Wydarzenia 4 Latki Wydarzenia 5 Latki Przedszkole-Nauczyciele Wydarzenia Zerówka Wydarzenia Świetlica Świetlica-Nauczyciele Wydarzenia Nauczanie Początkowe Warsztaty Plastyczne

Wydarzenia Zerówka

Spacer do kwiaciarni.

22 marca grupa pięciolatków odwiedziła kwiaciarnię. Dzieci były zachwycone ilością zgromadzonych kwiatów i ozdób kwiatowych.  Z wielkim zainteresowaniem  oglądały zgromadzone kwiaty i różne ozdoby. Bardzo podobał im się zapach, jaki unosił się w kwiaciarni. Do przedszkola wróciły z zakupionymi kwiatami, nasionkami i ziemią kwiatową.

Zakładamy hodowlę roślin w kąciku przyrody.

Już od pierwszych dni marca całe przedszkole przygotowywało się na przyjście wiosny.
W naszej sali zrobił się bardziej radośnie i kolorowo, a w kącikach przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. W grupie Żabek założony został kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona kwiatów, rozsadzały kwiaty cebulkowe. Dzieci poznały etapy rozwoju kwiatów, wiedzą już czego potrzebują rośliny  do rozwoju. Przedszkolaki pamiętają aby sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach  i w razie potrzeby samodzielnie podlewają swoje roślinki. Zapraszamy do fotogalerii.

8 marca grupa Żabek obchodziła Dzień Kobiet. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień był wyjątkowo miły. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach przedszkolnych. Nie obyło się bez życzeń, upominków oraz słodkiego poczęstunku. Na koniec tygodnia nauki o Kosmosie przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami zrobiły ciekawe doświadczenie. Na początku wszyscy razem zastanowiliśmy się czy można zamkną całą galaktykę w słoiku? Po burzliwych dyskusjach spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! Zapraszamy do oglądanięcia galerii.

W dniu 10.03.2017r. przedszkolaki z grupy "Żabek" wybrały sie na wycieczkę do Papugarni, gdzie spotkało ich multum barw, papużkowy śpiew, śmiechy i zachwyty. Papugi były przepiękne, kolorowe: Kakadu Inka, kolorowy Lorek oraz małe Ary Marakany. Przedszkolaki oprócz oglądania mogły je nakarmić, co było nie lada atrakcją. Zapraszamy do fotogalerii.