• Rodzice grup "0" w roku szkolnym 2021/22

• Z związku z licznymi pytaniami dotyczącymi organizacji pracy grup "0" zapraszam Państwa jutro tj. 21 lipca br. o godz. 17.00 na spotkanie w hali sportowej szkoły.

Rodziców, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu w dniu jutrzejszym zapraszam 27 lipca br. o godz. 17.00.

Iwona Tanewska

• Stypendia socjalne i zasiłki

• Zmiana regulaminu  w sprawie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów (poniżej treść uchwały).

Uchwala_stypendia_socjalne(2).pdf

Największe zmiany, które zostały wprowadzone w uchwale dotyczą:

- możliwości podwyższenia wysokości stypendium o 10% w przypadku wystąpienia jednocześnie przynajmniej trzech warunków: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm, narkomania, rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe;

- zostały wskazane terminy wypłaty stypendium: do 31 grudnia – za okres od września do grudnia oraz do 30 czerwca – za okres od stycznia do czerwca;

- zmieniony został rodzaj dokumentacji potwierdzający uzyskiwany dochód/świadczenia: do wniosku należy załączyć zaświadczenie o wysokości dochodów, a w przypadku ubiegania się o stypendium szkolne przez ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej – przedkłada się zaświadczenie lub oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń.

Wnioski o stypendium szkolne składa się do Urzędu Gminy do dnia 15 września danego roku szkolnego.

Wniosek o zasiłek szkolny można składać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

Wzor_wniosku_-_stypendium_szkolne.docx

Wzor_wniosku_-_zasilek_losowy.docx

Klauzula_informacyjna.docx

• Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

• Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 1 kwietnia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień realizowane są świadczenia gwarantowane w Ośrodkach Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny.

W ramach przedmiotowego zakresu podmioty lecznicze udzielają świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych następującej grupie świadczeniobiorców: dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

W załączeniu znajduje się aktualny wykaz 23 ośrodków realizujących przedmiotowe świadczenia na obszarze województwa pomorskiego.

Pełna informacja, dostępna na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, znajduje się poniżej:

• Opieka stomatologiczna podczas wakacji

• W okresie wakacyjnym dzieci mogą korzystać z opieki dentystycznej w gabinetach, z którymi organ prowadzący zawarł umowę na świadczenie usług stomatologicznych.

Przypominamy, że udzielanie świadczeń stomatologicznych odbywa się zawsze w obecności i za zgodą rodzica/opiekuna dziecka.

Zachęcamy do korzystania z opieki stomatologicznej podczas wakacji.

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Departament Informacji i Promocji

• Wyniki egzaminu ósmoklasisty

• Informujemy, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się 9 lipca 2021 r.
            w sali nr 6 zgodnie z  harmonogramem:

klasa 8a – godz. 10.00,

klasa 8b – godz. 11.00,