• Gminny konkurs recytatorski

  Reprezentanci naszej  szkoły, jak  co  roku  wzięli  udział  w  Gminnym  Konkursie  Recytatorskim  w  Wiślinie,  który  odbył  się  06.03.2019r. W  konkursie uczestniczyli  uczniowie ze szkół Gminy Pruszcz Gdański. Każda ze szkół reprezentowana była przez 3 uczniów. W tym roku konkurs recytatorski poświęcony był tematyce: „W  zdrowym  ciele  zdrowy  duch”. Uczennice  z  klas  I, II i  III  z  naszej  szkoły  odniosły  ogromny  sukces zdobywając następujące   miejsca  w  swoich  kategoriach  klasowych:

  Julia  Marcinkowska kl. Ia - zdobyła  I  miejsce w  kategorii  klas  pierwszych,

  Emilia  Kępa  kl. IIa -  zdobyła  I miejsce  w  kategorii  klas drugich,

  Emma  Nowakowska, kl. IIIa -  zdobyła  II  miejsce  w  kategorii  klas trzecich.

                 Serdecznie  gratulujemy!

  Gminny konkurs recytatorski - Obrazek 1

 • Komunikat

  List Pomorskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów, którzy będą uczestniczyć w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

  ULOTKA_REKRUTACJA_2019-2020.pdf

  Szanowni_Rodzice_Uczniow_SP_i_G-rekrutacja.pdf

 • „Uczymy Dzieci Programować”

  Klasa III a i III b nauczania początkowego dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”.  Pokazuje on, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej. Warto wiedzieć, że:

  • uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji

  • kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia

  • pracy zespołowej, szukania kompromisów

  • rozwijanie kreatywności

  • oswajanie z nowoczesnymi technologiami

   

  Mamy już za sobą pierwsze zajęcia „W internecie może być bezpiecznie” oraz „Zakodowane sporty nie tylko zimowe – ozoboty”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   

   

 • Ferie zimowe 2019

  Ferie zimowe 2019 - Obrazek 1

  BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE !

  ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII !!!

  Sekretariat szkoły w okresie ferii czynny w godz. 8.oo-14.oo

 • UWAGA UWAGA UWAGA

  Szanowni Rodzice , Opiekunkowie 

  Mając na uwadze absencję chorobową wychowawców klas informuję,że spotkania zostają przeniesione na 28 lutego (czwartek). Szczegółowy grafik zostanie podany po feriach . Za zmianę serdecznie przepraszamy !

 • Komunikat

  Komunikat

  Komunikat Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Pruszczu Gdańskim

  sanepid.pdf

 • Ferie 2019

  Ferie 2019

  Szkoła Podstawowa w Rotmace organizuje wyjazdy w pierwszym tygodniu ferii zimowych 11.02-15-02.2019

  Zapisy wraz ze stosowną opłatna należy dokonać na portierniach szkolnych ( główny budynek - nauczanie początkowe). Ilość miejsc ograniczona możliwościami transportowymi. Zapisy przyjmujemy do 06.02 godz. 15.oo . FERIE_2019.pdf

 • Zawody Dwa Ognie

  18 stycznia 2019r. w szkole podstawowej w Straszynie odbyły się gminne zawody w dwa ognie usportowione, naszą szkołę rerezentowały drużyny chłopców i dziewcząt z klas 4-6. Po długich bojach drużyna chłopców zajęła pierwsze miejsce a dziewczynki drugie. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Jasełka

  Dnia 20 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Widowisko zostało przygotowane przez uczniów klasy 6a SP. Nas wszystkim czuwała s. Savia. Było to wyjątkowe przedstawienie, ponieważ pojawiły się motywy ludowe oraz polska flaga. Za małymi aktorami można było podziwiać piękną scenerię. Po powitaniu zebranych uczniów zatańczyły trzy dziewczynki przebrane za anioły. Na pierwszym planie siedzieli św. Józef oraz św. Maryja z Dzieciątkiem. Do Świętej Rodziny przychodzili pasterze oraz królowie z darami. Później pojawili się także inni wdzięczni ludzie, cieszący się z cudownych narodzin. Podczas widowiska można było podziwiać piękne i kolorowe stroje małych aktorów. Całemu przedstawieniu wtórował chór, który śpiewał polskie kolędy.

