• Wesołego Alleluja !!!

  Wesołego Alleluja !!! - Obrazek 1

  Pełnych nadziei, wiary i miłości radosnych Świąt Wielkiej Nocy oraz

  serdecznych spotkań w gronie Najbliższych życzą

  Dyrektor Szkoły wraz z pracownikami Szkoły Podstawowej w Rotmance

 • Klasy ósme tuż przed egzaminem z języków obcych

  Klasy ósme tuż przed egzaminem z języków obcych
 • A teraz czekamy na wyniki :)

  A teraz czekamy na wyniki :)
 • W drodze na egzamin z języka angielskiego/niemieckiego.

  W drodze na egzamin z języka angielskiego/niemieckiego.

        

 • Informacja dla klas VIII SP

  Harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty:

  1. j.polski  15.04 (poniedziałek) -godz.9.oo

  2. matematyka 16.04 (wtorek)- godz.9.oo

  3.język obcy nowożytny 17.04 (środa) - 9.oo

  Zbiórka o godz. 8.3o w holu wejsciowym szkoły , przypominam o legitymacja szkolnych. Transport z Borkowa - odjazd 8.10 , powrót ze szkoły 12.10

 • Informacja dla III klas gimnazjum

  Przypominam , że egzaminy dla III klas gimnazjum odbywaja sie zgodnie z wyznaczonym harmonogramem CKE. W zwiazku z powyższym w dniach 10/11/12 uczniowie przychodzą do szkoły na godz.8.3o .Zbiórka w holu wejściowym szkoły. Podczas egzaminu obowiązuje zakaz wnoszenia i uzywania urządzeń elektronicznych. Proszę pamietać o legitymacjach szkolnych .

 • Komunikat

  Komunikat Zastępcy Wójta Gminy Pruszcz Gdański skierowany do Rodziców i uczniów w związku z trwająca akcją strajkową w placówkach oświatowych.  Komunikat_z_dnia_08.04.2019_r._3188_.pdf

 • Obiady podczas strajku

  Obiady podczas strajku

  Informuję ,że podczas akcji protestacyjnej istnieje mozliwość skorzystania z obiadów . Obiady wydawane będą od wtorku w godz 11.oo-12.3o. W przypadku chęci skorzystania z posiłku proszę o kontakt telefoniczny 58 682 13 17 wew.30. 

 • Strajk w Szkole Podstawowej w Rotmance

  Szanowni Rodzice

  Mimo toczących się rozmów "ostatniej szansy" w dniu dzisiejszym nie udało się doprowadzić do porozumienia rządu i ZNP .W związku z tym  w poniedziałek rozpoczyna sie strajk pracowników naszej szkoły. Szanując prawo do strajku wszystkich chcących protestować informuję ,że :

  1. Szkoła nie ma możliwości zapewnienia opieki  uczniom .

  2. Egzaminy w klasach III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej odbędą się w naszej szkole zgodnie z harmonogramem ( zbiórka III klas gimnazjum w środę o 8.3o )

  3. W wyjatkowych przypadkach, kiedy wystapi brak możliwości zapewnienia opieki przez rodziców proszę o kontakt  tel. 512564888 (6.3o-15.oo) . Dziękuję za pomoc i zrozumienie .

   

 • Komunikat w sprawie planowanego strajku

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice .

  W związku z tym, że prawdopodobnie od poniedziałku 08.04.2019 r pracownicy naszej szkoły przystąpią do strajku, może nastąpić odwołanie (zawieszenie) zajęć . Jeżeli dojdzie do strajku chcę Państwa poinformować, że szkoła nie będzie miała możliwości zapewnienia opieki uczniom. Jednocześnie zapewniam ,że egzaminy klas gimnazjalnych i ośmioklasistów odbędą się zgodnie z harmonogramem CKE.

  Warto pamiętać, że  jak wynika z § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632) rodzicom dzieci do lat 8 uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których z powodu strajku nastąpi nieprzewidziane zamknięcie placówki, przysługuje prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Okres usprawiedliwionej nieobecności rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły, jest okresem, za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy.

  O wszystkich zmianach dotyczących strajku będziemy informować niezwłocznie poprzez naszą stronę https://szkolarot.edupage.org oraz dziennik elektroniczny . Bardzo proszę o zrozumienie w tej trudnej sytuacji.

                                                                                                      Dyrektor szkoły -Zygmunt Rzaniecki

                                                                                                                                                                                     

 • Rocznica śmierci naszego Patrona

  Rocznica śmierci naszego Patrona - Obrazek 1

  Karol Wojtyła zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Śmierć nastąpiła o 21. 37. Przy łożu Jana Pawła II umierającego w papieskich apartamentach byli jego najbliżsi współpracownicy m.in.: abp Stanisław Dziwisz – osobisty sekretarz papieża, ks. prof. Tadeusz Styczeń, jego uczeń z KUL, ks. prałat Mieczysław Mokrzycki i opiekujące się Janem Pawłem II na co dzień siostry sercanki. Szkoła Podstawowa w Rotmance nosi imię "KAROLA WOJTYŁY" od dnia 10.11.2005 r.

