Z uwagi na prowadzone prace remontowe sekretariat szkoły czynny jest od godz. 10.00 do godz. 13.00.
Telefon kontaktowy: 500 293 450
Z uwagi na prowadzone prace remontowe sekretariat szkoły czynny jest od godz. 10.00 do godz. 13.00.
Telefon kontaktowy: 500 293 450
Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów – lato 2021
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami:
Nadszedł czas wakacji, czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.
Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Cieszcie się z każdego pogodnego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na plażach, w górach i nad jeziorami.....
Drodzy uczniowie wracajcie z wakacji zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach!!!
Dyrekcja szkoły
Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału czterolatków w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance na rok szkolny 2021/2022:
Lista_kandydatow_przyjetych_i_nieprzyjetych_rekrutacja_uzupelniajaca_czterolatki_2021_2022.pdf
Lista umieszczona została również na tablicy informacyjnej - główne wejście do tzw. „dużej szkoły”.
Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się 24 czerwca br. o godz. 15.30 w sali gimnastycznej szkoły.
Serdecznie zapraszamy stypendystów wraz z rodzicami.
Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K. Wojtyły w Rotmance w sprawie trybu i zasad przyznawania stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe Komisja Stypendialna na spotkaniu w dniu 22 czerwca 2021 r. przyznała stypendia za drugie śródrocze roku szkolnego 2020/2021 następującym uczniom naszej szkoły:
za wysokie wyniki w nauce
1. Anna Pragacz
2. Oliwia Ossowska
3. Mikołaj Sieniawski
4. Rozalia Nierzwicka
5. Marcel Rozenberg
6. Weronika Richter
7. Maja Stefańska
8. Dominik Włodarczyk
9. Adam Sikorski
za szczególne osiągnięcia sportowe
1. Dawid Blaszyński
2. Jakub Fąs
3. Aleksander Wilk
4. Aleksander Wołosowski
5. Igor Groszkowski
6. Wojciech Jakubiak
7. Dawid Jabłoński
8. Weronika Żulewska
9. Julia Kornatowska
10. Maciej Maćkowiak
11. Zofia Hurtak
Komisja Stypendialna:
M. Kiciak, A. Sarna, Ł. Pikus
Trwają zapisy chętnych do udziału w półkoloniach na terenie gminy Pruszcz Gdański. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6 – 13 lat.
Koszt 6-dniowych zajęć wraz z wyżywieniem to 250 zł od osoby.
Na uczestników czekają nauka żeglarstwa⛵️ na terenie stanicy w Wiślince, kajakarstwo🛶 w Centrum Rekreacji w Juszkowie oraz warsztaty artystyczne 🎨 i teatralne w Mediatece w Straszynie.
Kontakt: 692 409 458, 509 559 762, kolonie@bursztynowym.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia prowadzone w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Pruszcz Gdański na rok 2021.
W środę 23 czerwca br. uczniowie klas piątych przystąpią do egzaminy na kartę rowerową:
klasa 5a - godz. 10.00
klasa 5b - godz. 11.00
klasa 5c - godz. 12.00
Życzymy powodzenia!!! Szerokiej drogi!!!
Uroczystość wręczenia Stypendiów (dla wszystkich wyróżnionych uczniów)
i Nagród im. Karola Wojtyły (dla nagrodzonych uczniów z klas ósmych)
oraz zakończenia roku szkolnego klas ósmych.
24 czerwca 2021 r., godz. 15.30 – 17.00, sala gimnastyczna
P o uroczystości uczniowie klas ósmych przechodzą wraz z wychowawcami do wyznaczonych sal:
Klasa 8a – sala 10 Klasa 8b – sala 9 Klasa 8c – sala 21
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 25 czerwca 2021 r.
sala gimnastyczna
godz. 8.00 – klasy szóste i siódme
godz. 9.30 – klasy czwarte i piąte
godz. 12.00 – klasy trzecie
godz. 13.30 – oddziały „0”
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami do wyznaczonych sal:
Oddział 0a – sala 3 Oddział 0b – sala 5 Oddział 0c – sala 4
Klasa 3a – sala 8 Klasa 3b – sala 6 Klasa 3c – sala 7
Klasa 4a – sala 2 Klasa 4b – sala 9 Klasa 4c – sala 14
Klasa 5a – sala 11 Klasa 5b – sala 1 Klasa 5c – sala 21
Klasa 6a – sala 3 Klasa 6b – sala 13 Klasa 6c – sala 9 Klasa 6d – sala 21
Klasa 7a – sala 6 Klasa 7b – sala 10 Klasa 7c – sala 1 Klasa 7d – sala 12
godz. 11.00 – klasy pierwsze i drugie – spotkanie z nauczycielami w wyznaczonych salach:
Klasa 1a – sala 3 Klasa 1b – sala 7 Klasa 1c – sala 6 Klasa 1d – sala 4
Klasa 2a – sala 9 Klasa 2b – sala 10 Klasa 2c – sala 8 Klasa 2d – sala 5
godz. 14.30 - grupa czterolatków i pięciolatków - spotkanie w stałych salach.
Z radością informujemy o kolejnym sukcesie Adama Sikorskiego z klasy 5c, który został drugi raz z rzędu laureatem EUD na najlepszy projekt.
Oto link do strony EUD:
https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/aktualnosci/index/id/13/miasto/Gda%C5%84sk
Gratulujemy!!!
Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance, zamieszkałych poza obwodem szkoły:
Lista_kandydatow_przyjetych_i_nieprzyjetych_SP.pdf
Lista umieszczona została również na tablicy informacyjnej - główne wejście do tzw. „dużej szkoły”.
Powyższa informacja nie dotyczy kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły, którzy przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów.
Z przyjemnością obejrzeliśmy nagrania z talentami uczniów naszej Szkoły.
Do konkursu zgłosiło się 10 osób. Uczniowie prezentowali między innymi: grę na różnych instrumentach,
śpiew, taniec współczesny, balet, gimnastykę artystyczną, rysowanie oraz układanie kostki Rubika na czas.
Zwycięzcy konkursu:
1. miejsce Illia Kviatkivskyi - układanie kostki Rubika,
2. miejsce Julia Warnke - śpiew,
3. miejsce Weronika Armatowska - balet oraz duet Julia Kornatowska i Zofia Hurtak - gimnastyka artystyczna.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody!!!!
GRATULUJEMY!!!
Organizatorzy:
Opiekunowie SU
I GMINNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Znane osoby z krajów niemieckojęzycznych”
ORGANIZOWANY PRZEZ SP W WIŚLINIE IM. DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI”
WYNIKI KONKURSU:
I. MIEJSCE – MARCEL ROZENBERG 7B
II. MIEJSCE – MIKOŁAJ SIENIAWSKI 7A
WIR GRATULIEREN!!!
Do wiosennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Leon przystąpiło ponad 3,4 tysiąca uczniów z klas 1-3.
Wśród uczniów z naszej szkoły zostali wyłonieni laureaci:
II MIEJSCE w kraju wśród klas I zajęła LENA MAĆKOWSKA z kl. Ia
IX MIEJSCE w kraju wśród klas I zajął MAKSYMILIAN MATYSIAK z kl. Ia
VIII MIEJSCE w kraju wśród klas II zajęła GABRIELA SARNA z kl. IIb
VIII MIEJSCE w kraju wśród klas III zajęła MAGDALENA TOROŃCZAK z kl. IIIc
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Congratulations!!!!
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału czterolatków w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Rotmance:
Lista_kandydatow_zakwalifikowanych_i_niezakwalifikowanych_rekrutacja_uzupelniajaca_2021_2022.pdf
Lista umieszczona została również na tablicy informacyjnej - główne wejście do tzw. „dużej szkoły”.
Uwaga!
O przyjęciu kandydata decyduje potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, które należy złożyć do dnia 21 czerwca 2021 r.
Przez ostatnie kilka miesięcy dwoje uczniów – Anna Pragacz z kl. 5C oraz Jakub Fąs z kl. 6d brali udział w projekcie historycznym dla klas piątych i szóstych "Po pierwsze - pamiętać! Witold Pilecki". Mieli oni m.in. możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Panem Arturem Chomiczem z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który od początku istnienia projektu wspiera go w jego realizacji spotykając się z młodzieżą i opowiadając o życiu i dokonaniach słynnego rotmistrza. W tym roku spotkanie odbyło się poprzez platformę Teams.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli okazję kształtować swoją postawę patriotyczną oraz dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Kuba został laureatem konkursu plastycznego zajmując zaszczytne, drugie miejsce. W składzie jury obradował m.in. dr Andrzej Karmasz - wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Bartłomiej Brosz - rysownik i ilustrator w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym. Zadaniem uczestników było w szczególności stworzenie komiksu z wybranego okresu działalności Rotmistrza oraz stworzenie okładki książki. Na zdjęciach przedstawiamy prace Kuby.
Gratulujemy!!!
W turnieju wzięło udział 22 uczniów, w tym trzynastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Gdańsku oraz dziewięciu uczniów naszej szkoły. Turniej miał formę jednoetapowego testu online składającego się z zadań otwartych i zamkniętych sprawdzających wiedzę uczniów (gramatyka, słownictwo, uzupełnianie dialogów).
Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni, zajmując wszystkie miejsca na podium:
1. Franciszek Balicki kl. 6D
2. Dominik Włodarczyk kl. 6D
3. Mikołaj Rogowski kl. 6C
Dodatkowo komisja postanowiła przyznać wyróżnienia wszystkim uczestnikom, którzy zdobyli 80% punktów, w tym: 5 osób z SP nr 56 w Gdańsku oraz 3 osoby z SP w Rotmance:
- Oliwia Ossowska kl. 6A
- Marcel Pokorowski kl. 6C
- Dawid Jabłoński kl. 6B
Serdecznie gratulujemy!
Z przyjemnością informujemy, że w XIV WOJEWÓDZKIM FESTIWALU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ MORE THAN WORDS 2021, organizowanym przez II Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku,
II miejsce w kategorii SOLISTKI Z WŁASNYM AKOMPANIAMENTEM zajęła HANNA KASZEWSKA z klasy 7c.
Wyróżnienia w kategorii POEZJA otrzymały JULIA CHUDZIK z klasy 7c oraz AGATA BEKISZ z klasy 7b.
SERDECZNE GRATULACJE!!!
Opłata za obiady za miesiąc czerwiec 2021 r. wynosi:
wyżywienie przedszkole – 130 zł
od klasy „0” do klasy VII – 64 zł
klasy VIII – 60 zł
płatne do 14 – go czerwca 2021 r.
Wnioski o przyznanie stypendium za wysokie wyniki w nauce oraz stypendium za osiągnięcia sportowe należy składać w sekretariacie szkoły do 22 czerwca br.
Regulamin przyznawania stypendiów oraz wzory wniosków do pobrania poniżej:
Ważne dokumenty | Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły (edupage.org)
Powered by aSc EduPage