  Wszyscy uczniowie i nauczyciele patrzyli na całe widowisko z zachwytem. Na zakończenie jeden uczeń biorący udział w jasełkach złożył zebranej widowni życzenia bożonarodzeniowe. Publiczność wynagrodziła aktorów brawami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

 • Gminny Konkurs Orzeł Biały - Nasza Duma

  W grudniu został rozstrzygnięty gminny konkurs świetlicowy "Orzeł Biały- Nasza Duma". Zorganizowany przez wychowawczynie ze świetlicy szkolnej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Wiślinki, Przejazdowa oraz Wojanowa. Nadesłane prace były bardzo ciekawe i pomysłowe oraz starannie wykonane. 

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

   

   

 • „Zwykłe – niezwykłe Mikołajki klasowe 3 A gimnazjum”

  „Zwykłe – niezwykłe Mikołajki klasowe 3 A gimnazjum”

  Uczniowie klasy 3 A zrezygnowali z prezentów mikołajkowych dla siebie na rzecz podopiecznego hospicjum „Pomorze Dzieciom”.

  Uczniowska inicjatywa stała się wielkim wydarzeniem klasowym i okazją do dobrej zabawy podczas pakowania prezentów.

  Dzięki wrażliwym serom uczniów i ich rodziców dało się zakupić zabawki edukacyjne, które wspomogą rozwój małego Olusia. Trzecioklasiści sami przygotowali paczki oraz piękną kartkę świąteczną, na której umieścili ułożony przez siebie wzruszający wiersz.

  Wspaniała młodzież – cudowna inicjatywa.

  Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

 • Aktualności

  Informujemy , że w okresie świątecznym szkoła będzie czynna :

  1. 24.12 ( poniedziałek) - 8.oo-13.oo

  2.  27/28.12  (czwartek,piątek) - 8.oo-15.oo

  3. 31.12 (poniedziałek) - 8.oo-13.oo

  W dniach 25.12 / 26.12/ 01.01 szkoła nieczynna. 

  Kompleks boisk "ORLIK" od 16.12.2018 roku jest nieczynny do odwołania.  

  21.12 (piątek) spotkania z wychowawcami wg oddzielnego planu lekcji !!!

 • Podziękowania za udział w Szlachetnej Paczce

  Serdecznie dziękujemy i wyrażamy swoją wdzięczność wszystkim Darczyńcom i osobom zaangażowanym w dzieło charytatywne „Szlachetna Paczka”. Tak jak i w ubiegłym roku pomoc przerosła nasze wyobrażenia. Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, którzy bezpośrednio uczestniczyli w przekazywaniu środków zarówno finansowych, jak i rzeczowych. Udało nam się zgromadzić wszystko, o co poprosiła Pani Anna i Jej syn Kacper. Wywiązaliśmy się jako społeczność szkolna ze wszystkich zamierzonych celów. Z małych cegiełek złożyliśmy wielką paczkę, która – jak wierzę - odmieni los tej Rodziny. Udało nam się  zgromadzić żywność i środki chemiczne z dużym zapasem, zaś karty podarunkowe do marketu IKEA pozwoliły wyposażyć całkowicie pokój Kacpra. Za karty do OBI obdarowana przez nas Rodzina zakupi drzwi. Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za piękną nową lodówkę. Z takimi osobami jak wszyscy Państwo chcemy czynić nowe i dobre dzieła. Dla nas Wolontariuszy jest to piękne świadectwo, że tylko razem, wspólnie pomoc przynosi taki efekt. Dziękujemy!

  Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Rotmance

   

 • 10.12.2018

  Moduł Przedszkole został zmodyfikowany

 • 100 Lecie Odzyskania Niepodległości - Obchody

  DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

  9 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 100 – lecie odzyskania niepodległości Polski. Z tej okazji w oknach szkoły pojawiły się biało-czerwone dekoracje, a klasy III A i III B nauczania początkowego przygotowały akademię.
  Uczniowie recytowali wiersz, wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy i kilka pieśni patriotycznych. Akademię uświetniły też solowe występy Ani i Ali Pragacz oraz Julii Marcinkowskiej. W czasie akademii swoje wiersze odczytali laureaci patriotycznego konkursu poetyckiego, nagrodzeni zostali również uczestnicy konkursu plastycznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

 • Szlachetna Paczka

  Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

             Nasza szkoła postanowiła ponownie wziąć udział w akcji charytatywnej: „Szlachetna Paczka”. W ubiegłym roku zorganizowana przez nas pomoc starszemu samotnemu człowiekowi przerosła nasze wyobrażenia. W tym roku Wolontariusze z naszej szkoły wybrali z bazy rodzin Panią Annę – samotną wdowę, która mieszka z dwoma synami: Kacprem (10 lat) i Grzegorzem (20 lat).