 • Międzynarodowy Konkurs Robotyki RoboRave Poland

  Międzynarodowy Konkurs Robotyki RoboRave Poland

  W  dniach 21-23 marca 2019 w Straszynie odbył się Międzynarodowy Konkurs Robotyki RoboRave Poland. Wzięły w nim udział 3 drużyny z naszej szkoły. Wszystkim udało się zdobyć jak na pierwszy raz wysokie lokaty, tym bardziej że wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie z minuty na minutę, decydowała oczywiście wiedza, umiejętności i odrobinka szczęścia przy ustawieniu robotów.

  Starsza druzyna: Mateusz Filipkowski VIC, Kacper Król VIC, Maja Włodarczyk VIA, Julia Toryfter VIB zajęła 4 miejsce w SumoBot kategoria MS.

  Młodsza druzyna: Szymon Filipkowski IVA, Michał Stolarski IVD, Anna Toryfter IV D zajęła 4 miejsce w SumoBot kategoria ES.

  Druga młodsza drużyna: Dominik Włodarczyk IVD, Kosma Sirocki IVD, Marcel Molenda IVD, Jakub Fąs IVD zajęła 1 miejsce w SumoBot kategoria ES, wygrywając ją.

  Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Konkurs literacko-plastyczny.

  Konkurs literacko-plastyczny.

  Ogłaszamy konkurs  w dwóch odrębnych kategoriach: literackiej oraz plastycznej pt. „Być dobrym jak chleb. Karol Wojtyła i wielkie - małe tematy”- stanowi jeden z etapów  „I Festiwalu Talentów im. Karola Wojtyły”, imprezy o charakterze kulturalno-edukacyjnym obejmującej swym zasięgiem dzieci i młodzież ze szkół podstawowych Powiatu Gdańskiego.

  REGULAMIN__KONKURSU_LITERACKIEGO_I_PLASTYCZNEGO-1.pdf

   

 • Turniej Badmintona -100 Lecie Odzyskania niepodległości

  Turniej Badmintona -100 Lecie Odzyskania niepodległości

  W sobotę 9.03.2019 odbył się w ramach 100 Lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkoleTurniej Rodzinny w Badmintona. W spotkaniu wzięło udział 9 par, które spalały kalorie przy dobrej zabawie. Puchary zdobyli za I miejsce Julia Rembiałkowska z tatą, II miejsce Tymek Ragus z tatą, III miejsce Amelia Golan z mamą. Były również nagrody pocieszenia. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Rekolekcje Wielkopostne 2019

  Rekolekcje Wielkopostne 2019

  Program rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Faustyny w Rotmance 24.03-27.03.2019 r.

  Rekolekcje_wielkopostne_2019.pdf

 • Gminny konkurs recytatorski

  Reprezentanci naszej  szkoły, jak  co  roku  wzięli  udział  w  Gminnym  Konkursie  Recytatorskim  w  Wiślinie,  który  odbył  się  06.03.2019r. W  konkursie uczestniczyli  uczniowie ze szkół Gminy Pruszcz Gdański. Każda ze szkół reprezentowana była przez 3 uczniów. W tym roku konkurs recytatorski poświęcony był tematyce: „W  zdrowym  ciele  zdrowy  duch”. Uczennice  z  klas  I, II i  III  z  naszej  szkoły  odniosły  ogromny  sukces zdobywając następujące   miejsca  w  swoich  kategoriach  klasowych:

  Julia  Marcinkowska kl. Ia - zdobyła  I  miejsce w  kategorii  klas  pierwszych,

  Emilia  Kępa  kl. IIa -  zdobyła  I miejsce  w  kategorii  klas drugich,

  Emma  Nowakowska, kl. IIIa -  zdobyła  II  miejsce  w  kategorii  klas trzecich.

                 Serdecznie  gratulujemy!

  Gminny konkurs recytatorski - Obrazek 1

 • Komunikat

  List Pomorskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów, którzy będą uczestniczyć w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

  ULOTKA_REKRUTACJA_2019-2020.pdf

  Szanowni_Rodzice_Uczniow_SP_i_G-rekrutacja.pdf

 • „Uczymy Dzieci Programować”

  Klasa III a i III b nauczania początkowego dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”.  Pokazuje on, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej. Warto wiedzieć, że:

  • uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji

  • kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia

  • pracy zespołowej, szukania kompromisów

  • rozwijanie kreatywności

  • oswajanie z nowoczesnymi technologiami

   

  Mamy już za sobą pierwsze zajęcia „W internecie może być bezpiecznie” oraz „Zakodowane sporty nie tylko zimowe – ozoboty”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   

   

 • Ferie zimowe 2019

  Ferie zimowe 2019 - Obrazek 1

  BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE !

  ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII !!!

  Sekretariat szkoły w okresie ferii czynny w godz. 8.oo-14.oo

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Karola Wojtyły
  Al Piłsudskiego 37 , Rotmanka, poczta Straszyn 83-010
 • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć