Wydarzenia 4 Latki Wydarzenia 5 Latki Wydarzenia "0" Wydarzenia Nauczanie Początkowe Wydarzenia Świetlica Biblioteka Warsztaty Plastyczne Dzwonki

Przedszkole

Wydarzenia Nauczanie Początkowe

Jesteśmy  czytelnikami

 

W czwartek uczniowie klasy I a zostali czytelnikami szkolnej biblioteki. Podczas spotkania Pani Jola zapoznała dzieci z regulaminem czytelni i biblioteki, przypomniała zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na czytelnika. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i mogły samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Konkurs Literacki

W miesiącu październiku odbył się w naszej szkole konkurs literacki dla dzieci z klas drugich i trzecich. Nosił on tytuł „Bezpieczna droga do szkoły” . Uczniowie układali wiersze i rymowanki na ten temat. Dziecięca poezja (z rodzicielskim wsparciem) zaskoczyła organizatorów konkursu :-) Trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Cieszymy się, że uczniowie zatrzymują się przy tablicy, czytając wiersze kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że zasady te są przestrzegane przez wszystkich nie tylko w drodze do szkoły :-)

Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do następnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

                                                                  Aleksandra Metz i Małgorzata Brzezińska

"Bezpieczna droga"

 

W dniu 23 września 2020 r. uczniowie klas 1 a i 1 b uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Bezpieczna droga" z funkcjonariuszami Straży Gminnej. Dzieci miały okazję porozmawiać na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych. Nasi Goście zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą zdarzyć się na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci mogły wykorzystać swoje wiadomości w praktyce korzystając z mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci, a na koniec każdy uczestnik otrzymał opaskę odblaskową. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

 

Iwona Golańska, Karolina Chmulak

 

Dzień pustej klasy

25 września uczniowie klasy 2a włączyli się w ogólnopolską akcję Dnia Pustej Klasy. Pogoda tego dnia była przepiękna, więc zajęcia na powietrzu cieszyły tym bardziej :-) Dzień ten był okazją do nauki i zabawy w terenie. Uczniowie już po drodze do pobliskiego lasu mieli do wykonania zadanie. Należało bacznie obserwować to, co pod nogami leży, w trawie się skrywa i nad głowami lata :-) Ponadto uczniowie wykonywali bawełniane patyczki, układali mandale z darów lasu, rzucali szyszkami do celu. Po zajęciach w terenie wszyscy wrócili  zmęczeni i zadowoleni do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.   

Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 18.02.2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Borkowie. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Michalina Wolny. A w kategorii klas trzecich uczeń naszej szkoły zdobył  miejsce trzecie. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Mikołajki kl IA

2 grudnia uczniowie klasy 1 a rozpoczęli mikołajkowy tydzień. W poniedziałek wyjechaliśmy do Tczewa, do Stacji Dobrego Czasu na spotkanie z tym lubianym Świętym. Czas umilał nam nie tylko sam Mikołaj, ale także jego pomocnicy - przesympatyczne elfy. Dzieci bawiły się i tańczyły, przeciskały się przez wąski komin z paczkami, żeby zobaczyć jak ciężką pracę musi wykonać Mikołaj, walczyły w boju na śniegowe kule. Był też czas na osobistą rozmowę. Z mikołajowych skarpetek każdy wykonał swojego skrzata. Ze spotkania wszyscy wrócili zmęczeni i bardzo zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii. 

Klasa IA w Muzeum Etnograficznym

14 listopada uczniowie klasy Ia uczestniczyli w wyjeździe, w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek, do Muzeum Etnograficznego w Gdańsku Oliwie. Tam dzieci zwiedzały interaktywną wystawę „Dźwięki pierwotne” oraz samodzielnie wykonały instrument. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 

Spotkanie z dietetykiem kl IA

15 listopada uczniowie klasy 1a spotkali się z Panią Karoliną, dietetykiem. Pani dietetyk wyjaśniła dzieciom zagadnienia dotyczące zdrowego żywienia. Odpowiadała na nurtujące dzieci pytania, które były szybciej przygotowane i przemyślane. Ze spotkania najmłodsi byli zadowoleni. Najważniejsze jednak, by przestrzegał zasad zdrowego odżywiania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Wycieczka Centrum Hewelianum kl IA

16 października uczniowie z klasy 1a odbyli pierwszą wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego Akademia Gdańskich Lwiątek. Odwiedziliśmy Centrum Hewelianum. Tam dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Kreatywni budowniczy”. Kolejnym punktem było zwiedzanie interaktywnej wystawy. Dowodem na zadowolenie najmłodszych są zdjęcia w galerii.

Wycieczka do Dyniowej Farmy „Dyniowe Love”

Na początku października klasa 0 A wybrała się na wycieczkę do Dyniowej Farmy „Dyniowe Love”. W czasie warsztatów uczniowie poznali różne gatunki dyń oraz nazwy potraw, które można z nich zrobić.  Odbyły się również zawody sportowe, można było także  pobawić się w wielkiej piaskownicy. W kukurydzianym labiryncie trwały poszukiwania dyń, które później malowane były przez dzieci. Wielką niespodzianką była degustacja dyniowych babeczek i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Klasa 2a i 2c Gospodarstwo Agroturystyczne

Dnia 20 września klasy 2a i 2c pojechały na całodniową wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Piasznie koło Bytowa. W trakcie wycieczki uczniowie poznali warsztat pracy rolnika i jego gospodarstwo wraz ze zwierzętami, a także zwiedzili autentyczną osadę gotów. Poszerzali swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu podczas zajęć z dietetykiem, a następnie zdobytą wiedzę stosowali przygotowując dla siebie zdrowe drugie śniadanie. Dzieci spędziły bardzo aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć….

Spotkanie kl IA Straż Gminna

24 września odwiedził klasę Ia strażnik gminy. Dzieci uczyły się o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko. Pan komendant poruszył także tematykę bezpieczeństwa w internecie. Jak się okazało dzieci sporo wiedziały na temat korzystania z nowoczesnych technologii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Wycieczka Kaszuby

19 września uczniowie z klasy pierwszej „a”uczestniczyli w wycieczce na Kaszuby. Była to doskonała okazja nie tylko do zabawy, ale także do poznania tego ciekawego regionu, jego przyrody, tradycji i historii. Dzieci miały także okazję zapoznać się z językiem kaszubskim. Niektórzy całkiem dobrze rozumieli tę mowę :-)) Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 

WYCIECZKA KL. 3a i 3b SP DO STACJI DOBREGO CZASU

W TCZEWIE

 

Dnia 16 maja 2019 r. klasa 3a i 3b SP uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w „Stacji Dobrego Czasu” w Tczewie. Za pomocą praktycznego eksperymentowania, podczas zajęć Lego Learn To Learn, uczniowie rozwijali swoje umiejętności, m.in. współpracy, kreatywności, komunikacji oraz twórczego rozwiązywania problemów. Dzięki udziale w zajęciach „Kodowanie na dywanie” dzieci miały możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu kodowania, uczyły się krytycznego oraz logicznego myślenia. Oba zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, chętnie konstruowały nowe projekty z klocków Lego oraz zgodnie współpracowały podczas budowania wież z kolorowych kubeczków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Iwona Golańska, Karolina Chmulak

Przedstawienie  "Wiosna"

W piątek 29 marca klasy 1b i 1c przedstawiły program artystyczny, aby wspólnie z przedszkolakami i uczniami klas 0-3 powitać w naszej szkole Wiosnę. Mamy nadzieję, że po takim, kolorowym, wesołym i tanecznym powitaniu Wiosna zostanie z nami na dłużej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii. 

21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

Klasa III A nauczania początkowego świętuje Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

21 marca to nie jest przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.

Przyłączyć się do świętowania można w bardzo różny sposób. Co roku organizowane są rozmaite imprezy, wykłady poświęcone zespołowi Downa. Można też, tak jak my, przyłączyć się do akcji społecznych, takich jak inicjatywa  LiniaProsta lub na znak solidarności założyć kolorowe skarpetki - najlepiej w dwóch różnych kolorach. Zapraszamy do galerii :)

Klasa OA w Domu Seniora

Na początku marca uczniowie z grupy 0a wybrali się z niespodzianką do Domu Seniora w Rotmance. Z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka oraz zbliżającego się Dnia Kobiet zaprezentowali seniorom swój program artystyczny. Były wiersze, piosenki, inscenizacja, a nawet kilka tańców. Na koniec każdy mieszaniec Domu Seniora otrzymał pamiątkową laurkę, wykonaną przez uczniów z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej. Przed występem niektórzy bardzo się denerwowali, jednak po przedstawieniu na wszystkich buźkach gościł promienny uśmiech . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 

Klasa OA i OC w Osicach
7 grudnia uczniowie grupy 0 a i 0 c powrócili do Zagrody Edukacyjnej w Osicach. Odbyło się tam spotkanie z Mikołajem. Dzieci miały okazję zobaczyć żywą szopkę, nakarmić zwierzęta i wcielić się w aktorów, ponieważ przy ich współudziale odegrane zostały jasełka. Dodatkową atrakcją była gorąca zimowa herbata oraz pieczone przez gospodarzy pierniki. Wszyscy wrócili zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 

Z życia klasy IA SP

  1.        Młodzi biegacze. Uczniowie z klasy 1 a często biorą udział w różnorodnych biegach promując aktywność fizyczną. Maja i Kacper zajęli II miejsce w I Grand Prix Małego Trójmiasta w  Rumi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.
  2.        Uczniowie klasy 1 a podczas zajęć plastycznych pracowali  w grupach tworząc portret

Św. Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

  1.        Uczniowie klasy 1a promują zdrowe nawyki żywienioweJ Dzieci samodzielnie przygotowały śniadanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.
  2.        Dnia 13 grudnia 2018r. uczniowie z klas I-III reprezentowali naszą szkołę w I Gminnym Turnieju gier i zabaw sportowych w Wiślinie. Na 6 reprezentacji gminnych szkół – nasza drużyna okazała się najlepsza zajmując I miejsce w Turnieju. Wielkie gratulacje!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Klasa OA W Bibliotece

30 listopada dzieci z klasy 0 a uczestniczyły w lekcji zorganizowanej w Publicznej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Pani Joasia. Były one poświęcone krótkiej historii budynku. Dzieci poznały ciekawostki związane z tym miejscem, a także zwiedziły wszystkie pomieszczenia biblioteki. Poza tym wysłuchały ciekawego opowiadania o starszym niewidomym panu, które inspirowane było obrazkowym teatrzykiem. Na zakończenie Pani Joasia przeprowadziła zabawy . Z zajęć wróciliśmy zadowoleni i przekonani, że jeszcze tam wrócimy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

ANDRZEJKOWE NOCOWANIE W SZKOLE

 

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Klasy trzecie nauczania początkowego świętowały andrzejki w szkole. Uczniowie tańczyli, wróżyli sobie, brali udział w konkursach. Wieczór uatrakcyjnił występ magika, który pokazywał niesamowite sztuczki. Wszyscy świetnie spędzili czas grając w gry planszowe, a o północy odbyły się zawody sportowe.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Konkurs Recytatorski dla dzieci 5 i 6 letnich w Straszynie

24 października dzieci z grupy 5-latków i 6-latków wzięły udział w III Edycji Konkursu Recytatorskiego w Straszynie pod hasłem „Odloty i przyloty ptaków oczami polskich poetów”. Wszyscy wykazali się umiejętnością pięknej recytacji. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek. Dziewczynki : Ania Kaźmierczak – 5 latek i Milena Jerszewska 6 - latek zajęły II miejsce, każda w swojej kategorii wiekowej. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Konkurs Recytatorski kl OA

W połowie października odbył się w grupie 0 a klasowy konkurs recytatorski. Dzieci uczyły się w szkole wiersza „Filuś marzyciel”, po czym każdy kto chciał mógł spróbować swoich sił w konkursie. Bardzo dziękuję Rodzicom za trud w przygotowaniu elementów stroju bociana :-) Zachęcam także do udziału w kolejnych konkursach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

KLASA OA i OB w Osicach

5 października uczniowie grupy przedszkolnej 0a i 0b uczestniczyli w zajęciach w zagrodzie edukacyjnej w Osicach. Dzieci poznały smaczne skarby ziemi, zobaczyły jak i czym ręcznie wykopywano ziemniaki, liczyły ile bulw wyrasta z jednego, wiosną posadzonego ziemniaka. Poza tym konkurowały w zbieraniu ziemniaków w podziale na grupy. Frajdą dla najmłodszych było karmienie zwierząt, ognisko z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami, wykonywanie ziemniaczanych stworków oraz quiz w „Ogrodzie tajemnic” i zawody sportowe. Pomimo braku słońca wszystkie buźki były uśmiechnięte i nikt się nie nudził. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.   

 

Wizyta w gospodarstwie na Rotmance "Dyniowe Love"

17 września dzieci z klasy 1c SP odwiedziły gospodarstwo na Rotmance "Dyniowe Love". Bawiły się tam świetnie na ogromnej górze piachu, ukrywały dynie w labiryncie kukurydzy, szukały zaczarowanej dyni, jadły dyniowe babeczki i kiełbaski pieczone nad ogniskiem, malowały miniaturowe dynie, które potem zabrały ze sobą do domu. Brały też udział w wielu sportowych konkurencjach. Zapraszamy do galerii do obejrzenia naszych zdjęć.

 

KLASA OC w Osicach

20 września klasa  0 c wybrała się na swoją  pierwszą  szkolną wycieczkę i  odwiedziła Wiejską  Zagrodę w Osicach. Dzieci miały  możliwość poznać  jesienne dary ziemi, samodzielnie wykopać ziemniaki,  następnie spróbować , jak smakują  po upieczeniu w ognisku. Dowiedziały się,   jak wygląda i do czego wykorzystywany jest burak cukrowy, kukurydza, burak pastewny. Dzieci  mogły z bliska przyjrzeć się  zwierzętom- mieszkańcom zagrody oraz  wziąć udział w  karmieniu. Po zabawach na świeżym powietrzu, zjedzeniu  kiełbaski z ogniska, wykonaniu   warzywnych stworków według własnego pomysłu -zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

PRZEDSTAWIENIE  O  WIOŚNIE 

11 kwietnia uczniowie z klas pierwszych oraz dzieci z koła teatralnego zaprezentowały uczniom klas drugich i trzecich SP oraz dzieciom z oddziałów przedszkolnych przedstawienie o tematyce wiosennej. Jego bohaterami były rośliny, budzące się z zimowego snu zwierzęta oraz powracające z ciepłych krajów ptaki. Głodne i zziębnięte szukają pożywienia jak również oznak nadchodzącej wiosny. Pomagają sobie wzajemnie przetrwać ten trudny dla nich czas.

Bardziej obrazowo nadejście wiosny i niechęć do odejścia zimy zilustrowały tańcem i ruchem dzieci z koła teatralnego w pantomimie „Nadejście wiosny”.

Tydzień później, we wtorek 17 kwietnia przedstawienie obejrzeli również pensjonariusze z Domu Seniora w Rotmance. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

Zielona Szkoła w Wygoninie
W dniach 1 – 3 marca uczniowie klasy 3 a i 3 b Szkoły Podstawowej uczestniczyli w turnusie integracyjnym zielonej szkoły w Wygoninie. Było zimno, ale serca dzieci miały gorące. Czas wypełniony był od rana do późnych godzin wieczornych. Wszyscy wspaniale się bawili, cało i zdrowo do domu wrócili. Zapraszamy do galerii. J 

Zajęcia z Robotyki     

Dnia 15   lutego uczniowie klasy 0 a uczestniczyli w zajęciach Robotyki. Podczas zajęć mieli okazję poznać małe roboty do nauki programowania. Ozoboty, bo o nich mowa… bardzo przypadły do gustu przedszkolakomJ

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć          

Szkolny i Gminny Konkurs Kolęd

W styczniu odbył się w naszej szkole „Konkurs Kolęd”.

W tym roku zaprezentowało się 27 wykonawców z klas 0-V.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

kategoria 0-III

I miejsce - Julia Marcinkowska- klasa 0 a i Antoni Licznerski – klasa 1c

Wyróżnienia: Anielka Kupidura 0b, Joanna Suchorab 1a, Mateusz Richter 1b, Lina Makhina II a,  Anna Pragacz II c, Zofia Licznerska III d.

Kategoria IV -VI

I miejsce – Amelia Golan klasa IV c i Weronika Richter klas V b

Wyróżnienia:

Maja Włodarczyk V a, Kamila Możejko V a, Kacper Możejko V a

Wyróżnienie specjalne:

Michalina Peda, Marysia Bartczak IV c

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Laureaci tuż przed feriami reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Festiwalu Kolęd w Przejazdowie i wyśpiewali następujące nagrody:

Julia Marcinkowska - II miejsce

Amelia Golan - II miejsce

Antoni Licznerski- Wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii konkurs szkolny, konkurs gminny.

Konkurs plastyczny „Aniołek Najładniejszy”         

  W grudniu uczennice naszej szkoły (z klas 0-III) brały  udział w konkursie plastycznym  „Aniołek Najładniejszy” inspirowanym polskimi kolędami i pastorałkami, który zorganizowała Gdańska Szkoła Podstawowa przy ul. Małomiejskiej 58 wraz z Filią nr 19 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  przy ul. Dragana 26.

II miejsce zajęła Wiktoria Kuzas z klasy II c

III miejsce zajęła Antonina Wrycz- Rekowska z klasy III b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.                               

 Pasowanie na czytelnika

 

Uczniowie klasy 1c brali udział w bardzo ważnym dla nich wydarzeniu. Zostali pasowani na czytelnika. Wcześniej zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz czytelni, poznali program „Molik”, nauczyli się jak dbać i wypożyczać książki, a następnie uroczyście Pani Jola przyjęła dzieci do grona pełnoprawnych czytelników. Uczniowie dostali pamiątkowe zakładki i z zapałem zabrali się do korzystania z zasobów biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Stacja Dobrego Czasu IIIC

30 listopada klasa III c odwiedziła Stację Dobrego Czasu w Tczewie i wzięła udział w dwóch rodzajach zajęć: programowanie z robotami Dot i Dash oraz warsztaty chemiczne „Eksperymentuj na całego”. Dzieci musiały wykazać się precyzją, umiejętnością współpracy, znajomością podstaw j. angielskiego, logicznym myśleniem.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

Wizyta w Ratuszu – Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

 

Klasa IA SP odwiedziła Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Uczniowie stali się się poddanymi króla, którego mogli samodzielnie wybrać, poznali ceremoniał koronacyjny oraz atrybuty króla i królowej. Podczas zajęć poznali pracę kartografa, malarza i archotekta królewskiego, mogli zbudować makietę królestwa, stworzyć jego mapę oraz narysować portret królewskiej pary. Jako rajcy dokonywali wyboru nazwy szkoły, nauczanych przedmiotów oraz języka obowiązującego w królestwie.

 

 

Wizyta w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

 

W marcu klasa I a wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych "Dlaczego woda jest mokra". W trakcie warsztatów poznali właściości fizyczne wody, samodzielnie przeprowadzali eksperymwnty z wodą. Największe wrażenie sprawiło stworzenie cieczy nienewtonowskiej. Po zajęciach uczniowie zwiedzali wystawę interaktywną poświęcona morzu. Mogli sterować statkami, skorzystać z rękawa ewakuacyjnego, wskoczyć do tratwy ratunkowej a nawet wykorzystać akwalung.

 

 

"Od tańców dworskich do dyskoteki"

 

W lutym klasa I a SP pojechała do Filharmonii w Gdańsku. Była to okazja do obejrzenia interesującego pokazu tańców w stylowych kostiumach od XVIII wieku do dzisiaj. Wydarzenie rozpoczął menuet, czyli francuski taniec ludowy, który był ulubionym tańcem Ludwika XIV. Następnie, na scenie zaprezentował się gawot - starofrancuski taniec ludowy, rozpowszechniony głównie w Bretanii, a po nim wkroczył walc.W programie przewidziano również poloneza, w wykonaniu bardzo dostojnym i uroczystym, a także ognistego mazura, który zdobył uznanie w Paryżu oraz innych stolicach Europy. Dodatkowo, jak na światowe salony przystało  - zobaczyliśmy także wesołą polkę. Obejrzeliśmy jeszcze pokazy tańców z początku XX wieku, takie jak: tango, samba, charleston i rock & roll. Koncert zakończyła sceniczna forma tańca dyskotekowego. Zapraszamy do obejrzenia w naszej galerii.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły
    Rotmanka, al. Piłsudskiego 37, 83-010 Straszyn
  • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć