Wydarzenia 4 Latki Wydarzenia 5 Latki Przedszkole-Nauczyciele Wydarzenia Zerówka Wydarzenia Świetlica Świetlica-Nauczyciele Wydarzenia Nauczanie Początkowe Warsztaty Plastyczne

Przedszkole

Wydarzenia 5 Latki

STYCZEŃ/LUTY 2020 PSZCZÓŁKI

 

GRUDZIEŃ 2019 PSZCZÓŁKI

 

LISTOPAD 2019 PSZCZÓŁKI

 • Warsztaty mydlarskie.Kolorowe,pachnące i zachwycające maluchy. Zapraszam do galerii zdjęć
 • Dzień pluszowego misia. Pełen wrażeń i niespodzianek. Zapraszam do galerii zdjęć
 • Codzienna współpraca. Zapraszam do galerii zdjęć

 

PAŹDZIERNIK 2019 PSZCZÓŁKI

 • Tydzień owocowo - warzywny. Pełen smaków,zapachów i degustacji. Zapraszam do galerii zdjęć
 • Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszam do galerii zdjęć
 • Codzienność :) Eksperyment,ścieżka zmysłow i prace pełne jesiennych akcentów. . Zapraszam do galerii zdjęć
 • Wycieczka do Multikina na przedstawienie teatralne pt."Przygody wilka i zająca". Zapraszam do galerii zdjęć
 • Jesienne wyjścia i spacery. Zapraszam do galerii zdjęć

 

WRZESIEŃ 2019 PSZCZÓŁKI
 
 • Obchodzimy urodziny.Zapraszam do galerii zdjęć
 • Popołudniami gramy i układamy puzzle. Uczymy sie współpracy. Zapraszamy do Galerii zdjęć
 • A tak spedzamy dzień w przedszkolu.Zapraszam do galerii zdjęć
 • Uczyliśmy się części ciała , po zajęciach wszyscy jednogłośnie stwierdzili,że nasze płuca bardzo ciężko pracują.Zapraszam do galerii zdjęć
 • Wycieczka do Powiatowej Komendy Policji w Pruszczu Gdańskim. Zapraszamy do galerii zdjęć
 
 
 

 

 
GRUDZIEŃ 2018
 

ŻYWA SZOPKA - OSICE

4 grudnia przedszkolaki udały się do Żywej szopki w Osicach. To wspaniałe miejsce w którym zobaczyliśmy przede wszystkim wspaniałe zwierzęta - Osiołka Różę, lamy, krowę szkocką, kucyki, owieczki i kozy, a pod nogami czasem przemykały nam króliki :-) Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję pokarmić te piękne zwierzątka. Następnie obejrzeliśmy Jasełka, w które gospodarze zaangażowali (jako aktorów) naszych utalentowanych aktorsko przedszkolaków. Po Jasełkach i wspólnym śpiewaniu kolęd przyszedł czas na poczęstunek i gorącą herbatę zimową z goździkami i imbirem. Zapraszamy do galerii.

 
LISTOPAD 2018
 
 W lstopadzie grupa Jeżyków była w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na widowisku koncertowym pt. ,,Fortepian Treflika''.
 Dzieci za sprawą muzyków i aktorów miały okazję zobaczyć jedną z najpopularniejszych bajek polskiej produkcji-
,,Rodzina Treflików". Zapraszamy do obejrzenia galerii.
 
WRZESIEŃ 2018
 
 

Wycieczka na Dyniowe Pole

Wycieczka była bardzo udana, gdyż dopisała nam pogoda. Około 9.30 rano znaleźliśmy się w wiacie obłożonej sianem. Wszędzie leżały dynie. Tylu dyni na raz nigdy nie widzieliśmy. Pierwszym punktem programu było malowanie dyń. Każdy mógł sobie wybrać dynię, jaką chciał: małą lub dużą. Następnie zostaliśmy poczęstowani dyniowymi babeczkami, które były przepyszne. Kolejny punkt to konkurs: należało znaleźć dynie. Bardzo szybko sobie z tym poradziliśmy. Na zakończenie piekliśmy w ognisku kiełbaski, które chwilę później skonsumowaliśmy. A w międzyczasie czekały nas przeróżne zabawy i góra piachu, która wzbudziła nasz zachwyt.

Impreza plenerowa obyła się przy ulicy Zaczarowanej i była to nazwa znacząca, gdyż na 150 minut przeniosła nas w świat dyniowej zabawy.

Zapraszamy do galerii.

 
 

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 17.09.2018r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny – Pan Łukasz Wrycz -Rekowski

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grupy „Żabek”

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Pan Ratownik zwrócił też uwagę, aby dzieci podczas jazdy rowerem i innych podobnych aktywności zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie głowy i kończyn (czyli na głowie obowiązkowo kask, a na kolanach i łokciach – ochraniacze).

Naszemu Gościowi – p. Łukaszowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

W załączeniu kilka zdjęć z tego spotkania.

 
 
MAJ 2018
 
Wizyta Straży Pożarnej
 
W maju naszą szkołę odwiedziła Straż Pożarna. Dzieci czynnie uczestniczyły z zajęciach :).
Zapraszamy do galerii.
 
 
Święto Rodziny- przedstawienie dla uczniów
 
W dniu 15 maja obochodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci z przedszkola miały przyjemność przedstawić swoim starszym kolegom ze szkoły występ przygotowany na tę okoliczność. Zapraszamy do galerii
 
 
Z życia codziennego przedszkolaków
Zapraszamy do galerii.
 
Europejskie Centrum Solidarności
Kolejny miesiąc i kolejne przygody. Tym razem dzieci odwiedziły Europejsie Centrum Solidarności .Poznaliśmy, jak wygląda dzień w Stoczni. Po bardzo przyjemnych zajęciach dzieci mogły spędzić czas na edukacyjnym placu zabaw. Zapraszamy do galerii.
 
KWIECIEŃ 2018
 
Muzemum Etnografii w Gdańsku
 
27 kwietnia Nasze Sówki uczestniczyły w warsztatach dotyczących sztuki japońskiej. Na zajęciach dzieciom udało się wykonać piękne latawce, które mogły przetestować w uroczym Parku Oliwskim. Zapraszamy do galerii.
 
Z życia codziennego 
Zapraszamy do galerii.
 
Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 
 
13 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs piosenki. Naszą grupę dzielnie reprezentowały cztery dziewczynki:
Aleksandra Fuks, Julianna Skolimowska, Weronika Sieradzka oraz Milena Jerszewska
Serdecznie gratulujemy odwagi i wyróżnień w konkursie! Zapraszamy do galerii.
 
Warsztaty chemiczne
 
W kwietniu, w grupie pięciolatków, odbyły się zajęcia chemiczne prowadzone przez edukatorów z EduParku. Dzieci sprawdziły jakie są rodzaje mieszanin, stworzyły wulkan i nauczyły się nadmuchiwać baloniki nie angażując w to swoich płuc. Zabawy było co niemiara. Zapraszamy do galerii.
 
MARZEC 2018
 
Mali ogrodnicy 
Zapraszamy do galerii.
 
Pierwszy Dzień Wiosny 
Nadejście wiosny dzieci przywitały z uśmiechem i w takim dobrym humorze kolorowym przemarszem powitaliśmy Panią Wiosnę. Został również rozstrzygnięty konkurs na ,,Najpiękniejszą Marzanne''. Prace były piękne i pomysłowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do galerii.
 
Dzień Kobiet 
Chłopcy z grupy Sówki postanowili uczynić 8 marca i zorganizować dla małych i dużych kobiet z naszego przedszkola miłe niespodzianki. Zapraszamy do galerii.
 
LUTY 2018
 
Z życia codziennego
 
Nauka poprzez zabawę- tak swój czas w przedszkolu spędzają dzieci z grupy "Sówki". Zapraszamy do galerii.
 
Wizyta w Bibliotece 
 
W dniu 13.02 dzieci odwiedziły Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim. Oprócz spotkania z książką mogliśmy poznać historię samego miejsca i odkryć ciekawostki w pomieszczeniach biblioteki. Zapraszamy do galerii
 
 
 
 
 
STYCZEŃ 2018
 
Warsztaty palstyczne 
 
26 stycznia dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Miejscem warsztatowego spotkania były WTZ w Gdańsku. Nasze pociechy wykonywały prace z wykorzystaniem gliny. Przygotowane przez dzieci prace zostały wypalone  w specjalnie do tego przeznaczonym piecu oraz pięknie pokryte szkliwem. Zapraszamy do galerii
 
Dzień Babci i Dziadka 
 

Kochani, dziś okazja rzadka,

Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

Jak wiecie, jest ich razem czworo,

Co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
 

 22 stycznia mieliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości. Dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków przedstawienie. Śmiechu i wzruszeń było co niemiara. Zapraszamy do galerii.

 
Bal karnawałowy.
Zapraszamy do galerii.
 
Z życia codziennego 
 
Tak spędzamy czas w przedszkolu. Zapraszamy do galerii.
 
Zabawy na śniegu
 
"Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna! " ... a przedszkolakom nie jest straszna! Zapraszamy do galerii.
 
 
GRUDZIEŃ 2017
 
Występ świąteczny dla Rodziców
 
W grudniu nasze pięciolatki przygotowały dla dzieci świąteczny występ. Po występie wspólnie spędziliśmy miły czas podczas poczęstunku.Zapraszamy do galerii,
 
Przystanek Świętego Mikołaja
 
W dniu 18 grudnia grupa ,,Sówki" odwiedziła zaczarowane miejsce- Przystanek Świętego Mikołaja. Dzieci bawił się tam ponad 3 godziny. Poznały Elfy, zdobiły bombki oraz przygotowały piękne stroiki. Na sam koniec grupa pięciolatków poznała osobiście Świętego Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 
Warsztaty plastyczne
 
W dniu 8 grudnia dzieci z grupy Sówki uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Faktorii w Pruszczu Gdańskim.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
 
Wizyta Świętego Mikołaja
 
6 grudnia dzieci z grupy pięciolatków odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Nasze dzieci musiały być wyjątkowo grzeczne, bo dla każdego dziecka Mikołaj miał paczkę z prezentami oraz zaproszenie do swojej fabryki.

 

W czasie wolnym ,,Sówki' spędzają czas kreatywnie. Zapraszamy do galerii. 
 
 
 
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt.: " Mój superbohater- postać z książki", w którym brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego.

I miejsce
Grzegorz Kalinowski - klasa "0B"
II miejsce
Laura Narkowicz - grupa czterolatków
III miejsce
Nina Stworzyjanek - grupa pięciolatków
WYRÓŻNIENIA
Julia Marcinkowska - klasa "0A"
Aniela Kupidura - klasa- "0B"
Marcelina Kalinowska -klasa "0B"
Mateusz Kontowicz - klasa "0C"
Alicja Kozaryna Klasa - "0A"
Bruno Grackiewicz - grupa pięciolatków
Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów
Organizatorzy:
Aleksandra Metz
Joanna Lewandowska
 

LISTOPAD 2017

W dniu 22.11 nasze pięciolatki odwiedziły pracownie krawiecką w Rotmance. Poznawały specyfikę kolejnego zawodu. Dostaliśmy specjalny prezent, który został uszyty na miejscu :) . Po powrocie "Sówki" same próbowały własnych sił w projektowaniu i krawiectwie.Zapraszamy do galerii.

"Dzień pluszowego misia" świętowaliśmy tak : Zapraszamy do galerii.

Przedstawienie w Cieplewie pt, " Koziołek matołek". Zapraszamy do galerii.

Własnoręcznie zrobione grzechotki niesamowicie cieszyły dzieci . Grały , wystukiwały rytmy oraz dyrygowały :) . Zapraszamy do galerii.

"Mali artyści" to temat ,który przypadł dzieciom bardzo do gustu, tak próbowali swoich sił podczas jednej z prac plastycznych. Zapraszamy do galerii.

PAŹDZIERNIK 2017

Dzieci wspólnymi siłami stworzyły nowego członka grupy. Był duży,pomarańczowy i świecący :) Zapraszamy do galerii.

Życie codzienne "Sówek" jest pełne kreatywnych zajęć .Zapraszamy do galerii

Wielką frajde sprawiło dzieciom tworzenie fotobudki. Twórczo i kolorowo było cały dzień mimo jesiennej pogody. Zapraszamy do galerii.

A tak świętujemy urzodziny w przedszkolnym gronie.Zapraszamy do galerii

Tydzień owocowo - warzywny .  Przedszkolaki samodzielnie zrobiły sałatkę owocową ,które z apetytem zjadły. Poznawały nowe smaki , nowością były dla nich figi . Następnego dnia robiliśmy koktajle warzywno- owocowe. Jednogłośnie wygrały koktajle owocowe :) Zapraszamy do galerii.

Pierwsze zajęcia biblioteczne . Pani Jola przeczytała książkę wybraną przez przedszkolaki oraz zachęcała do wspólnych wizyt wraz z rodzicami.Zapraszamy do galerii.

Pierwsza wycieczka odbyła się 6 października do Centrum Hewelianum na warsztaty pt." Akademia Pana Kleksa".Zapraszamy do galerii.

WRZESIEŃ 2017

Dzień Chłopaka obchodzili również Ci młodsi mężczyźni. Zapraszamy do galerii.

20 września odwiedził przedszkolaki osobiście komendant Straży Gminnej . Przeprowadził warsztaty dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci wykazały się dużą wiedzą ! Zapraszamy do galerii.

ROK SZKOLNY 2016/2017

W kwietniu grupa czterolatków intensywnie spędzała czas.  Na początku miesiąca pojechaliśmy do Edu Parku na warsztaty pt.: "Wielkanocne tajemnice", na których dzieci czynnie uczestniczyły w wielu ciekawych eksperymentach. Zapraszamy do galerii.

Kolejną naszą przygodą był wyjazd do Teatru w Cieplewie na przedstawienie pt.: "Kto tam?". Nasze przedszkolaki mogły wcielić się w różne role i zasmakować aktorstwa. Zapraszamy do galerii.

Odwiedziliśmy również Mediatekę w Straszynie. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze prąd i jak należy się z nim obchodzić. Nasi mali czytelnicy mogli również zapoznać się ze zbiorami bibliotecznymi. Zapraszamy do galerii.

To wszystko robiliśmy między próbami do naszego występu dla klas 0-3, który przygotowaliśmy wraz z grupą pięciolatków z okazji Dnia Ziemi w dniu 20 kwietnia. Zapraszamy do galerii.

Przedstawiamy naszych uczestników konkursu plastycznego pt." Wielkanocna pisanka". Zapraszamy do galerii.

 

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt.: " Wielkanocna pisanka", w którym brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego.

I miejsce

Alicja Kozaryna- grupa 5- latków
Grzegorz Sosnowski- klasa 0 A

II miejsce

Lena Chankiewicz- grupa 5-latków
Konrad Sikorski- grupa 4- latków

III miejsce

Nina Stworzyjanek- grupa 4- latków
Maja Mejer- klasa 0 A

WYRÓŻNIENIA:

Julia Marcinkowska - grupa 5- latków
Zuzanna Grabowska- grupa 5-latków
Aniela Kupidura- klasa 0 A
Izabela Jasińska- klasa 0 A
Bartłomiej Lisiecki- klasa 0 A
Filip Kruczkowski- klasa 0 A

Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów

Organizatorzy:

Aleksandra Metz
Joanna Lewandowska

Grupa czterolatków intensywnie spędzała ostatnie dni. Przedstawiamy galerie zdjęć z życia przedszkolnego- z zajęć języka angielskiego, tworzenia wspólnie Marzanny, pożegnania zimy oraz wiosennego wyjścia do ogrodu na zaproszenie jednej z mieszkanek Rotmanki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

Wspólnie z dziećmi posadziliśmy rośliny i kwiaty, aby nasze przedszkolaki mogły samodzielnie doglądać i pielęgnować, w naszej sali przedszkolnej, dary natury. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 

Grupa 4 latków zbudowała własną rakietę kosmiczną , którą bawią się całymi dniami. Wspólnie z Paniami dzieciaki zbudowały rakietę z kartonów i foli aluminiowej. Wyobraźnia dzieci nie zna granic ,dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęć

4 letnie damy również obchodziły swoje święto. Chłopcy jak przystało na prawdziwych dżentelmenów podarowali dziewczynkom kwiatki oraz małe drobiazgi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 

09 marca przedszkolaki ( grupa Biedronek) wybrała się na wycieczkę do Papugarni. Miejsce w którym można nakarmić, pogłaskać i poprzebywać z papugami . Hałaśliwa i kolorowa sala wzbudziła zainteresowanie maluchów. Ci odważniejsi z ogromną chęcią zapraszały papugi na swoje rączki, karmiły i głaskały ptaki, Ci ostrożniejsi przyglądali się . Serdecznie zapraszamy do kolorowej galerii

 

Nasze czterolatki swój czas w przedszkolu spędzają aktywnie i ciekawie. Dzieci każdego dnia poznają nowe, interesujące fakty, ciekawostki i historie. Poprzez zabawę dzieci uczą się i poznają świat. Zapraszamy do galerii.

Odwiedzają nas również ciekawi goście. Poznaliśmy dzieci ze starszych klas, które zaprezentowały naszym czterolatkom Jasełka. Odwiedził nas również zespół instrumentalny, który swoją Audycją Muzyczną wprowadził dzieci w "Krainę muzyki". Zapraszamy do galerii.

Ale nie samą nauką dzieci żyją ;), potrafimy również wesoło się bawić. Zapraszamy do galerii.

Lubimy świętować urodziny naszych koleżanek i kolegów z grupy. Zapraszamy do galerii.

W czasie Karnawału postanowiliśmy nieco umilić sobie czas wesołą zabawą przy muzyce. 16 lutego nasza grupa urządziła bal, na którym dzieci wcielały się w najróżniejsze postaci bajkowe. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Zapraszamy do galerii.

Dnia 23 lutego obchodziliśmy Tłusty Czwartek  nieco inaczej niż zwykle. Nasze Przedszkolaki poszukiwały zaginione orzeszki, które ukryły się w pączkach :). Na zwycięzców czekał tytuł "Króla Pączkowego" oraz brawa całej grupy. Zapraszamy do galerii.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Karola Wojtyły
  Al Piłsudskiego 37 , Rotmanka, poczta Straszyn 83-010
 • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450

Galeria zdjęć