Rada Rodziców Regulamin RR Wydarzenia Samorządu Uczniowskiego Skład Samorządu Uczniowskiego Dokumenty Samorządu Poczet sztandarowy Wolontariat Gazetka "Karolek" Imprezy realizowane przez SU w roku szkolnym 2020/21 Niezwykłe Pasje Uczniów Naszej Szkoły

Wydarzenia Samorządu Uczniowskiego

Wycieczka Szkolnego Samorządu Uczniowskiego SP im. K. Wojtyły w Rotmance do Gdańskiego Ośrodka Dokumentacji i Nauczania Papieża Jana Pawła II, działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w dzielnicy Gdańsk-Zaspa.

Pierwszego października tego roku miała miejsce wycieczka do najważniejszych miejsc w Trójmieście, związanych tematycznie oraz historycznie z Janem Pawłem II. W wydarzeniu brali udział członkowie Samorządu Uczniowskiego i osoby przygotowujące szkolną wystawę z okazji 100 lecia narodzin K. Wojtyły” .

               Pierwszym przystankiem było miejsce w dzielnicy Gdańsk Zaspa, gdzie w roku 1987 stał ołtarz, z którego przemawiał Papież Polak. Obecnie stoi tam pomnik, który za zadanie ma upamiętnić to ważne dla Gdańska wydarzenie. Po krótkim i ogólnym poznaniu historii tego miejsca ruszyliśmy w dalszą drogę. Następny postój okazał się miejscem docelowym naszej "wyprawy". Gdański Ośrodek Dokumentacji i Nauczania Papieża Jana Pawła II został wyremontowany tuż przed pandemią, co oznaczało, że byliśmy pierwszą grupą zobowiązaną do przestrzegania obostrzeń. Na początku obejrzeliśmy 16 minutowy film dokumentalny o Papieżu. Następne punkty programu dotyczyły zapoznania się z relikwiami różnych stopni, kolekcjami znaczków pocztowych i monet. Bardzo pasjonująca częścią było zwiedzenie kościoła, który ma ponad 27 metrów wysokości, a jego okna zostały ozdobione witrażami z datami pielgrzymek do różnych Polskich miast oraz wizerunkami świętych i błogosławionych Polaków, których wyniósł na ołtarze Jan Paweł II. Najważniejszy, jak się okazało, jest jednak relikwiarz ze srebra i bursztynu z kroplą krwi Jana Pawła II, stojący obecnie w kaplicy przykościelnej, gdzie jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Uważam, że było to ciekawe wydarzenie, które uzupełniło naszą wiedzę o patronie i pomogło członkom Samorządu lepiej się poznać, bądź znaleźć wspólne tematy.

Konstancja Kanarek

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Na potrzeby konkursu nauczyciele przekazali swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zawisły na specjalnie przygotowanej tablicy. Zdjęcia oczywiście nie były podpisane. Zadaniem uczniów było przyporządkowanie wizerunku ze zdjęcia do nazwiska nauczyciela.

Zabawa była bardzo udana, gdyż często zdjęcie z dzieciństwa nie przypominało nauczyciela, który uczy w naszej szkole. Jakież było zdziwienie, gdy zostały zaprezentowane odpowiedzi.

Najwięcej trafnych odpowiedzi w konkursie miały:

Amelia Golan – 7d, Aurelia Pastuszka – 7a oraz Malwina Buczma -8b.

Zwyciężczynie konkursu otrzymały nagrody. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęcia.

Z okazji DEN każda klasa przygotowała portret swojego wychowawcy oraz wybranego innego nauczyciela. Z niezwykłych portretów powstała bardzo oryginalna galeria dzieł sztuki pt. „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień Chłopaka z KRAWATEM

30.09.2020 r. obchodziliśmy Dzień Chłopka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował małą niespodziankę dla wszystkich chłopaków naszej szkoły… KRAWATY!

W tym dniu uczennice nosiły krawaty (nauczycielki również), a w każdej klasie czekała niespodzianka dla „klasowych kolegów”.

Jeżeli jesteście ciekawi historii krawata, znajdziecie ją poniżej.

Historia krawata

W dawnych czasach, co najmniej kilka wieków temu, powszechny był zwyczaj, w którym chorwackie kobiety dawały swoim ukochanym bawełniane chusty. Zazwyczaj miało to miejsce przed długą rozłąką. Każdy mężczyzna zawiązywał ją na szyję i wyruszał w daleką podróż, przeważnie na wojnę. Dzięki chuście, gdy tylko na nią spojrzał, przypominała mu się ukochana. Był to również pewien rodzaj okazywania wierności i miłości swojej kobiecie.

Gdy w XVII w. chorwaccy żołnierze wzięli udział w paradzie dla francuskiego króla Ludwika XIV, noszone przez nich krawaty bardzo przypadły do gustu królowi i jego wersalskiej świcie.

Był to jeden z niewielu przypadków, kiedy to francuska arystokracja, która ówcześnie wyznaczała trendy w świecie mody, przejęła element ubioru od innej kultury. Od tego momentu krawaty zyskały dużą popularność oraz stały się światowym symbolem wyszukanego stylu i dobrego gustu.

Źródło: https://crolove.pl

 

 

11 Listopada

Prezentacja_-_11_XI_-_gotowa.pptx

 

Działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski

w roku szkolnym 2019/2020

            W roku szkolnym 2019/20 w skład samorządu uczniowskiego weszli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły pod opieką: Joanny Soboczyńskiej i Łukasza Pikusa ; przewodnicząca SU Zuzanna Nawrocka; z-ca przewodniczącej Maja Zygan; redaktor naczelny gazetki szkolnej Maja Stefańska, skarbnik Wiktor Krzymin.

 W  roku szkolnym Samorząd Uczniowski podjął nst. działania:

 • Dzień Spódnicy
 • Dzień Tolerancji
 • Dzień Wolontariusza
 • Dzień Ciasta
 • Dzień Misia
 • Walentynki
 • Dzień Wzajemnego poznania się.
 • Przygotowanie i wydanie Bożonarodzeniowego numeru Gazetki Szkolnej "Karolek" i przygotowanie Gazetki Szkolnej "Karolek" o tematyce Wielkanocnej.W gazetkach zostały poruszone tematy  od tradycji świątecznych (w zależności od numeru), poprzez najciekawsze wydarzenia z życia szkoły, aż do recenzji ze świata filmów i książek. Uczniowie mogli również znaleźć w nich miłe niespodzianki.
 • Zorganizowanie dyskoteki szkolnej z okazji Andrzejek i Karnawału
  (m.in. dekoracja, muzyka, różnorodne konkursy i atrakcje).
 •     Z okazji Mikołajek - Mikołaj i Śnieżynki odwiedzili uczniów klas 0 -III SP  rozdając prezenty i częstując wszystkich uczniów słodyczami.
 •     Organizacja wolontariatu:
 •  
 •  

 • ·         w październiku - zbiórka środków pielęgnacyjnych dla hospicjum
  ·         w listopadzie - zbiórka ozdób świątecznych dla Domu Samotnej Matki w Gdańsku
  ·         w grudniu zbiórka żywności w markecie Biedronka wspólnie z Caritasem Św. Faustyny w Rotmance
  ·          przez cały semestr pomoc w nauce uczniom słabszym.
  ·         współpraca z WOŚP

 

Wiele impez z zaplanowanych na rok szkolny 2019/20 nie zostało zrealizowanych ze względu na nauczanie zdalne.

 

 

 

 

Działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2018/2019

            W roku szkolnym 2018/19 w skład samorządu uczniowskiego weszli uczniowie pod opieką: Joanny Soboczyńskiej i Łukasza Pikusa ; przewodnicząca SU Patrycja Kisielewska; z-ca przewodniczącej Mieszko Ragus; redaktor naczelny gazetki szkolnej Kaja Pastuszyńska, skarbnik Zuzanna Piotrowska.

 W  roku szkolnym Samorząd Uczniowski podjął nst. działania:

 • Dzień Spódnicy
 • Dzień Tolerancji
 • Dzień Wolontariusza
 • Dzień Ciasta
 • Dzień Elvisa Presleya
 • Dzień Misia
 • Mam Talent
 • Dzień Dziecka
 • Przygotowanie i wydanie numeru specjalnego gazetki szkolnej "Karolek" poświęconej 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Konstytucji 3-go Maja, Dnia Dziecka
 • Zorganizowanie dyskoteki szkolnej z okazji Andrzejek i karnawału

w tym dekoracja, muzyka, różnorodne konkursy i atrakcje.

 • Mikołajki- Mikołaj i Śnieżynki odwiedzili uczniów klas 0 -III SP  rozdając prezenty i częstując wszystkich uczniów słodyczami..
 • Przygotowanie Dni Ciasta połączonego z konkursem na najsmaczniejsze i najładniejsze ciasto.

Organizacja wolontariatu:

 • w październiku - zbiórka środków pielęgnacyjnych dla hospicjum
 • w listopadzie - zbiórka ozdób świątecznych dla Domu Samotnej Matki w Gdańsku
 • w grudniu i marcu zbiórka żywności w markecie Biedronka wspólnie z Caritasem Św. Faustyny w Rotmance
 •  przez cały semestr pomoc w nauce uczniom słabszym.
 • współpraca z WOŚP
 • współpraca z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku na rzecz „ Czysta Rotmanka”

 

Uczniowie zaangażowani w działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu zawsze chętnie i z poczuciem odpowiedzialności uczestniczyli w w/w akcjach. 

 

 

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca SU: Aleksandra Tułowiecka

Wiceprzewodniczący SU: Adrian Stolarek

Skarbnik: Maciej Tarajkiewicz

Redaktor naczelna: Daria Przywara

Opiekunowie SU: Joanna Soboczyńska, Łukasz Pikus

 

Samorząd uczniowski w roku szkolnym 2016/2017 przeprowadził następujące wydarzenia:

 1. Dzień Ciasta – cyklicznie przeprowadzany 26.10, 06.12, 03.03, 01.06, jest naszą szkolną tradycją. Każda klasa biorąca udział przygotowuje kilka ciast, które sprzedajemy na przerwach. Uczniowie, którzy przygotowali ciasta biorą udział w konkursie na najsmaczniejsze i najładniejsze ciasto.  Zyski z akcji przeznaczamy na organizację wydarzeń szkolnych i cele charytatywne.
 2. Konkurs na najlepszą gazetkę klasową. – przez cały rok wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowują gazetki na podany temat, które później oceniane są w skali od 1 do 20. Komisja składa się z wytypowanych wcześniej członków SU. Najlepsza klasa z największą ilością punktów wygrywa wycieczkę, której koszty pokrywa w większej części dyrekcja szkoły. W tym roku ocenialiśmy gazetki z tematów: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Niepodległości, Mikołajki i Boże Narodzenie, Karnawał, Walentynki, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Majówka i Konstytucja 3 Maja, Dzień Patrona, Wakacje. Wyniki poszczególnych gazetek były systematycznie umieszczane w gablotce Samorządu Uczniowskiego.
 3.  Dyskoteki – w tym roku szkolnym zostały zorganizowane trzy; andrzejkowa oraz dwie karnawałowe. Na prośby uczniów, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu oddzielnych dyskotek dla szkoły podstawowej i gimnazjum, które odbyły się podczas karnawału . W trakcie zorganizowane były konkursy na najlepsze przebranie, taniec solo oraz w parze, a także najlepszego DJ-a.
 4. Dzień Misia – akcja SU dla dzieci z klas nauczania początkowego 0-3 szkoły podstawowej. Uczennice gimnazjum przeprowadziły zajęcia na temat ulubionych pluszaków, historii Dnia Misia oraz wspólnie z dziećmi tworzyły opaski na głowę przypominające uszy misia.
 5. Mikołajki – 6 grudnia w klasach nauczania wczesnoszkolnego Mikołaj wraz ze Śnieżynkami rozdawał dzieciom prezenty. W role Mikołaja oraz Śnieżynek wcielili się uczniowie gimnazjum.
 6. Walentynki – z okazji Dnia Świętego Walentego zorganizowaliśmy w szkole pocztę walentynkową. Każdy mógł wysłać listy dla bliskiej osoby, które następnie zostały rozdane przez uczennice gimnazjum – Walentynki. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zjdęć w ramce w kształcie serca.
 7. Mam Talent! -  szkolny konkurs talentów został zorganizowany w maju. W konkursie rywalizowało 22 uczniów w kategoriach: śpiew, taniec, akrobatyka, akrobatyka na rowerze.

W kategorii śpiew:

 • Weronika Richter
 • Wiktoria Zielińska
 • Kamila Możejko

W kategorii taniec:

 • Kalina Jankowska, Zuzanna i Pola Nawrockie
 • Maja Stefańska, Maja Ciajka i Agata Piotrowicz
 • Kacper i Kamila Możejko

W kategorii akrobatyka:

 • Hanna Balicka oraz ex aequo Rozalia Łopatka
 • Lena Mikołajczyk

W kategorii akrobatyka na rowerze:

 • Jakub Harasimowicz

 

 1. Dzień Dziecka – 1 czerwca 2017 roku w nasze szkole odbywały się obchody Dnia Dziecka. SU był współorganizatorem festynu sportowego jak i organizatorem Charytatywnego Dnia Ciasta.
 2. Gazetka ,,Przystanek Rotmanka’’ – zespół redakcyjny SU w roku szkolnym 2016/2017 wydał 3 numery ,,Przystanku Rotmanka’’. Poruszały różne tematy – od tradycji świątecznych (w zależności od numeru), poprzez najciekawsze wydarzenia z życia szkoły, aż do recenzji ze świata filmów i książek. Uczniowie mogli również znaleźć w nich miłe niespodzianki.

 

Rok szkolny 2017/18

Dzień Ciasta

Sekcja Dni Tematycznych SU zorganizowała i przeprowadziła dwukrotnie Dzień Ciasta połączony z konkursem na najsmaczniejsze i najładniejsze ciasto. Zebrane w tym dniu fundusze zasiliły budżet SU (przeznaczenie artykuły biurowe oraz nagrody w konkursach organizowanych przez SU).30 maja 2018 roku odbył się charytatywny Dzień Ciasta, którego celem było wsparcie finansowe potrzebujących.

Dzień Spódnicy

Dnia 30 października 2017 roku odbył się Dzień Spódnicy. Tego dnia uczniowie ubierali spódnice , ktore podlegały ocenie na najładniejszą. 

Dzień Misia

          Dnia 21 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Misia przygotowanu           przez Samorząd Uczniowski z atrakcjami dla klas najmłodszych i certyfikatami Misiowymi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

Mikołajki

       Z okazji Mikołajek - Mikołaj i Śnieżynki odwiedzili uczniów klas 0 -III SP  rozdając prezenty i częstując wszystkich uczniów słodyczami.

 

Dzień Elvisa Presleya

Dnia 08 stycznia odbył się Dzień Elvisa Presleya z konkursem na najbardziej oryginalne przebranie.

 

Dyskoteki szkolne

Sekcja Muzyczna SU zorganizowała i przeprowadziła dwie dyskoteki szkolne z okazji Andrzejek i karnawału z licznymi konkursami  tanecznymi, na przebranie i konkurs na najlepszego DJ.

"Karolek"
 

Sekcja tematyczna gazetki szkolnej SU  "Karolek" zebrała materiały i wydała trzy numery gazetki ,dotyczące Świąt Bożego Narodzenia ,Świąt Wielkanocnych i Dnia Dziecka, spraw bieżących dotyczących szkoły, wydarzeń kulturalnych, przepisów kulinarnych i żartów sytuacyjnych.

 

Walentynki

W lutym w naszej szkole obchodziliśmy Święto Zakochanych, czyli "Walentynki". W tym dniu działała poczta Walentynkowa, można było wysłać dla ukochanej osoby życzenia, uściski i  całuski.

 

Dzień Zamiany Miejsc

 

         Samorząd Uczniowski zorganizował przy współpracy nauczycieli "Dzien Zamiany           Miejsc", podczas którego uczniowie mieli możliwość zastąpienia nauczyciela przy                   prowadzeniu lekcji, a nauczyciele mieli możliwość przypomnienia sobie jak sami byli               uczniami.

 

Mam Talent

      W maju uczniowie SU zorganizowali i przeprowadzili szkolny konkurs "Mam Talent".Licznie zgłoszeni uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach konkursowych,tj.: taniec, śpiew, akrobatyka, sport i inne.

 

Dzień Dziecka

       30 maja 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.Uczniowie z SU.             brali czynny udział w przygotowaniach jak i podczas trwania festynu w czynnościach               organizacyjnych. 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły
  Rotmanka, al. Piłsudskiego 37, 83-010 Straszyn
 • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć