Wydarzenia 4 Latki Wydarzenia 5 Latki Wydarzenia "0" Wydarzenia Nauczanie Początkowe Wydarzenia Świetlica Biblioteka Warsztaty Plastyczne Dzwonki

Wydarzenia 5 Latki

Grupa Żabki

Dzień

Kochana Mamo, kochany Tato, bardzo kochamy was głównie za to,

że zawsze o nas ogromnie dbacie, nas na pewno mocno kochacie.

Przyjmijcie życzenia: sto lat w zdrowiu i marzeń spełnienia!

Nagrany film można pobrać pod linkiem

"3 Maj"

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Filmik z uroczystości można zobaczyć pod linkiem

Luty 2021

"Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki"

Ślę Ci moją walentynkę,

Zrób więc do mnie słodką minkę,

Daj buziaka, albo dwa

I niech miłość nasza trwa !

Foto galeria.

JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ .......

Czas karnawału to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Bale karnawałowe, które przepełnione są huczną muzyką i świetną zabawą zwykle są bardzo wyczekiwane. Tak też i było tego roku.

Zapraszamy do Galerii.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 27.01.2021 r w  Grupie Żabek nagrano film dla Babć i Dziadków, który można pobrać pod linkiem

Grudzień 2020

Wigilia w Przedszkolu

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wzbogacony świątecznymi występami wspólnym śpiewaniem kolęd Dzieci zakończyła uroczysta, wspólna Wigilia, która odbyła się w Przedszkolu w dniu 22 grudnia 2020r. Galeria.

Ubieramy choinkę

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Tuż przed wizytą Św. Mikołaja zabraliśmy się do ozdabiania świątecznego drzewka. Wspólnie zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo! Galeria.

Pieczemy świąteczne pierniczki

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z grupy „Żabki” piekły dziś świąteczne pierniki. Galeria.

Wizyta św. Mikołaja

7 grudnia 2020 roku Przedszkolaki z naszego przedszkola z  niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Długo oczekiwany gość kolejny raz nie zawiódł naszych Milusińskich i pojawił się z mnóstwem prezentów i niespodzianek. Dzieci przywitały go piosenkami, wierszykami. Galeria.

Listopad 2020

„Dzień Pluszowego Misia”.

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Galeria

Przedszkole do hymnu

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole  włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji było uczczenie bohaterskiej walki narodu polskiego o wolność i niepodległość poprzez odśpiewanie czterech zwrotek hymnu – ,,Mazurka Dąbrowskiego”. W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych stanęły na baczność i wraz z pracownikami przedszkola uroczyście zaśpiewały Hymn Polski. Galeria

WRZESIEŃ 2020

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

ŻABKI NA POLU DYNIOWYM

28 września przedszkolaki z grupy „Żabki” wybrali się z wizytą na pole dyniowe w Rotmance. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Zdobyli wiele interesujących informacji na temat hodowli dyni, jej gatunków oraz sposobów wykorzystania. Podzieleni na drużyny szukali ,,skarbów,, ukrytych w kukurydzianym labiryncie. Spróbowali smaku pysznych dyniowych babeczek, a potem w ciekawy sposób ozdabiali różne okazy dyni. Na zakończenie piekliśmy w ognisku kiełbaski, które chwilę później skonsumowaliśmy.

15 (WRZEŚNIA) OBCHODZILIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - TALENT.

Następnie dzieci odkrywały swoje talenty, szukały kropek w sali. Powstawały również  „kropkowe” dzieła sztuki.

SPACER GRUPY „żabek” NA SKRZYŻOWANIE

Początek roku szkolnego był to czas, kiedy w przedszkolu rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa zarówno w przedszkolu jak i poza nim. 14 września przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe, wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, aby w praktyce poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy, zarówno wtedy, jak jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Bez problemu wskazywały sygnalizator świetlny, miejsce przejścia dla pieszych - pasy, rozpoznawały i nazywały znaki drogowe.