Projekty edukacyjne Wielki Maraton Czytelniczy 2020/2021 Harmonogram Lektur IV-VIII SP Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja” PROJEKT EDUKACYJNY "Lekturki spod chmurki" Przyjazna Szkoła Zdalna

PROJEKT EDUKACYJNY "Lekturki spod chmurki"

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2020/ 2021 uczniowie klas drugich i trzecich biorą udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" Jest to projekt mający na celu rozbudzanie aktywności czytelniczej, ciekawości literackiej oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Dzięki udziałowi w projekcie nawiązywać będziemy współpracę z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju oraz z zagranicznych szkół polonijnych. Mamy nadzieję, że uczniowie chętnie będą uczestniczyć w czytelniczych podróżach. Uczniowie już aktywnie i z zapałem włączyli się do pracy. Towarzyszyć nam będzie zaczytana chmurka Tosia, plastelinowe Czytusie i Lekturniki, w których zapisywać będziemy to, co uznamy za najważniejsze i najciekawsze, zapraszamy do naszej galerii.

Uczniowie klasy 2a ochoczo przystąpili do czytania pierwszej  książki, w ramach projektu LEKTURKI SPOD CHMURKI. Była to "Jesień liścia Jasia". Dzieciom bardzo spodobały się przygotowane dla nich lekturniki. Ochoczo przystąpiły do wykonania zadań w lekturniku, z chęcią wypowiadały się na temat przeczytanej książki oraz płynącej z niej przesłania.

W najbliższym czasie zamieszczać będziemy na klasowym drzewie czytelniczym kolorowe, jesienne liście z tytułami przeczytanych książek. Może tytuły te zainspirują innych do czytania....