Wydarzenia 4 Latki Wydarzenia 5 Latki Przedszkole-Nauczyciele Wydarzenia Zerówka Wydarzenia Świetlica Świetlica-Nauczyciele Wydarzenia Nauczanie Początkowe

Przedszkole

Wydarzenia 4 Latki

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

W dniu 17.09.18 odwiedził grupę „Biedronki” ratownik medyczny Pan Pan Łukasz Wrycz -Rekowski. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji dotyczących pierwszej pomocy. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły również w praktycznej części. Zapraszamy do galerii.

 

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ  ( 26.09.18)

Nasze dzieci już od najmłodszych lat uczestniczą w programie „ Bezpieczna droga do szkoły” . Codziennie uczą się zasad bezpieczeństwa i kształtują prawidłowe nawyki bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzięki uprzejmości Straży Gminnej dzieci mogły poznać podstawowe zasady w formie zabawy. Zapraszamy do galerii.

 

WYCIECZKA NA POLE DYNIOWE

W dniu 15.10.18 dwie grupy przedszkolne wspólne wybrały się na spacer na pole dyniowe w Rotmance. Dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu malując lub szukając dyń. Zapraszamy do galerii.

 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

W ramach projektu  Akademia Zdrowego Przedszkolaka, dzięki któremu propagujemy zdrowy tryb życia, grupa „Biedronki” przygotowywała owocowo-warzywny sok. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego dobrania składników oraz samodzielnego przyrządzenia soku, który bardzo Dzieciom smakował. W kolejnym dniu odgadywały smaki warzyw i owoców, zabawy było co niemiara. Galeria

Z ŻYCIA CODZIENNEGO 

Zapraszamy do galerii.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

W dniu 23.11 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, o których opowiadały nieco większemu Misiowi ;). Zapraszamy do galerii

DOGOTEREAPIA 

W grudniu dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziła pani Kamila z psem przewodnikiem. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób prawidłowo obchodzić się z psem oraz w praktyce poznały,jak należy zajmować się swoim pupilem. Zapraszamy do galerii

MIKOŁAJKI

Zapraszamy do galerii.

WIELKA FABRYKA ELFÓW

Na ten dzień dzieci czekały bardzo długo :). W dniu 18 grudnia przedszkolaki odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów, gdzie pomagały elfom odnaleźć drogę do Mikołaja. Na szczęście wszystko się udało, a dowodem niech będzie nasza fotorelacja.

 

IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ – KAMPANIA SPOŁECZNA DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nasza szkoła, w tym oddział przedszkolny, uczestniczyła w akcji społecznej „ Idą święta, nie o sms-ie, ale o kartce pamiętaj” . 
Celem kampanii było zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak bardzo ważne są bezpośrednie relacje rodzinne, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również- a może przede wszystkim- kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja, dzięki Rodzicom, powiodła się i kartki trafiły do najbliższych.  Zapraszamy do galerii

BAL KARNAWAŁOWY 

Zapraszamy do galerii.

WIGILIA KLASOWA 

Wspólnie z dziećmi uroczyście obchodziliśmy Wigilię. Zapraszamy do galerii.

URODZINY PRZEDSZKOLAKÓW

Urodziny to ważne wydażenie dla każdego przedszkolaka, dlatego staramy się je celebrować z należytą starannością :). Zapraszamy do galerii.

EKSPERYMENTY I INNE ZABAWY W PRZEDSZKOLU 

W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno :) Dzieci uczą się poprzez zabawę. Zapraszamy do galerii.

WYCIECZKA DO STRUSIEJ FARMY W KNIEWIE 

Zapraszamy do galerii.

DZIEŃ DZIECKA 

Zapraszamy do galerii.

DZIEŃ MAMY I TATY

6 czerwca obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla Rodziców niespodziankę w postaci występu oraz pamiątki, które same zrobiły. Zapraszamy do galerii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Marzec 2018

Dzień kobiet w przedszkolu

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz się w roku zdarza,

gdy 8 Marca z gwarem wiosny

wytryśnie z kartek kalendarza”.

Dnia 8 marca odbyła się uroczystość   z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów..

Zapraszamy do galerii.

                 

Wycieczkę do kina w Cieplewie

Dnia 12.03.2018r. grupa Jeżyków wybrały się na wycieczkę do kina w Cieplewie na przedstawienie pt. ,,Jak uratować mamę' Nudy w kinie nie było – same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

Zapraszamy do galerii.

 

Luty 2018

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece.

Grupa Jeżyków 13.02 odwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

Zapraszamy do galerii.

 

Styczeń 2018

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.

Tak też było w naszym przedszkolu do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Przedszkolaki z grupy Jeżyków przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

 

Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę

 i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego.

 

Grudzień 2017

Świąteczne przedstawienie

W dniu 18.12.2017 r. w przedszkolu odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe na które zaproszono rodziców występujących przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami, zaśpiewały wspólną kolędę. Po występach rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na poczęstunek. Zapraszamy do galerii.

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

W dniu 7 grudnia grupa „ Jeżyków” pojechała na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. W fabryce dzieci spędziły niemal 2,5-godzinną podróż. Wzięły nie tylko udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogły Elfom w przygotowaniach do Świąt. Podczas bajecznej podróży dzieci w Fabryki odwiedziły 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem.

Po wielu wrażeniach, dzieci zmęczone ale i zadowolone wróciły do przedszkola. Zapraszamy do galerii.

 

Mikołajki

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były szczęśliwe i rozpromienione kiedy znalazły sie blisko św. Mikołaja, który rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców, a następnie osobiście wręczył im prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Z pewnością ten dzień na długo zostanie w pamięci przedszkolakom. Zapraszamy do galerii.

 

Listopad 2017

Zabawa Andrzejkowa

28 Listopada odbyła się w Naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce wróżyliśmy sobie. Nasze Andrzejki były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Zapraszamy do galerii.

 

Świąteczna kartka

Grupa Jeżyków wybrała się na wycieczkę której celem było wysłanie Kartek Świątecznych do swoich Rodziców oraz zdobycie informacji co trzeba umieścić na kopercie aby dotarła do adresata oraz jak przekazywane są przesyłki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.

 

Eksperymenty

W grupie Jeżyków gościliśmy mamę Hani, która razem z dziećmi zrobiła wiele ciekawych i kolorowych eksperymentów. Nasze przedszkolaki na chwilę zamienił się w małych chemików. Dowiedzieliśmy się dlaczego płomień przykryty probówką gaśnie, jak nadmuchać balon bez pomocy ust lub pompki. Wykonaliśmy tęcze z cukierków, pastę dla słonia. Oglądaliśmy wybuchy wulkanów, strzelające balony i malowaliśmy na mleku magicznym atramentem. Przedszkolakom napewno ten dzień zostanie długo w pamięci. Jeszcze raz dziękujemy mamie Hani za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Dzień Misia

Światowy dzień Pluszowego Misia grupa Jeżyków obchodziła 21 listopada. W tym dniu do przedszkolaków przyszły ich starsze koleżanki i opowiedziały im historię powstania Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, prezentacja swoich pluszaków, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Zapraszamy do galerii.

 

Wizyta w teatrze

Grupa Jeżyków 16 listopada wybrała się do teatru w Cieplewie by poznać ,,Przygody Koziołka Matołka''. Przedszkolaki udały się w podróż po całym świecie z głównym bohaterem, by znaleść miasto Pacanów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

11Listopada, Dzień Jeża

W piątek 10 listopada 4 latki obchodziły Święto Niepodległości oraz Dzień Jeża. Dzieci z tej okazji poznały symbole narodowe, odśpiewał hymn przy pomocy swoich pań oraz wykonały piękne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Październik 2017

Teatr

Ddnia 18 października grupa "Jeżyków" wybrała się pod opieką wychowawców do teatru Cieplewie.

Pierwsza wizyta  w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Ali baba i czterech rozbójników”. Dzieci żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów, a także obejrzeć teatr od wewnątrz. Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów. Na pamiątkę pobytu w teatrze zrobiliśmy sobie zdjęcia które są w galerii.

 

Wrzesień 2017

Spotkanie ze strażnikiem miejskim. 

W dniu 20 września w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W sposób bardzo ciekawy przedstawił przedszkolakom kwestię bezpieczeństwa. Jak należy przechodzić przez ulicę oraz jak należy reagować w sytuacjach gdy na swej drodze spotkamy nieznajomą osobę i jakie są numery alarmowe. Spotkanie zakończyło się rozdaniem niespodzianek (odblasków). Oby więcej takich spotkań, które poprzez fajną, ciekawą zabawę uczą dzieci jak należy zachować się wobec istniejących zagrożeń oraz co robić aby być bezpiecznym. Zapraszamy do galerii.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Karola Wojtyły
    Al Piłsudskiego 37 , Rotmanka, poczta Straszyn 83-010
  • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć