W okresie ferii zimowych sekretariat szkoły będzie czynny dla interesantów w godzinach 9.00-14.00.
Aktualności
Sekretariat szkoły
VII edycja konkursu Mistrz Recyklingu…i przyjaciele
Ze względu na ferie zimowe zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 30 stycznia 2021 r.
Regulamin-VII-edycja-aktualny-30.11-2Pobierz
Tegoroczne zadania konkursowe:
pytanie-konkursowe-VII-edycji-1Pobierz
Karta zgłoszenia w konkursie do wypełnienia i odesłania e-mailem:
karta-zgłoszenia-w-konkursie-2021Pobierz
Materiał edukacyjny do warsztatów na temat odpadów przeznaczony jest do wykorzystania podczas omawiania zadań konkursowych z uczniami. Całość składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy odpadów elektrogratów, a druga odpadów opakowań z gospodarstw domowych. Możecie w nich znaleźć trochę informacji i inspirację do dalszych poszukiwań…
scenariusz-2021_-Mistrz-Recyklingu_1Pobierz
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 17 stycznia
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wydłużeniu do 17 stycznia 2021 r. dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Mogą z niego skorzystać rodzice dzieci do lat 8, którzy w tym czasie będą sprawowali osobistą opiekę nad dzieckiem.
Należy pamiętać, że dodatkowy zasiłek nie jest wliczany do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.
Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy
Rodzicom dzieci do lat 8 sprawującym osobistą opiekę nad dzieckiem w przypadku:
- zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko,
- otwarcia tych placówek, gdy nie mogą one zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania epidemii COVID-19 albo
- braku możliwości sprawowania opieki przez nianię lub braku możliwości sprawowania opieki przez dziennego opiekuna z powodu COVID-19.
Kiedy dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje:
- jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę (np. jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego czy urlopu wychowawczego).
- gdy szkoła zapewni opiekę dziecku i rodzic z tej opieki skorzysta.
Dla kogo organizowane są zajęcia opiekuńcze w szkołach?
Szkoły podstawowe mają obowiązek prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczęszczających do klas I-III dzieci osób:
- zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz
- realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- Rodzice dziecka, którzy chcą skorzystać z opieki, składają do dyrektora szkoły wniosek o objęcie ich dziecka opieką. Rodzicom dziecka, którzy wystąpili do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką i korzystają z tej opieki nie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.
Opieka nad dziećmi niepełnosprawnymi
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, ale również w przypadku ich otwarcia, gdy placówki te nie mogą zapewnić opieki, albo gdy niania lub dzienny opiekun nie może sprawować opieki z powodu COVID-19, przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci w wieku:
- do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności,
- do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
- do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Dotyczy to także rodziców lub opiekunów pełnoletnich osób niepełnosprawnych zwolnionych od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 placówki, do której uczęszcza dorosła osoba niepełnosprawna, tj. szkoły, ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, ośrodka wsparcia, warsztatu terapii zajęciowej lub innej placówki pobytu dziennego o podobnym charakterze. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z tytułu sprawowania opieki nad dorosłymi osobami niepełnosprawnymi przysługuje również w przypadku, gdy placówka jest otwarta, ale nie może zapewnić opieki, np. ze względu na ograniczenie w liczbie podopiecznych.
Szczegółowe informacje na temat dodatkowego zasiłku opiekuńczego oraz sposobu składania wniosków znajdują się na stronie ZUS.
Źródło: MEN
CKE opublikowała aneksy do informatorów o egzaminach w 2021 roku
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała aneksy do wszystkich informatorów o egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku, a także zaktualizowaną informację o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminów.
Informator o egzaminie ósmoklasisty https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/
Informator o egzaminie maturalnym https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/informatory/
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2021 r.
Półkolonie w Naszej Szkole (informacje uzupełnione o ramowy program oraz numery kont)
Informacje organizacyjne dotyczące półkolonii:
1. Uczestnikami półkolonii są uczniowie klas I-IV.
2. Termin: 11-15 stycznia 2021 r., od godz. 9.00 do godz. 14.00.
3. Odpłatność za uczestnictwo w półkolonii wynosi 50 zł od ucznia (2 zł za 1 h x 5 h dziennie x 5 dni = 50 zł).
4. Wpłaty należy dokonać na konto Rady Rodziców najpóźniej do dnia 5 stycznia 2021 r. (konto: 61 8335 0003 0117 9925 2000 0001).
