• Dowozy dzieci do szkoły

 • OPŁATA ZA OBIADY ZA M-C WRZESIEŃ 2020 R.

   

   

  Opłata za obiady za miesiąc wrzesień dla klas O-VIII wynosi 84,00 zł ( 21 dni x 4 zł )

  (minus nadpłata z marca 2020 r.) – w tej sprawie proszę o kontakt telefoniczny z Panią Intendentką.

   

  Wyżywienie przedszkolne wynosi 143 zł ( 22 dni x 6,50).

   

  Płatność do 14-09-2020 r.

 • List Ministra Eduakcji Narodowej

   

  Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował list do uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

   

  – Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście Minister Edukacji.

  Minister zaznaczył również, jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzenido budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości,do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

  – Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęćw szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwoląna wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki. - napisał w liście Szef MEN.

  – Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

  Załącznik

  List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 - pdf

 • Powszechny Spis Rolny

  W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r.

  To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

  Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

  Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

  Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

  Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

  Bezpieczeństwo danych

  Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

  Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.  Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

   

  Z poważaniem,

   

   

  Marta Rolska

  Starszy Inspektor

  ds. rolnictwa i melioracji

   

  Urząd Gminy Pruszcz Gdański

  telefon: 58 692 94 61

  www:  www.pruszczgdanski.pl

  email: mrolska@pruszczgdanski.pl

  adres:  ul. Zakątek, 1 83-000 Juszkowo

   

   

 • Procedury postępowania zgodne z wytycznymi GIS, MEN, MZ

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na orliku we wtorek 1 września 2020 r. zgodnie z poniżej przedstawionym harmonogramem.

  W przypadku wystąpienia opadów spotkania z wychowawcami odbędą się w wyznaczonych salach.

  Listy uczniów oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych wywieszone są na drzwiach szkoły.

  Druk zgłoszenia dziecka do świetlicy znajduje się na stronie szkoły. Wypełnione zgłoszenia będzie można oddać nauczycielom świetlicy przy wejściu do szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

 • Spotkania z rodzicami - przedszkole

  W dniu 31 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami dzieci z grup 4-latków (sala nr 1) i 5-latków (sala nr 2).

 • WYPRAWKA DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO (ZERÓWKA)

 • Informacje o wynikach klas ósmych!

  Miło nam poinformować, że uczniowie klas ósmych uzyskali wyniki z egzaminu zdecydowanie powyżej średniej w województwie pomorskim:

  1. J. polski        - wynik szkoły 64,2 % , średnia woj pomorskiego -58%

  2. Matematyka  - wynik szkoły 56,2 % ,średnia woj.pomorskiego - 45%

  3. J. angielski    - wynik szkoły 67,7%, średnia woj.pomorskiego - 54 %

  Uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy :) Mamy nadzieje,że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbędzie się zgodnie z Waszymi wyborami.

 • Aktualności wakacyjne !

  ORLIK CZYNNY

     29 VI 2020r. - 31 VIII 2020r.

  PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK

  w godz. 09:00 – 20:00

  SOBOTA-NIEDZIELA

  w godz. 13:00 – 20:00

   

  ORLIK NIECZYNNY

  15 VIII 2020r. (sobota)

  Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8-14.                                                  Od 27 lipca do 14 sierpnia szkoła jest nieczynna.

 • Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego 2019/2020 i odbioru świadectw.

  Proszę o zapoznanie się z harmonogramem odbioru świadectw szkolnych. Podane godziny stanowią ramy czasowe w których wychowawca będzie oczekiwał na uczniów. W przypadku braku możiwości odbioru świadectwa w podanym harmonogramie, dokument można odebrać w sekretariacie szkoły do 17.07 w godz.8-14.oo.

  Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8-14.                                                  Od 27 lipca do 14 sierpnia szkoła jest nieczynna.

  Odziały przedszkolne pracują do 17 lipca w godz.7.oo-17.oo . Proszę, aby potrzebę zajęć opiekuńczych w tym okresie zgłosić (w formie pisemnej) droga elektroniczna na adres sekretariat@rotmanka.com.pl do dnia 25.06.2020 r. W zgłoszeniu proszę podać dni i godziny objęcia opieka dziecka.

  Parafia św. Faustyny w Rotmance zaprasza uczniów naszej szkoły mieszkających na terenie parafii na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego w niedzielę 21 czerwca o godz. 10:00.

 • Informacje dla klas ósmych

  W dniach 16-17-18 .06 odbędzie się egzamin klas ósmych . Uczniowie przychodzą do szkoły w godz.8.3o-8.4o, po uzyskaniu informacji udają się na odpowiednie piętro w pobliżu klasy w której piszą egzamin. Prosimy o zapoznanie się z procedurami (informacja poniżej) i bezwzględne ich przestrzeganie. 

  Życzymy powodzenia :)

 • Gminny konkurs piosenki -ONLINE- znamy wyniki !!!

 • Uwaga! Konsultacje dla uczniów w dn. 8 - 10.06

 • Uwaga ważny komunikat !

  Informacje dotyczące zakończenia roku szkolnego 2019/2020

  Informujemy ,że konsultacje w klasach 4-8 SP oraz zdalne nauczanie będzie się odbywało w dniach:

  1. …do 10.06 (środa)
  2.  15.06 i 19.06.2020
  3. 22.06-25.06

  Dni bez konsultacji i zdalnego nauczania .

  1. 11.06 (Boże Ciało)\12.06(piątek)
  2. 16/17/18.06.2020 egzaminy klas ósmych !

   

  • Konsultacje dotyczące ocen końcoworocznych powinny być zakończone do dnia 19.06 (piątek).
  • Biblioteka czynna we wtorki i czwartki w godz. 9-13,  a w dniach 22-25.06 codziennie w godz. 8.3o-14.oo

  Klasy 8 SP rozliczają się z podręczników 19.06 (piątek) 8.30-14.oo

  Klasy 4-7 SP w dniach 22-25.06 w godz. 8.3o-14.oo

   

  Informacja o zakończeniu roku szkolnego i odbiorze świadectw zostanie podana w oddzielnym komunikacie.

 • Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przesyłają dzieciom klas 1-3 najserdeczniejsze życzenia 😊   

 • Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 25 maja b.r. zostają przywrócone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz konsultacje dla klas 8 SP

  Rodziców klas 1-3 oraz klas 8 SP oraz 4-7 SP  prosimy o zapoznanie sie z informacjami zamieszczonymi poniżej.

  UWAGA ! - w grafiku konsultacji znajduje sie sugestia, co do klas, aby nie spowodować nadmiernej ilościu uczniów podczas spotkań z nauczycielami. Prosimy o przestrzeganie w/w zapisów.

  UWAGA!

  Konsultacje z j. angielskiego z Panią Bogusławą Piasecką-Mikołajczyk będą odbywały się telefonicznie  w dniach wtorek, środa, czwartek (2.06-4.06) w godzinach 10.00-13.00 - nr tel. 790 385 099.

  Biblioteka czynna jest we wtorki i czwartki  w godz. 9.00 - 13.00.

 • Jan Paweł II- 100 lat

  Prace uczniów

  Dzisiaj 100. rocznica urodzin Papieża Polaka. Senat RP ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

  Uczniowie wszystkich klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Rotmance wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez nauczycieli Informatyki "Jan Paweł II-100 lat-W jaki sposób pomaga mi przetrwać koronawirusa.", "Pocztówka na 100 urodziny."

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły
  Rotmanka, al. Piłsudskiego 37, 83-010 Straszyn
 • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć