Wydarzenia Samorząd Uczniowski Skład Samorządu Dokumenty Samorządu Poczet Sztandarowy Projekty Edukacyjne Sprawozdanie SU Wolontariat Biblioteka - strefa szkolnego recenzenta ;) Wydarzenia Samorząd Uczniowski 2018/19 Wielki Maraton Czytelniczy 2019/2020

Wydarzenia Samorząd Uczniowski 2018/19

W  roku szkolnym 2018/19 zostały zrealizowane następujące działania podejmowane przez SU :

1. Opracowanie planu pracy na rok szkolny 2018/2019 oraz zatwierdzenie  Kodeksu Etycznego SU i Regulaminu działalności SU.
  2. Spotkania Samorządu Uczniowskiego ze wszystkimi gospodarzami klas IV – VIII SP oraz gimnazjum .
  3. Losowanie każdego dnia i wywieszanie w gablocie szkoły „szczęśliwego numerku”.
  4. Systematyczne dostarczanie zdjęć i artykułów informacyjnych o działaniach SU, imprezach, przedsięwzięciach i wydarzeniach szkolnych do kroniki szkolnej.
  5. Przygotowanie plakatów na Dzień Ciasta, Misia, Elvisa Presleya, Wolontariusza ; dyskoteki karnawałowej i andrzejkowej oraz Mikołajek
  6. Przeprowadzenie ogólnoszkolnych akcji angażujących uczniów wszystkich klas:
  • Dzień Spódnicy
  • Dzień Tolerancji
  • Dzień Wolontariusza
  • Dzień Ciasta
  • Dzień Elvisa Presleya
  • Dzień Misia
  • Charytatywny Dzień Ciasta
  • Dzień Dziecka
  • Walentynki
  • Pierwszy Dzień Wiosny
  • Dyskoteki
  1. Przygotowanie i wydanie numeru specjalnego gazetki szkolnej "Karolek" poświęconej 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Konstytucji 3-go Maja
  2. Zorganizowanie dyskoteki szkolnej z okazji Andrzejek i karnawału

(m.in. dekoracja, muzyka, różnorodne konkursy i atrakcje).

1. Z okazji Mikołajek - Mikołaj i Śnieżynki odwiedzili uczniów klas 0 -III SP  rozdając prezenty i częstując wszystkich uczniów słodyczami..
  2. Organizacja wolontariatu:
  • w październiku - zbiórka środków pielęgnacyjnych dla hospicjum
  • w listopadzie - zbiórka ozdób świątecznych dla Domu Samotnej Matki w Gdańsku
  • w grudniu i w kwietniu zbiórka żywności w markecie Biedronka wspólnie z Caritasem Św. Faustyny w Rotmance
  • w marcu - sprzatanie Rotmanki
  •  przez cały semestr pomoc w nauce uczniom słabszym.
  • współpraca z WOŚP
  1. Przygotowanie Dni Ciasta połączonych z konkursem na najsmaczniejsze i najładniejsze ciasto. Zebrane w tym dniu fundusze zasiliły budżet SU (przeznaczenie artykuły biurowe oraz nagrody w konkursach organizowanych przez SU).

Wszystkie działania podejmowane przez samorząd uczniowski są przyjmowane z dużym zaangażowaniem i chęcią większości uczniów w uczestnictwie.