          Sytuacja Pani Anny i jej dziesięcioletniego syna Kacpra jest w obecnej chwili bardzo trudna. Gdy Kacper miał pół roku, jego tata umarł na cukrzycę. Pani Anna bardzo dzielnie wychowywała czworo dzieci, ciężko pracując na dwóch etatach. Starsze rodzeństwo powoli się usamodzielniało. Obecnie z Panią Anną mieszka dwóch synów, z których starszy stopniowo usamodzielnia się (uczy się i pracuje), a młodszy pozostaje na wyłącznym utrzymaniu mamy. W roku 2016 Pani Anna zaczęła chorować, przebywała bardzo długo na zwolnieniu lekarskim. Z tego powodu w czerwcu 2018 roku została zwolniona z pracy. Dzięki pomocy bliskich, trafiła do lekarza, który pokierował ją do odpowiedniego szpitala, gdzie jej choroba – rzadkie i ciężkie schorzenie reumatologiczne - została zdiagnozowana. Paradoksalnie podczas pobytu Pani Anny w szpitalu zebrała się komisja zusowska, która „zaocznie” odrzuciła jej wniosek o przyznanie renty. Pani Anna odwołała się od tej decyzji do sądu , walcząc z ZUS-em o prawo do renty, i w tej chwili oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy (zły stan zdrowia nie pozwala jej podjąć żadnej pracy fizycznej). Praktycznie wszystkie dochody w tej rodzinie są przeznaczane na rachunki i opłaty, na życie pozostaje 250 zł na jedną osobę miesięcznie (!). Gdyby nie bliscy i przyjaciele Pani Anna żyłaby bez żadnych środków. Standard mieszkania jest minimalny. W pokoju Kacperka w wakacje rozpoczęto remont pokoju. Po wyniesieniu starych, niezdatnych do użytku mebli  nie starczyło w budżecie rodzinnym środków na zakup łóżka, biurka, szafy. Przez kilka ostatnich miesięcy nie miał on dostępu do własnej przestrzeni, odrabiając lekcje przy kuchennym stole. Pani Anna w tym wszystkim pozostaje głęboko wierzącą kobietą, nie tracącą nadziei na lepsze życie dla swych dzieci.

  Razem jako społeczność szkolna możemy przemienić los tej rodziny, ofiarując podstawową żywność i środki chemiczne, a także karty podarunkowe, dzięki którym spełnią się marzenia dziesięciolatka o własnym pokoju. Mieszkanie wymaga remontu, dlatego karty podarunkowe pozwolą dokupić najpotrzebniejsze materiały – podstawowe meble, drzwi, farby, kleje itp. Kacper marzy o komputerze dlatego jakby ktoś zechciał oddać używany, proszę o kontakt – 603 365 065

   

  1. 28.11.2018 – Promocja szlachetnej paczki w Szkole
  2.   5.12.2018 – Zbiórka darów
  3.   7.12.2018 – Pakowanie wielkiej paczki
  4.   9.12.2018 – Wielki finał Szlachetnej Paczki – przekazanie daru od Szkoły

   

                       WSZYSCY JESTEŚMY DARCZYŃCĄ - SPRAWDŹ CO MASZ DOSTARCZYĆ

   

  4 - latki

   

  Herbata i kawa

   

   

  5 – latki

   

  Suszone owoce, bakalie

   

  0a

   

  Makarony, ryż, kasza itp.

   

  0b

  Miód, dżemy

   

  0c

   

  Płatki śniadaniowe, słodycze

   

   

  1a

   

  Olej, masło, itp.

   

  1b

   

  Cukier, sól, pieprz, różne przyprawy

   

  1c

   

  Sery długoterminowe

   

  2a

   

  Warzywa (ziemniaki, marchew, seler), itp.

   

   

  2b

   

  Mąka, bułka tarta, ketchup, majonez, musztarda,  itp.

   

  2c

   

  Wędliny długoterminowe

   

  3a

   

  Papier toaletowy, ręczniki papierowe

  Mokre chusteczki

   

  3b

   

  Woda i soki

   

   

  3c

   

  Owoce i cytrusy

   

  4a

   

  Proszek i płyn do prania

   

                  4b

   

  Kosmetyki

   

   

  4c

   

  Środki czystościowe

   

   

  4d

   

  Karta do IKEA

   

  5a

   

  Karta do IKEA

   

  5b

   

  Karta do IKEA

   

  5c

   

  Karta do IKEA

   

  6a

   

  Karta do IKEA

   

  6b

   

  Karta do IKEA

                     

   

  6c

   

  Karta do IKEA

   

   

   

  7a

   

   Karta do IKEA

   

  7b

   

   Karta do IKEA

   

  7c

   

           Karta do IKEA

   

   

  8a

              

  Karta do IKEA

   

  8b

   

  Karta do OBI

   

   

  8c

   

  Karta do OBI

   

  8d

   

  Karta do OBI

   

  8e

   

  Karta do OBI

   

  3a

   

  Karta do OBI

   

   

  3b

   

  Karta do OBI

   

  3c

   

  Karta do OBI

   

  Pracownicy w szkole

   

  Kuchenka z piekarnikiem, pralka

  Karta podarunkowa  o wartości – 150 -200zł

 • 100 Lecie Odzyskania Niepodległości - Spotkanie z Kazimierzem Cybulskim

  Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości 20 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Kazimierzem Cybulskim – synem Aleksandry Cybulskiej, która w czasie II wojny świtowej narażając życie całej rodziny uratowała Żydówkę Sonię Szindel. Sonia jako małe dziecko została adoptowaną przez rodzinę Cybulskich. Po wojnie wróciła do rodziny, tracąc całkowicie kontakt z przybranymi rodzicami. Dopiero po wielu latach Sonia odnalazła panią Aleksandrę.

  19 października 2018 r. pani Aleksandra Cybulska  została odznaczona Medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

  Sonia obecnie mieszka w Portlansd (USA) i utrzymuje stały kontakt z Cybulskimi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

             

 • Obchody Dnia Niepodległości

  W ramach przygotowań do obchodów 100- lecia Niepodległości naszego kraju dzieci z grupy 0a uczyły się wiersza „Niepodległość”, utrwalały hymn narodowy, ucząc się kolejnych zwrotek, a także przygotowały piękny plakat okolicznościowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

  9 listopada 2018 r. najmłodsi w naszej szkole uczcili Święto Niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych spotkały się, by wspólnie o godzinie 11.11 zaśpiewać hymn narodowy i wyrecytować przygotowane wiersze o tematyce patriotycznej. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom i nauczycielom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Informacje z firmy Vucan

  W związku z otrzymaną informacją z firmy Vulcan ....Drodzy Użytkownicy e-dziennika UONET+!

  Zawsze staramy się dostarczać Wam jak najlepsze produkty. Dokładne testy, którym poddajemy nasze aplikacje, wykazały tym razem błędy w nowej wersji UONET+. Ich usunięcie zajmie nam więcej czasu niż standardowo założyliśmy. Dlatego zaplanowaną na 8 listopada aktualizację musimy przenieść na późniejszy termin. Ciężko pracujemy, aby opóźnienie było jak najmniejsze, ale jednocześnie wierzymy, że oddamy Wam aplikację spełniającą Wasze oczekiwania. Na bieżąco będziemy Was informować o postępach prac.

  informujemy, że aby polepszyć komunikację z oddziałami przedszkolnymi prosimy o skorzystanie z nastepujących adresów e-mailowych :

  1. oddział 0A - rotmanka0a@o2.pl 

  2. oddział 0B- rotmanka0b@o2.pl

  3. oddział 0C- rotmanka0c@o2.pl

  4. oddział czterolatków - rotmanka4@o2.pl

  5. oddział pięciolatków- rotmanka.5@o2.pl

   

   

 • BĄDŹ JAK PIŁSUDSKI!!!!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  DO FOTOGRAFOWANIA SIĘ W FOTOBUDCE

  Z PODOBIZNĄ

  MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

  Do 13 listopada budka znajduje sięw nowym skrzydle przy szatni,

  następnie będzie dostępna w holu głównym szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Karola Wojtyły
  Al Piłsudskiego 37 , Rotmanka, poczta Straszyn 83-010
 • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć