oraz czteroletnich .

  zerowka.pdf

 • KOMUNIKAT

  SZANOWNI RODZICE , DRODZY UCZNIOWIE,

  Dyrektor Szkoły w Rotmance informuje , że zgodnie z decyzja Szkolnego Komitetu Strajkowego oraz zarządu Głównego ZNP akcja strajowa w naszej szkole zostaje zawieszona od dnia 27.04.2019 roku. 

  Decyzja ta, powoduje wznowienie zajęć lekcyjnych od dnia 29.04.2019 (poniedziałek) zgodnie z planem lekcji poszczególnych klas. Przypominam jednocześnie,że 01/02/03 są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych. 02.05 (czwartek) będą prowadzone zajęcia opiekuńcze w świetlicy . Zgłoszenia należy dokonać u kierownika świetlicy 58 682 13 17 wew.28

 • Komunikat nr 1 Szkolnego Komitetu Strajkowego

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

  informujemy ,że akcja strajkowa w naszej szkole będzie prowadzona zgodnie z decyzją Zarządu Głównego Zwiazku Nauczycielstwa Polskiego . Kolejny komunikat zostanie zamieszczony 26.04.2019 roku. Dziękujemy za Państwa zrozumienie. 

   Szkolny Komitet Strajkowy   Katarzyna Gajtkowska                                                                                                                                                                                      Monika Szumiłowska                                                                                                                                                                                        Małgorzata Antuszewicz

 • Wesołego Alleluja !!!

  Wesołego Alleluja !!! - Obrazek 1

  Pełnych nadziei, wiary i miłości radosnych Świąt Wielkiej Nocy oraz

  serdecznych spotkań w gronie Najbliższych życzą

  Dyrektor Szkoły wraz z pracownikami Szkoły Podstawowej w Rotmance

 • Klasy ósme tuż przed egzaminem z języków obcych

  Klasy ósme tuż przed egzaminem z języków obcych
 • A teraz czekamy na wyniki :)

  A teraz czekamy na wyniki :)
 • W drodze na egzamin z języka angielskiego/niemieckiego.

  W drodze na egzamin z języka angielskiego/niemieckiego.

        

 • Informacja dla klas VIII SP

  Harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty:

  1. j.polski  15.04 (poniedziałek) -godz.9.oo

  2. matematyka 16.04 (wtorek)- godz.9.oo

  3.język obcy nowożytny 17.04 (środa) - 9.oo

  Zbiórka o godz. 8.3o w holu wejsciowym szkoły , przypominam o legitymacja szkolnych. Transport z Borkowa - odjazd 8.10 , powrót ze szkoły 12.10

 • Informacja dla III klas gimnazjum

  Przypominam , że egzaminy dla III klas gimnazjum odbywaja sie zgodnie z wyznaczonym harmonogramem CKE. W zwiazku z powyższym w dniach 10/11/12 uczniowie przychodzą do szkoły na godz.8.3o .Zbiórka w holu wejściowym szkoły. Podczas egzaminu obowiązuje zakaz wnoszenia i uzywania urządzeń elektronicznych. Proszę pamietać o legitymacjach szkolnych .

 • Komunikat

  Komunikat Zastępcy Wójta Gminy Pruszcz Gdański skierowany do Rodziców i uczniów w związku z trwająca akcją strajkową w placówkach oświatowych.  Komunikat_z_dnia_08.04.2019_r._3188_.pdf

 • Obiady podczas strajku

  Obiady podczas strajku

  Informuję ,że podczas akcji protestacyjnej istnieje mozliwość skorzystania z obiadów . Obiady wydawane będą od wtorku w godz 11.oo-12.3o. W przypadku chęci skorzystania z posiłku proszę o kontakt telefoniczny 58 682 13 17 wew.30. 

 • Strajk w Szkole Podstawowej w Rotmance

  Szanowni Rodzice

  Mimo toczących się rozmów "ostatniej szansy" w dniu dzisiejszym nie udało się doprowadzić do porozumienia rządu i ZNP .W związku z tym  w poniedziałek rozpoczyna sie strajk pracowników naszej szkoły. Szanując prawo do strajku wszystkich chcących protestować informuję ,że :

  1. Szkoła nie ma możliwości zapewnienia opieki  uczniom .

  2. Egzaminy w klasach III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej odbędą się w naszej szkole zgodnie z harmonogramem ( zbiórka III klas gimnazjum w środę o 8.3o )

  3. W wyjatkowych przypadkach, kiedy wystapi brak możliwości zapewnienia opieki przez rodziców proszę o kontakt  tel. 512564888 (6.3o-15.oo) . Dziękuję za pomoc i zrozumienie .

   

 • Komunikat w sprawie planowanego strajku

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice .

  W związku z tym, że prawdopodobnie od poniedziałku 08.04.2019 r pracownicy naszej szkoły przystąpią do strajku, może nastąpić odwołanie (zawieszenie) zajęć . Jeżeli dojdzie do strajku chcę Państwa poinformować, że szkoła nie będzie miała możliwości zapewnienia opieki uczniom. Jednocześnie zapewniam ,że egzaminy klas gimnazjalnych i ośmioklasistów odbędą się zgodnie z harmonogramem CKE.

  Warto pamiętać, że  jak wynika z § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632) rodzicom dzieci do lat 8 uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których z powodu strajku nastąpi nieprzewidziane zamknięcie placówki, przysługuje prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Okres usprawiedliwionej nieobecności rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły, jest okresem, za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy.

  O wszystkich zmianach dotyczących strajku będziemy informować niezwłocznie poprzez naszą stronę https://szkolarot.edupage.org oraz dziennik elektroniczny . Bardzo proszę o zrozumienie w tej trudnej sytuacji.

                                                                                                      Dyrektor szkoły -Zygmunt Rzaniecki

                                                                                                                                                                                     

 • Rocznica śmierci naszego Patrona

  Rocznica śmierci naszego Patrona - Obrazek 1

  Karol Wojtyła zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Śmierć nastąpiła o 21. 37. Przy łożu Jana Pawła II umierającego w papieskich apartamentach byli jego najbliżsi współpracownicy m.in.: abp Stanisław Dziwisz – osobisty sekretarz papieża, ks. prof. Tadeusz Styczeń, jego uczeń z KUL, ks. prałat Mieczysław Mokrzycki i opiekujące się Janem Pawłem II na co dzień siostry sercanki. Szkoła Podstawowa w Rotmance nosi imię "KAROLA WOJTYŁY" od dnia 10.11.2005 r.

 • Międzynarodowy Konkurs Robotyki RoboRave Poland

  Międzynarodowy Konkurs Robotyki RoboRave Poland

  W  dniach 21-23 marca 2019 w Straszynie odbył się Międzynarodowy Konkurs Robotyki RoboRave Poland. Wzięły w nim udział 3 drużyny z naszej szkoły. Wszystkim udało się zdobyć jak na pierwszy raz wysokie lokaty, tym bardziej że wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie z minuty na minutę, decydowała oczywiście wiedza, umiejętności i odrobinka szczęścia przy ustawieniu robotów.

  Starsza druzyna: Mateusz Filipkowski VIC, Kacper Król VIC, Maja Włodarczyk VIA, Julia Toryfter VIB zajęła 4 miejsce w SumoBot kategoria MS.

  Młodsza druzyna: Szymon Filipkowski IVA, Michał Stolarski IVD, Anna Toryfter IV D zajęła 4 miejsce w SumoBot kategoria ES.

  Druga młodsza drużyna: Dominik Włodarczyk IVD, Kosma Sirocki IVD, Marcel Molenda IVD, Jakub Fąs IVD zajęła 1 miejsce w SumoBot kategoria ES, wygrywając ją.

  Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Konkurs literacko-plastyczny.

  Konkurs literacko-plastyczny.

  Ogłaszamy konkurs  w dwóch odrębnych kategoriach: literackiej oraz plastycznej pt. „Być dobrym jak chleb. Karol Wojtyła i wielkie - małe tematy”- stanowi jeden z etapów  „I Festiwalu Talentów im. Karola Wojtyły”, imprezy o charakterze kulturalno-edukacyjnym obejmującej swym zasięgiem dzieci i młodzież ze szkół podstawowych Powiatu Gdańskiego.

  REGULAMIN__KONKURSU_LITERACKIEGO_I_PLASTYCZNEGO-1.pdf

   

 • Turniej Badmintona -100 Lecie Odzyskania niepodległości

  Turniej Badmintona -100 Lecie Odzyskania niepodległości

  W sobotę 9.03.2019 odbył się w ramach 100 Lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkoleTurniej Rodzinny w Badmintona. W spotkaniu wzięło udział 9 par, które spalały kalorie przy dobrej zabawie. Puchary zdobyli za I miejsce Julia Rembiałkowska z tatą, II miejsce Tymek Ragus z tatą, III miejsce Amelia Golan z mamą. Były również nagrody pocieszenia. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Rekolekcje Wielkopostne 2019

  Rekolekcje Wielkopostne 2019

  Program rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Faustyny w Rotmance 24.03-27.03.2019 r.

  Rekolekcje_wielkopostne_2019.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Karola Wojtyły
  Al Piłsudskiego 37 , Rotmanka, poczta Straszyn 83-010
 • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć