Wydarzenia Samorząd Uczniowski Skład Samorządu Dokumenty Samorządu Poczet Sztandarowy Projekty Edukacyjne Sprawozdanie SU Wolontariat Biblioteka - strefa szkolnego recenzenta ;) Wydarzenia Samorząd Uczniowski 2018/19 Wielki Maraton Czytelniczy 2019/2020

Sprawozdanie SU

Działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/19 w skład samorządu uczniowskiego weszli uczniowie pod opieką: Joanny Soboczyńskiej i Łukasza Pikusa ; przewodnicząca SU Patrycja Kisielewska; z-ca przewodniczącej Mieszko Ragus; redaktor naczelny gazetki szkolnej Kaja Pastuszyńska, skarbnik Zuzanna Piotrowska.

W  roku szkolnym Samorząd Uczniowski podjął nst. działania:

• Dzień Spódnicy
  • Dzień Tolerancji
  • Dzień Wolontariusza
  • Dzień Ciasta
  • Dzień Elvisa Presleya
  • Dzień Misia
  • Mam Talent
  • Dzień Dziecka
  • Przygotowanie i wydanie numeru specjalnego gazetki szkolnej "Karolek" poświęconej 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Konstytucji 3-go Maja, Dnia Dziecka
  • Zorganizowanie dyskoteki szkolnej z okazji Andrzejek i karnawału

w tym dekoracja, muzyka, różnorodne konkursy i atrakcje.

• Mikołajki- Mikołaj i Śnieżynki odwiedzili uczniów klas 0 -III SP  rozdając prezenty i częstując wszystkich uczniów słodyczami..
  • Przygotowanie Dni Ciasta połączonego z konkursem na najsmaczniejsze i najładniejsze ciasto.

Organizacja wolontariatu:

• w październiku - zbiórka środków pielęgnacyjnych dla hospicjum
  • w listopadzie - zbiórka ozdób świątecznych dla Domu Samotnej Matki w Gdańsku
  • w grudniu i marcu zbiórka żywności w markecie Biedronka wspólnie z Caritasem Św. Faustyny w Rotmance
  •  przez cały semestr pomoc w nauce uczniom słabszym.
  • współpraca z WOŚP
  • współpraca z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku na rzecz „ Czysta Rotmanka”

Uczniowie zaangażowani w działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu zawsze chętnie i z poczuciem odpowiedzialności uczestniczyli w w/w akcjach.

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca SU: Aleksandra Tułowiecka

Wiceprzewodniczący SU: Adrian Stolarek

Skarbnik: Maciej Tarajkiewicz

Redaktor naczelna: Daria Przywara

Opiekunowie SU: Joanna Soboczyńska, Łukasz Pikus

Samorząd uczniowski w roku szkolnym 2016/2017 przeprowadził następujące wydarzenia:

1. Dzień Ciasta – cyklicznie przeprowadzany 26.10, 06.12, 03.03, 01.06, jest naszą szkolną tradycją. Każda klasa biorąca udział przygotowuje kilka ciast, które sprzedajemy na przerwach. Uczniowie, którzy przygotowali ciasta biorą udział w konkursie na najsmaczniejsze i najładniejsze ciasto.  Zyski z akcji przeznaczamy na organizację wydarzeń szkolnych i cele charytatywne.
  2. Konkurs na najlepszą gazetkę klasową. – przez cały rok wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowują gazetki na podany temat, które później oceniane są w skali od 1 do 20. Komisja składa się z wytypowanych wcześniej członków SU. Najlepsza klasa z największą ilością punktów wygrywa wycieczkę, której koszty pokrywa w większej części dyrekcja szkoły. W tym roku ocenialiśmy gazetki z tematów: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Niepodległości, Mikołajki i Boże Narodzenie, Karnawał, Walentynki, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Majówka i Konstytucja 3 Maja, Dzień Patrona, Wakacje. Wyniki poszczególnych gazetek były systematycznie umieszczane w gablotce Samorządu Uczniowskiego.
  3.  Dyskoteki – w tym roku szkolnym zostały zorganizowane trzy; andrzejkowa oraz dwie karnawałowe. Na prośby uczniów, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu oddzielnych dyskotek dla szkoły podstawowej i gimnazjum, które odbyły się podczas karnawału . W trakcie zorganizowane były konkursy na najlepsze przebranie, taniec solo oraz w parze, a także najlepszego DJ-a.
  4. Dzień Misia – akcja SU dla dzieci z klas nauczania początkowego 0-3 szkoły podstawowej. Uczennice gimnazjum przeprowadziły zajęcia na temat ulubionych pluszaków, historii Dnia Misia oraz wspólnie z dziećmi tworzyły opaski na głowę przypominające uszy misia.
  5. Mikołajki – 6 grudnia w klasach nauczania wczesnoszkolnego Mikołaj wraz ze Śnieżynkami rozdawał dzieciom prezenty. W role Mikołaja oraz Śnieżynek wcielili się uczniowie gimnazjum.
  6. Walentynki – z okazji Dnia Świętego Walentego zorganizowaliśmy w szkole pocztę walentynkową. Każdy mógł wysłać listy dla bliskiej osoby, które następnie zostały rozdane przez uczennice gimnazjum – Walentynki. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zjdęć w ramce w kształcie serca.
  7. Mam Talent! -  szkolny konkurs talentów został zorganizowany w maju. W konkursie rywalizowało 22 uczniów w kategoriach: śpiew, taniec, akrobatyka, akrobatyka na rowerze.

W kategorii śpiew:

• Weronika Richter
  • Wiktoria Zielińska
  • Kamila Możejko

W kategorii taniec:

• Kalina Jankowska, Zuzanna i Pola Nawrockie
  • Maja Stefańska, Maja Ciajka i Agata Piotrowicz
  • Kacper i Kamila Możejko

W kategorii akrobatyka:

• Hanna Balicka oraz ex aequo Rozalia Łopatka
  • Lena Mikołajczyk

W kategorii akrobatyka na rowerze:

• Jakub Harasimowicz

1. Dzień Dziecka – 1 czerwca 2017 roku w nasze szkole odbywały się obchody Dnia Dziecka. SU był współorganizatorem festynu sportowego jak i organizatorem Charytatywnego Dnia Ciasta.
  2. Gazetka ,,Przystanek Rotmanka’’ – zespół redakcyjny SU w roku szkolnym 2016/2017 wydał 3 numery ,,Przystanku Rotmanka’’. Poruszały różne tematy – od tradycji świątecznych (w zależności od numeru), poprzez najciekawsze wydarzenia z życia szkoły, aż do recenzji ze świata filmów i książek. Uczniowie mogli również znaleźć w nich miłe niespodzianki.