• Wyniki IV Gminnego Konkursu Patriotycznego 2021

          • Wyniki

            Nasi Uczniowie uzyskali wysokie wyniki w IV Gminnym Konkursie Patriotycznym 2021 organizowanym przez Szkołę Podstawową w Przejazdowie.

            Kategoria wokalna:

            Kategoria kl. 0-3

            I miejsce:

            • Paulina Lazarska SP im. Romualda Traugutta w Wojanowie

            II miejsce:

            • Wiktor Brotkiewicz SP w Przejazdowie     
            • Anna Gutkowska SP im. Karola Wojtyły w Rotmance

            III miejsce:

            • Marcelina Literska i Jagoda Werbowy Gminne Przedszkole im. J. Tuwima w Straszynie
            • Krystian Stępniewski SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie

            Wyróżnienie:

            • Dobrawa Kopania SP w Przejazdowie
            • Alicja Pragacz SP im. Karola Wojtyły w Rotmance

             

            Kategoria kl. 4-6

            I miejsce:

            • Nadia Rosa SP im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie

            II miejsce:

            • Anna Pragacz SP im. Karola Wojtyły w Rotmance
            • Oskar Leszczyński SP im. Orła Białego w Wiślince

            III miejsce:

            • Aniela Kupidura SP im. Karola Wojtyły w Rotmance
            • Weronika Wolender SP im. Bohaterów Grudnia ’70  w Łęgowie

            Kategoria kl. 7-8

            I miejsce:

            Nie przyznano

            II miejsce:

            Maja Templer SP w Przejazdowie

            Dorota Brotkiewicz SP w Przejazdowie

            III miejsce:

            Kornelia Adamczak SP im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie

            • Rozalia Nierzwicka SP im. Karola Wojtyły w Rotmance

            Wyróżnienie:

            • Zuzanna Krywald SP im. Orła Białego  w Wiślince

            Kategoria plastyczna

            Kategoria kl. 0-3:

            I miejsce: Macie Jan Barczak, SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie

            II miejsce: Miłosz Janicki, SP im. Orła Białego w Wiślince

            III miejsce: Maria Łukaszewska, SP im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie

            Wyróżnienie: Wiktoria Bajer, SP im. Orła Białego w Wiślince

             

            Kategoria kl. 4-6

            I miejsce: Jakub Bajer, SP im. Orła Białego w Wiślince

            II miejsce: Jakub Janicki SP im. Orła Białego w Wiślince

            III miejsce: Kinga Piwowarska, SP im. R. Traugutta w Wojanowie

            Wyróżnienie: Zofia Reclaff, SP w Przejazdowie

            Kategoria kl. 7-8

            I miejsce: Dorota Brotkiewicz SP w Przejazdowie

            II miejsce: Patrycja Boniewicz SP w Przejazdowie

            III miejsce: Filip Żmuda-Trzebiatowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Brzechwy w Borkowie

            Wyróżnienie: Alicja Witkowska, SP w Przejazdowie

             

            Kategoria literacka

            Nie wyłoniono laureatów

            • Wyróżnienie w konkursie:

             Olga Mierzwińska Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Borkowie

            Szkoła Podstawowa w Przejazdowie (edupage.org)

          • Szkoła do hymnu

          • Nasza Szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godz. 11:11 odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Ze względów bezpieczeństwa śpiewaliśmy w małych grupach, w salach lekcyjnych oraz podczas zajęć świetlicowych.

            #SzkołaDoHymnu

          • Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu”

          • Nasza Szkoła włącza się w akcję „Szkoła do hymnu”. W środę, 10 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewany zostanie  4-zwrotkowy hymn narodowy.

          • Zajęcia pozalekcyjne

          • Chór dziecięcy dla klas 1-3 – p. J. Pestka-Mierzwa środa 15.15-16.00

            Koło polonistyczne kl. 8b – p. M. Antuszewicz środa 14.15 – 15.00

            Koło matematyczne – p. D. Golańska piątek 7.40 – 8.25

            Koło polonistyczne kl. 8d – p. M. Kiciak czwartek 14.20-15.05

            Koło żywego słowa z elementami debaty oksfordzkiej – p. A. Maruszak środa 7.40 – 8.25

            Koło polonistyczne kl. 8a – p. S. Madeja czwartek 7.40 – 8.25

            Koło polonistyczne – p. S. Tarnowska kl. 8c piątek 7.40 – 8.25

            Koło teatralne – p. D. Rogowicz poniedziałek 7.40 – 8.25

            Koło teatralne – p. M. Antuszewicz środa 7.40 – 8.25

            Pierwsza pomoc przedmedyczna – p. M. Tułowiecki piątek 15.15-16.00

            SKS – p. A. Sarna wtorek 15.15 – 16.00

            SKS – p. M. Tomczyk wtorek 14.30-16.30

            Warsztaty plastyczne dla klas 1-3 p. L. Lewandowska od pon. do piątku zgodnie z planem klas

            Zajęcia rekreacyjno-sportowe – p. M. Gotartowski           

            Wtorek 15:00 - 15:45 Koszykówka Grupa B            

            15:45 - 17:15 Koszykówka Grupa A  

            Środa 16:00 - 16:45 Koszykówka Grupa B   

            16:00 - 16:45 Koszykówka Grupa B  

            Czwartek 16:45 - 18:15 Koszykówka - Grupa A       

            16:45 - 18:15 Koszykówka Grupa A  

            Zajęcia rekreacyjno-sportowe JUDO – p. S. Tałach - wtorki i czwartki zgodnie z planem klas 1-3

            Zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie – p. M. Myślak wtorek 14.30-16.30               

            Zajęcia artystyczne – Koło fletowe – p. J. Lewarska piątek 7.40 – 8.25

          • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego JESIENNY PEJZAŻ

          • Wyniki Międzyszkolnego konkursu plastycznego

            organizowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej dla klas I-III

            ,,JESIENNY PEJZAŻ”

            Celem konkursu było zainteresowanie uczniów jesienną przyrodą oraz pięknem tej pory roku, a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce zajęła - Kornelia Bir ze SP w Pszczółkach

            II miejsce zajął -Vincent Nawrocki ze SP w Łęgowie

            III miejsce zajęła - Lena Bera ze SP w Pszczółkach

            WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

            Weronika Pawlak ze SP w Łęgowie

            Oliwia Leszczyńska ze SP w Straszynie

                                                                                                 GRATULUJEMY!!!!!!

          • PRZERWA NA CZYTANIE

          • Dnia 28 października 2021 r.  nasza szkoła wzięła udział w VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu „PRZERWA NA CZYTANIE”.

            Uczniowie zasiedli pod swoimi salami z ulubionymi książkami . Do uczniów dołączyli wszyscy pracownicy.

            Uczniowie przynieśli ze sobą ulubione książki i komiksy.
            W akcji wzięło udział łącznie 594 uczniów i 41 nauczycieli wraz z pracownikami placówki. Była to przerwa niezwykła, zupełnie inna od wszystkich dotychczasowych, w klasach i na korytarzach panowała cisza  i skupienie.

            Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej. Bardzo nam miło, że uczniowie tak licznie wzięli udział w akcji - bardzo wszystkim dziękujemy.

            Podziękowania należą się także nauczycielom, wychowawcom,  przedstawicielom Małego Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządu Uczniowskiego za aktywny udział w akcji i dawanie dobrego przykładu swoim uczniom.

          • WIELKI MARATON CZYTELNICZY

          • Uwaga!

             

            Rozwiązywanie 2. Testu Konkursowego  odbędzie się:

             

            klasy 4-6      8 XI 2021 (poniedziałek) o godz. 14.20

            klasy 7-8      8 XI 2021 (poniedziałek) o godz. 14.20

             

            Przed konkursem spotykamy się przed pokojem nauczycielskim!

            A. Maruszak, S. Tarnowska

             

            NASTĘPNA LEKTURA:

            klasy 4-6  

                                 Alfred Szklarski „Tomek u źródeł Amazonki”

            klasy 7-8

                                      Katarzyna Majgier „Trzynastka na karku”

             

          • Spotkanie z Panią Kapitan

          • Dnia 27.10.2021 r. klasa 6 B uczestniczyła w niezwykłej lekcji wychowawczej, którą poprowadziła mama jednego z uczniów. Pani Kapitan Urszula Sowa jest pilotem samolotów pasażerskich linii lotniczych Wizzair. Opowiedziała nam o historii lotnictwa, dlaczego ciężka maszyna z łatwością unosi się w powietrzu, jak wygląda jej codzienna praca, jakie są obowiązki pilota i co zrobić, aby w przyszłości zostać pilotem samolotów pasażerskich. Cała klasa z ogromnym zaciekawieniem słuchała Pani kapitan, z przejęciem oglądała przygotowaną przez nią prezentację. Słowa uznania należą się także Antkowi - synowi pani Urszuli, uczniowi klasy 6B, który pomógł mamie przygotować tak ciekawą prezentację. Dzieci miały wiele pytań do Gościa, trudno było wyjść na przerwę, kiedy można było się jeszcze dowiedzieć  tylu ciekawostek o pracy pilota. W podziękowaniu Pani Urszula otrzymała od klasy prezent, obraz samolotu Wizzair - przygotowany przez Magdę Cz. - fankę AIRBUS -ów,
            w przyszłości zapewne pilotkę samolotów pasażerskich.

            Dziękujemy Pani Kapitan za wspaniałą lekcję i życzymy tyle samo lądowań co startów.

          • Obiady za miesiąc listopad 2021 r.

          • Opłata za obiady za miesiąc listopad 2021 r. wynosi:

            Wyżywienie przedszkole – 160 zł

            Od klasy „0” do klasy VIII – 95 zł

            Płatne do 14-go listopada 2021 r.

            Numer konta: 87 8335 0003 0118 7539 2000 0010

            PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY Z P. INTENDENT SZKOŁY WS. NADPŁAT ZA OBIADY                         (58 682-13-17 wew. 30)

          • Zapraszamy na zajęcia dodatkowe - koła zainteresowań

          • Chór dziecięcy dla klas 1-3 – p. J. Pestka-Mierzwa środa 15.15-16.00

            Koło polonistyczne kl. 8b – p. M. Antuszewicz środa 14.15 – 15.00

            Koło matematyczne – p. D. Golańska piątek 7.40 – 8.25

            Koło polonistyczne – p. M. Kiciak poniedziałek 14.20-15.05

            Koło żywego słowa z elementami debaty oksfordzkiej – p. A. Maruszak środa 7.40 – 8.25

            Koło polonistyczne kl. 8a – p. S. Madeja czwartek 7.40 – 8.25

            Koło polonistyczne – p. S. Tarnowska kl. 8c piątek 7.40 – 8.25

            Koło teatralne – p. D. Rogowicz poniedziałek 7.40 – 8.25

            Koło teatralne – p. M. Antuszewicz środa 7.40 – 8.25

            Pierwsza pomoc przedmedyczna – p. M. Tułowiecki piątek 15.15-16.00

            SKS – p. A. Sarna wtorek 15.15 – 16.00

            SKS – p. M. Tomczyk wtorek 14.30-16.30

            Warsztaty plastyczne dla klas 1-3 p. L. Lewandowska od pon. do piątku zgodnie z planem klas

            Zajęcia rekreacyjno-sportowe – p. M. Gotartowski           

            Wtorek 15:00 - 15:45 Koszykówka Grupa B            

            15:45 - 17:15 Koszykówka Grupa A  

            Środa 16:00 - 16:45 Koszykówka Grupa B   

            16:00 - 16:45 Koszykówka Grupa B  

            Czwartek 16:45 - 18:15 Koszykówka - Grupa A       

            16:45 - 18:15 Koszykówka Grupa A  

            Zajęcia rekreacyjno-sportowe JUDO – p. S. Tałach - wtorki i czwartki zgodnie z planem klas 1-3

            Zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie – p. M. Myślak wtorek 14.30-16.30               

            Zajęcia artystyczne – Koło fletowe – p. J. Lewarska piątek 7.40 – 8.25

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły
        • Tel./Fax. /58/ 682-13-17 /58/ 683-08-50 Numery wewnętrzne: Sekretariat - 21 Dyrektor - 22 Portiernia - 23 Sala Gimnastyczna - 24 Pokój Nauczycielski - 25 Biblioteka - 26 Pedagog - 27 Świetlica - 28 Pielęgniarka - 29 Intendentka - 30 Z-ca dyrektora - 31 Księgowość - 32
        • sekretariat@rotmanka.com.pl
        • (+58) 682 13 17 Fax. (+58) 683 08 50 mobil 500 293 450
        • Rotmanka, al. Piłsudskiego 37, 83-010 Straszyn 83-010 Rotmanka Poland
        • Iwona Tanewska
        • Aleksandra Białk, Joanna Graczyk
        • Emilia Wiśniewska (sekretariat@rotmanka.com.pl)
        • Elżbieta Kusztal-Dworniczak (gl.ksiegowy@rotmanka.com.pl)
        • Małgorzata Zajączkowska-Matejko (kier.gosp@rotmanka.com.pl)
        • Justyna Pałaszyńska (kadry@rotmanka.com.pl)
        • Jadwiga Lipińska (intendent@rotmanka.com.pl)
        • Sylwia Toryfter (sylwia76s@wp.pl)
        • (samorzad@rotmanka.com.pl)
        • "Przystanek Rotmanka" (redakcja@rotmanka.com.pl)
        • sekretariat@rotmanka.com.pl
        • Sylwia Toryfter (sylwia76s@wp.pl)
      • Logowanie