• Wydarzenia 4 Latki

    • LUTY 2021

     Kosmiczne obrazy

     Pani Lucyna Lewandowska (opiekun warsztatów plastycznych) postanowiła artystycznie nawiązać do realizowanego w tym tygodniu w grupie 4-latków tematu kosmosu. Idealnie pomógł w tym Vincent Van Gogh i jego obraz „Gwiaździsta noc”. Po krótkim wprowadzeniu, przeczytaniu książeczki dla dzieci „Czyj to domek ?” (ilustrowanej obrazami Vincenta van Gogha) dzieci przystąpiły do działań artystycznych. Malowały z ogromnym zaangażowaniem. Na 4 dużych kartonach powstały nowe dzieła sztuki - ich własne interpretacje obrazu “Gwiaździsta noc”. Zabawa była dokonała, a efekty imponujące.

     Brawo!

      

      

     MARZEC 2020

     Wizyta Straży Pożarnej w przedszkolu

     W dniu 6.03.2020r. przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, przedstawicieli KP PSP w Pruszczu Gdańskim. Dzieci
     z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania.

     Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do Straży Pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.


     Wizyta w zakładzie fryzjerskim

     5 marca grupa Motylków udała się z wizytą do salonu fryzjerskiego mieszczącego się niedaleko przedszkola. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy fryzjera. Poznać i zobaczyć wszystkie narzędzia i przyrządy potrzebne fryzjerom w pracy. Chętne dzieci mogły również usiąść w fotelu i uczesać się.

     Dziękujemy za wspaniałą lekcję.

     Zapraszamy do galerii


     LUTY 2020

     Dzień Babci i Dziadka w Naszym Przedszkolu

     Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia
     Dziś życzenia składa wnuczek i wnusia.

     Takie i inne życzenia dało się słyszeć w dniu 7 lutego, kiedy to do przedszkola przybyli zaproszeni goście – kochane Babcie i Dziadkowie.

     Zapraszamy do galerii


     STYCZEŃ 2020

     Bal Karnawałowy

     Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 30 stycznia podczas balu karnawałowego.! \

     Zapraszamy do galerii


     GRUDZIEŃ 2019

     Fabryka Mikołaja

     W grudniu masza grupa pojechała na wycieczkę do Stacji Dobrego Czasu w Tczewie do Fabryki Mikołaja. Dzieci m.in. spotkały się tam z Mikołajem, stroiły rogi reniera, wykonały piękne skrzaty oraz uczestniczyły w wielkiej bitwie na śnieżki.Zapraszamy do galerii.


     Mikołajki

     6 grudnia naszą grupe odwiedził Mikołaj ze swoimi pomicnikami. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi. Motylki otrzymały prezenty i zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. Galeria.


     Wystawa szydełkowa

     Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w wystawie robótek ręcznych wykonanych przez uczennice naszej szkoły. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wykonaną prace. Galeria.


     Wigilia

     Przed przerwą świateczną w naszej grupie zorganizowaliśmy pierwszą wspólną Wigilię. Wymienialiśmy się tradycjami związanymi z Świętami Bożego Narodzenia, podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia, śpiewaliśmy wspólnie kolędy i zasiedliśmy do stołu. Galeria.


     LISTOPAD 2019

     Dbam o zdrowie

     Dzieci w tygodniu o zdrowiu zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania. Wykonnały samodzielnie sałatkę owocową. Po wykonanej pracy odbyła się degustacja sałatki, była bardzo pyszna! Zapraszamy do galerii.

     Motylki zprganizowały też kącik lekarski. Dowiedziałty się o konieczności zażywania lekarstw i spokojnego zachowania się podczas ich brania oraz o zasadach bezpieczeństwa związanych z ich zażywaniem.Galeria.


     Warsztaty mydlane

     26 listopada stycznia dzieci z Grupy Motylki brały udział w zajęciach własnoręcznego tworzenia mydełek glicerynowych. Była to świetna zabawa w czasie której przedszkolaki eksperymentowały formą, kolorem, kształtem i zapachem. Powstały niepowtarzalne kostki mydła, które będą  doskonałym prezentem dla najbliższych.

     Galeria


     Dzień Pluszowego Misia

     W dniu 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

     Galeria FOTO


     Wizyta w gabinecie pani pielęgniarki

     20 listopada Grupa Motylki odwiedziła gabinet pani pielęgniarki, która opowiedziała  nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. 

     W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcją, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

     Galeria FOTO


     Narodowy Dzień Niepodległości

     8 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Tego dnia dzieci z grupy Motylków uczestniczyły w apelu zorganizowanym przez swoich starszych kolegów i koleżanki z trzecich klas. Przedszkolaki poznały symbole narodowe oraz wykonały piękne flagi.

     Zapraszamy do galerii.


     Warsztaty ekologiczne

     5 listopada przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach podczas których przybliżono dzieciom problem związany z nadmiernym produkowaniem niepotrzebnych odpadów. Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w różnego rodzaju ciekawostki dotyczące zanieczyszczania środowiska, poznały skutki niewłaściwych zachowań człowieka oraz sposoby walki ze śmieciami.

     Galeria FOTO.


     Październik 2019

     smiley TAK SPĘDZAMY CZAS W PRZEDSZKOLU wink

     Zapraszamy do galerii

      


     17.10.2019

     Ja Ci jeszcze pokaże… Jeszcze mnie popamiętasz!

     17 października 2019 r. grupa „ MOTYLKÓW” wybrała się do Multikina w Gdańsku, gdzie dzieci obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez Wrocławski Teatr IN-ART pt. ”Przygody Wilka i Zająca”.

     Zapraszamy do galerii.


     24 października 2019 r. grupa „ MOTYLKÓW” odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Biblioteka to miejsce wyjątkowe, gdzie panują pewne zasady i reguły.  Pani Agnieszka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

     Zapraszamy rodziców z dziećmi do zapisywania się do naszej szkolnej biblioteki.

     Zapraszamy do galerii.


     Wrzesień 2019

     24.09.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Pruszczu Gdańskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

     Zapraszamy do galerii.

      

     GRUPA: MOTYLKI

     ROK SZKOLNY 2019/1920

     _________________________________________________________________________________________________

     WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

     W dniu 17.09.18 odwiedził grupę „Biedronki” ratownik medyczny Pan Pan Łukasz Wrycz -Rekowski. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji dotyczących pierwszej pomocy. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły również w praktycznej części. Zapraszamy do galerii.

      

     WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ  ( 26.09.18)

     Nasze dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w programie „ Bezpieczna droga do szkoły” . Codziennie uczą się zasad bezpieczeństwa i kształtują prawidłowe nawyki bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzięki uprzejmości Straży Gminnej dzieci mogły poznać podstawowe zasady w formie zabawy. Zapraszamy do galerii.

      

     WYCIECZKA NA POLE DYNIOWE

     W dniu 15.10.18 dwie grupy przedszkolne wspólne wybrały się na spacer na pole dyniowe w Rotmance. Dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu malując lub szukając dyń. Zapraszamy do galerii.

      

     AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

     W ramach projektu  Akademia Zdrowego Przedszkolaka, dzięki któremu propagujemy zdrowy tryb życia, grupa „Biedronki” przygotowywała owocowo-warzywny sok. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego dobrania składników oraz samodzielnego przyrządzenia soku, który bardzo Dzieciom smakował. W kolejnym dniu odgadywały smaki warzyw i owoców, zabawy było co niemiara. Galeria

     Z ŻYCIA CODZIENNEGO 

     Zapraszamy do galerii.

      

     DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

     W dniu 23.11 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, o których opowiadały nieco większemu Misiowi ;). Zapraszamy do galerii

     DOGOTEREAPIA 

     W grudniu dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziła pani Kamila z psem przewodnikiem. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób prawidłowo obchodzić się z psem oraz w praktyce poznały,jak należy zajmować się swoim pupilem. Zapraszamy do galerii

     MIKOŁAJKI

     Zapraszamy do galerii.

     WIELKA FABRYKA ELFÓW

     Na ten dzień dzieci czekały bardzo długo :). W dniu 18 grudnia przedszkolaki odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów, gdzie pomagały elfom odnaleźć drogę do Mikołaja. Na szczęście wszystko się udało, a dowodem niech będzie nasza fotorelacja.

      

     IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ – KAMPANIA SPOŁECZNA DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

     Nasza szkoła, w tym oddział przedszkolny, uczestniczyła w akcji społecznej „ Idą święta, nie o sms-ie, ale o kartce pamiętaj” . 
     Celem kampanii było zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak bardzo ważne są bezpośrednie relacje rodzinne, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również- a może przede wszystkim- kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja, dzięki Rodzicom, powiodła się i kartki trafiły do najbliższych.  Zapraszamy do galerii

     BAL KARNAWAŁOWY 

     Zapraszamy do galerii.

     WIGILIA KLASOWA 

     Wspólnie z dziećmi uroczyście obchodziliśmy Wigilię. Zapraszamy do galerii.

     URODZINY PRZEDSZKOLAKÓW

     Urodziny to ważne wydażenie dla każdego przedszkolaka, dlatego staramy się je celebrować z należytą starannością :). Zapraszamy do galerii.

     EKSPERYMENTY I INNE ZABAWY W PRZEDSZKOLU 

     W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno :) Dzieci uczą się poprzez zabawę. Zapraszamy do galerii.

     WYCIECZKA DO STRUSIEJ FARMY W KNIEWIE 

     Zapraszamy do galerii.

     DZIEŃ DZIECKA 

     Zapraszamy do galerii.

     DZIEŃ MAMY I TATY

     6 czerwca obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla Rodziców niespodziankę w postaci występu oraz pamiątki, które same zrobiły. Zapraszamy do galerii.

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      

     Marzec 2018

     Dzień kobiet w przedszkolu

     Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

     Taki dzień raz się w roku zdarza,

     gdy 8 Marca z gwarem wiosny

     wytryśnie z kartek kalendarza”.

     Dnia 8 marca odbyła się uroczystość   z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów..

     Zapraszamy do galerii.

                      

     Wycieczkę do kina w Cieplewie

     Dnia 12.03.2018r. grupa Jeżyków wybrały się na wycieczkę do kina w Cieplewie na przedstawienie pt. ,,Jak uratować mamę' Nudy w kinie nie było – same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

     Zapraszamy do galerii.

      

     Luty 2018

     Przedszkolaki z wizytą w bibliotece.

     Grupa Jeżyków 13.02 odwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim.

     Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

     Zapraszamy do galerii.

      

     Styczeń 2018

     Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

     Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.

     Tak też było w naszym przedszkolu do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Przedszkolaki z grupy Jeżyków przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

      

     Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę

      i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego.

      

     Grudzień 2017

     Świąteczne przedstawienie

     W dniu 18.12.2017 r. w przedszkolu odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe na które zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

     Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami, zaśpiewały wspólną kolędę. Po występach rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na poczęstunek. Zapraszamy do galerii.

     Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

     W dniu 7 grudnia grupa „ Jeżyków” pojechała na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. W fabryce dzieci spędziły niemal 2,5-godzinną podróż. Wzięły nie tylko udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogły Elfom w przygotowaniach do Świąt. Podczas bajecznej podróży dzieci w Fabryki odwiedziły 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem.

     Po wielu wrażeniach, dzieci zmęczone ale i zadowolone wróciły do przedszkola. Zapraszamy do galerii.

      

     Mikołajki

     Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były szczęśliwe i rozpromienione kiedy znalazły sie blisko św. Mikołaja, który rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców, a następnie osobiście wręczył im prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Z pewnością ten dzień na długo zostanie w pamięci przedszkolakom. Zapraszamy do galerii.

      

     Listopad 2017

     Zabawa Andrzejkowa

     28 Listopada odbyła się w Naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce wróżyliśmy sobie. Nasze Andrzejki były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Zapraszamy do galerii.

      

     Świąteczna kartka

     Grupa Jeżyków wybrała się na wycieczkę której celem było wysłanie Kartek Świątecznych do swoich Rodziców oraz zdobycie informacji co trzeba umieścić na kopercie aby dotarła do adresata oraz jak przekazywane są przesyłki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.

      

     Eksperymenty

     W grupie Jeżyków gościliśmy mamę Hani, która razem z dziećmi zrobiła wiele ciekawych i kolorowych eksperymentów. Nasze przedszkolaki na chwilę zamienił się w małych chemików. Dowiedzieliśmy się dlaczego płomień przykryty probówką gaśnie, jak nadmuchać balon bez pomocy ust lub pompki. Wykonaliśmy tęcze z cukierków, pastę dla słonia. Oglądaliśmy wybuchy wulkanów, strzelające balony i malowaliśmy na mleku magicznym atramentem. Przedszkolakom napewno ten dzień zostanie długo w pamięci. Jeszcze raz dziękujemy mamie Hani za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      

     Dzień Misia

     Światowy dzień Pluszowego Misia grupa Jeżyków obchodziła 21 listopada. W tym dniu do przedszkolaków przyszły ich starsze koleżanki i opowiedziały im historię powstania Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, prezentacja swoich pluszaków, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Zapraszamy do galerii.

      

     Wizyta w teatrze

     Grupa Jeżyków 16 listopada wybrała się do teatru w Cieplewie by poznać ,,Przygody Koziołka Matołka''. Przedszkolaki udały się w podróż po całym świecie z głównym bohaterem, by znaleść miasto Pacanów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

     11Listopada, Dzień Jeża

     W piątek 10 listopada 4 latki obchodziły Święto Niepodległości oraz Dzień Jeża. Dzieci z tej okazji poznały symbole narodowe, odśpiewał hymn przy pomocy swoich pań oraz wykonały piękne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

     Październik 2017

     Teatr

     Ddnia 18 października grupa "Jeżyków" wybrała się pod opieką wychowawców do teatru Cieplewie.

     Pierwsza wizyta  w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Ali baba i czterech rozbójników”. Dzieci żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów, a także obejrzeć teatr od wewnątrz. Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów. Na pamiątkę pobytu w teatrze zrobiliśmy sobie zdjęcia które są w galerii.

      

     Wrzesień 2017

     Spotkanie ze strażnikiem miejskim. 

     W dniu 20 września w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W sposób bardzo ciekawy przedstawił przedszkolakom kwestię bezpieczeństwa. Jak należy przechodzić przez ulicę oraz jak należy reagować w sytuacjach gdy na swej drodze spotkamy nieznajomą osobę i jakie są numery alarmowe. Spotkanie zakończyło się rozdaniem niespodzianek (odblasków). Oby więcej takich spotkań, które poprzez fajną, ciekawą zabawę uczą dzieci jak należy zachować się wobec istniejących zagrożeń oraz co robić aby być bezpiecznym. Zapraszamy do galerii.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły
   • Tel./Fax. /58/ 682-13-17 /58/ 683-08-50 Numery wewnętrzne: Sekretariat - 21 Dyrektor - 22 Portiernia - 23 Sala Gimnastyczna - 24 Pokój Nauczycielski - 25 Biblioteka - 26 Pedagog - 27 Świetlica - 28 Pielęgniarka - 29 Intendentka - 30 Z-ca dyrektora - 31 Księgowość - 32
   • sekretariat@rotmanka.com.pl
   • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450
   • Rotmanka, al. Piłsudskiego 37, 83-010 Straszyn 83-010 Rotmanka Poland
   • Iwona Tanewska
   • Aleksandra Białk, Joanna Graczyk
   • Emilia Wiśniewska (sekretariat@rotmanka.com.pl)
   • Elżbieta Kusztal-Dworniczak (gl.ksiegowy@rotmanka.com.pl)
   • Małgorzata Zajączkowska-Matejko (kier.gosp@rotmanka.com.pl)
   • Justyna Pałaszyńska (kadry@rotmanka.com.pl)
   • Jadwiga Lipińska (intendent@rotmanka.com.pl)
   • Sylwia Toryfter (sylwia76s@wp.pl)
   • (samorzad@rotmanka.com.pl)
   • "Przystanek Rotmanka" (redakcja@rotmanka.com.pl)
   • sekretariat@rotmanka.com.pl
   • Sylwia Toryfter (sylwia76s@wp.pl)
  • Logowanie