5. Odpłatność za obiady należy uiścić u pani Intendent lub wpłata na konto: 87 8335 0003 0118 7539 2000 0010, po 1 stycznia 2021 r.
6.Warunkiem uczestnictwa w półkolonii jest przekazanie do sekretariatu szkoły do dnia 5 stycznia 2021 r. wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku (poniżej link do pobrania karty).
Link do pobrania karty kwalifikacyjnej
https://www.kuratorium.gda.pl/druki-do-pobrania-wypoczynek-dzieci-i-mlodziezy/
W programie półkolonii: kodowanie z wykorzystaniem maty do kodowania i robotów, zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe oraz ciekawe doświadczenia fizyczne. Zajęcia ruchowe wspomagane będą przez instruktorów sportu. Szczegółowe programy dla grup oraz przydział uczniów do grup zostaną przekazane niezwłocznie po zakończeniu naboru uczestniów.
UWAGA
Kartę kwalifikacyjną obowiązkowo wypełniają rodzice uczestnika. Uzupełnione karty kwalifikacyjne są warunkiem przyjęcia dziecka na półkolonie. Wydrukowane karty będą dostępne również w sekretariacie szkoły.
Półkolonie organizowane są zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych.
Rodzice/prawni opiekunowie uczestników półkolonii zapoznają się z wytycznymi oraz akceptują Regulamin dotyczący warunków udziału i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem.
Konstanty Ildefons Gałczyński
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Uczniom i Rodzicom zdrowych, pogodnych i radosnych świąt. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni serca miłością i da siłę do podejmowania kolejnych wyzwań, a najpiękniejsze bożonarodzeniowe życzenia spełnią się w nadchodzącym Nowym Roku.
Dyrekcja Szkoły wraz z Pracownikami
Nasza Szkoła przystąpiła do projektu "Lekcja:Enter"
"Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023. W ramach projektu nauczyciele szkolą się w kierunku wykorzystywania istniejących zasobów online w swojej codziennej pracy, a także tworzą własne materiały. Projekt Lekcja:Enter jest realizowany przez partnerstwo trzech organizacji: Fundację Orange (lider projektu), Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Spraw Publicznych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych).
Gminny Konkurs Świetlicowy
W ramach tegorocznego Gminnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego pt. „Jesień w sadzie i ogrodzie” do naszej szkoły napłynęły prace dzieci z gminy Pruszcz Gdański. Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach wiekowych – klas 0-I oraz II-III. Wszystkie prace były pięknie i starannie wykonane.
W kategorii klas 0-I zwyciężyli :
Ania Mendyk (ZSP w Borkowie)
Dominik Karamać (ZSP w Borkowie)
Piotr Bandys (ZSP w Borkowie)
Wyróżnienia otrzymali :
Michał Paciejewski (ZSP w Borkowie)
Adam Thiel (ZSP w Borkowie)
W kategorii klas II-III zwyciężyli:
Natalia Walesiak (ZSP w Borkowie)
Nina Balewska (SP w Przejazdowie)
Zofia Reclaff (SP w Przejazdowie)
Wyróżnienia otrzymali:
Helena Kołnierzak (ZSP w Borkowie)
Michał Thiel (ZSP w Borkowie)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w dalszych edycjach konkursów świetlicowych. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w pomoc dzieciom.
Organizatorzy konkursu – wychowawcy świetlicy szkolnej w Rotmance
Półkolonie dla najmłodszych uczniów w czasie ferii – rozporządzenie podpisane
W czasie tegorocznych ferii zimowych będzie możliwość organizacji półkolonii jedynie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej oraz obozów szkoleniowych tylko dla uczniów ze szkół mistrzostwa sportowego, a także oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.
Podziękowania dla naszej szkoły
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przez całą jesień zbierali dary dla zwierząt ze Schroniska „Promyk” w Gdańsku. Dzieci podarowały karmę, koce, ręczniki oraz kosmetyki. W imieniu „potrzebujących” serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za okazałe serce.
Wychowawcy świetlicy szkolnej w Rotmance
Szkolne zawody online w skokach na skakance
Nauczyciele wychowania fizycznego byli pomysłodawcami Szkolnych zawodów online w skokach na skakance. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 4-8. Do ścisłego finału dotarło 16 osób.
Najlepszy zawodnik Adam Sikorski w czasie 60 s dokonał 160 skoków.
Zawody wyróżniał sposób dostarczenia nagród. Do uczniów osobiście przyjechał Mikołajkowy Kurier.
Gratulujemy z całego serca zawodnikom oraz zaangażowanym rodzinom.
Dziekujemy, że w tak trudnym czasie podjęli wyzwanie, dzięki czemu mogliśmy dostarczyć iskierkę radości.
Zdjęcia - wyniki zawodów.
SZKOLNA AKCJA PROMOWANIA KSIĄŻKI „Strefa szkolnego recenzenta”
I Cele akcji:
1. Inspirowanie uczniów do czytania poprzez reklamowanie książek z biblioteki szkolnej.
2. Wykorzystanie nowych technologii do promowania literatury dla młodzieży i czytania książek.
3. Nabywanie umiejętności poszukiwania oraz udzielania porad czytelniczych.II Zasady udziału:
1. Uczestnikiem akcji może być uczeń klas IV - VIII Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance.
2. Jedna recenzja filmowa może być realizowana przez maksimum trzech uczniów.
3. Akcja promocji książek trwać będzie do 30 maja 2021 r.
4. Uczestnik może zmontować w ciągu trwania akcji dowolną ilość filmów promujących książki ze szkolnej biblioteki.
5. Film może trwać od 2 do 4 minut.
6. Parametry techniczne:
- nośnik: płyta DVD, perdrive lub przesłane na adres: biblioteka@rotmanka.com.pl
- w rozszerzeniu: wszystkie formy obsługiwane przez program Windows Media Player.
7. Filmowa recenzja książki będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły/FB,
po wcześniejszym zakwalifikowaniu przez wicedyrektor Joannę Graczyk i nauczyciela bibliotekarza Jolantę Burzyńską.
8. Do publikacji nie zostaną przyjęte prace, które mogą narażać dobra osobiste innych osób na nich przedstawionych lub innych dóbr prawnie chronionych.Za opublikowany film promujący zbiory biblioteki szkolnej, uczeń otrzyma 4 punkty oraz 4 godziny w ramach wolontariatu.
Filmy, które nie spełniają wymogów określonych w regulaminie nie podlegają ocenie.
Szlachetna Paczka – WIELKIE SERCE ROTMANKI
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Rotmance wraz z grupą studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (kierunek pielęgniarstwo) serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu akcji Szlachetna Paczka.
Uczniowie naszej Szkoły, Rodzice, Wolontariusze, Mieszkańcy Rotmanki (i nie tylko) okazali wielką pomoc i (jak zawsze) nie zawiedli! Wolontariusze, przyjmujący dary dla rodziny, mieli pełne ręce roboty, jednak bezinteresowna pomoc sprawiała im wiele satysfakcji.
„Bardzo podobało mi uczestniczenie w Szlachetnej Paczce. Ogromną przyjemność sprawiła mi pomoc innym i przygotowanie dla nich paczek. Chętnie wezmę udział w kolejnej takiej akcji. Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc.” – tak swój udział w akcji podsumowała jedna w wolontariuszek Z. Gendek.
Produkty chemiczne, żywność, artykuły papiernicze, ubrania, pościel i zabawki zostały zapakowane i zawiezione do potrzebującej rodziny. Ilość zebranych darów przedstawiają poniższe zdjęcia.
Wśród darów znalazły się także imienne paczki dla dzieci, np. zaproszenie na warsztaty plastyczne do jednej z pruszczańskich pracowni, zabawki czy dziecięce mebelki.
Wszystkim zaangażowanych w akcję – jeszcze raz - DZIĘKUJEMY!
DRUGI Gminny Konkurs Plastyczny
DRUGI Gminny Konkurs Plastyczny
„WIELCY ARTYŚCI inspiracją dla małych artystów. Vincent van Gogh – malarz nie tylko słoneczników”- ROZSTRZYGNIĘTY !
Trudny czas towarzyszył tegorocznemu konkursowi. Zapewne nie wszystkie prace zdążyły powstać na zajęciach w szkolnych pracowniach. Niemniej dziękuję, że tej trudnej jesieni pozostaliście aktywni twórczo i na konkurs wpłynęło 20 bardzo różnych tematycznie jak i z zastosowaniem ciekawych technik plastycznych prac. Wszystkie łączył jeden motyw – inspiracja najwybitniejszym impresjonistą – Vincentem van Goghiem.
A oto podsumowanie konkursu.
1 miejsce – Nadia Bartosik kl.1 SP Wojanowo
„Wazon z czerwonymi makami”
2 miejsce - Michał Thiel kl.2 SP Borkowo
„Portret listonosza Józefa Roulina”
3 miejsce - Julia Nikiel kl.1 SP Wojanowo
„Gwiaździsta noc”
Wyróżnienia:
1. Krystyna Rochoń kl.1 SP Wiślinka
„Kruki nad łanem zboża”.
2. Adam Thil kl.1 SP Borkowo
„Półpostać anioła“
3. Miron Seredyński kl.1 SP Borkowo
„Gwiaździsta noc”
Składam podziękowania Wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom, pod których nadzorem powstały te piękne prace. Wystawa prac wraz z rozdaniem nagród, uczestnictwem laureatów w specjalnie zorganizowanych warsztatach, a jednocześnie zaproszenie laureatów do wyboru najciekawszych prac van Gogha wykonanych przez uczniów SP w Rotmance zaplanowana jest na luty 2021 roku. O szczegółach i dokładnym terminie powiadomię każdą szkołę drogą e-mailową.
Organizator konkursu – Lucyna Lewandowska.
Konkurs "Zacznijmy od podstaw"
Konkurs trwa - 5 - 17 grudnia 2020
Zachęcając dzieci i młodzież do aktywnego
trybu życia, realizacji celów i spełniania marzeń, ogłaszamy ogólnopolski konkurs!
Wystarczy uzupełnić prosty formularz, opowiedzieć w 100 słowach o swoim wyzwaniui sporcie, którego chcesz się nauczyć w 2021 roku.
#ZacznijmyOdPodstaw - Splash (splashthat.com)
Organizator wydarzenia
Federacja Funduszy Lokalnych w Polsce
Fundator wydarzeniaFundacja 4F Pomaga
Obiady XII 2020 r.
Opłata za obiady za miesiąc grudzień 2020 r. wynosi:
Klasy 0 – 80 zł
Wyżywienie przedszkole – 130 zł
Płatne do 10-go grudnia 2020 r.
Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021 r. – rozporządzenie podpisane
Przystąpienie do realizacji projektu Bezpieczna Przystań
W ramach projektu m. in.:
- Realizowane będą zajęcia wyrównujące różnice programowe pomiędzy polskim systemem edukacji a systemem kraju pochodzenia ucznia.
- Wdrożona będzie w klasach, do których uczęszczają dzieci imigrantów metoda tutoringu rówieśniczego.
- Prowadzone będą szkolenia i konferencje dla nauczycieli.
- Prowadzone będą kursy języka polskiego dla uczniów w czasie ferii zimowych i wakacji.
- Prowadzone będą kursy metodyczne dla nauczycieli - półroczne kursy do nauczania języka polskiego jako języka obcego.
Projekt realizowany jest przez Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku
ul. Gdyńskich Kosynierów 11/1;
Bezpieczna Przystań
Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.
Projekt 33/12-2019 /FAMI „Otwarte Pomorze-Integracja w działaniu”
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
ODBYŁ SIĘ 21 LISTOPADA 2020 R.LAUREATAMI KONKURSU SĄ:
- MIKOŁAJ SIENIAWSKI
- OSKAR BAUM
- AGATA BEKISZ, MARCEL ROZENBERG, ADRIAN BAUM
GRATULACJE!!! WIR GRATULIEREN!!!
DZIEKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE
I ZAPRASZAMY DO KOLEJNYCH JEGO EDYCJIALEKSANDRA CHMIELEWSKA
ŁUKASZ PIKUS
Z życia Samorządu Uczniowskiego
Samorząd Uczniowski aktywnie działa zarówno podczas nauki stacjonarnej w szkole, jak również podczas nauki zdalnej.
https://szkolarot.edupage.org/text/?text=text/text8&subpage=2
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Wszystkie