Wydarzenia 4 Latki Wydarzenia 5 Latki Przedszkole-Nauczyciele Wydarzenia Zerówka Wydarzenia Świetlica Świetlica-Nauczyciele Wydarzenia Nauczanie Początkowe

Wydarzenia 4 Latki

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

W dniu 7 grudnia grupa „ Jeżyków” pojechała na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. W fabryce dzieci spędziły niemal 2,5-godzinną podróż. Wzięły nie tylko udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogły Elfom w przygotowaniach do Świąt. Podczas bajecznej podróży dzieci w Fabryki odwiedziły 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zakończyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem.

Po wielu wrażeniach, dzieci zmęczone ale i zadowolone wróciły do przedszkola. Zapraszamy do galerii.

Mikołajki

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były szczęśliwe i rozpromienione kiedy znalazły sie blisko św. Mikołaja, który rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców, a następnie osobiście wręczył im prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Z pewnością ten dzień na długo zostanie w pamięci przedszkolakom. Zapraszamy do galerii.

Zabawa Andrzejkowa

28 Listopada odbyła się w Naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce wróżyliśmy sobie. Nasze Andrzejki były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Zapraszamy do galerii.

Świąteczna kartka

Grupa Jeżyków wybrała się na wycieczkę której celem było wysłanie Kartek Świątecznych do swoich Rodziców oraz zdobycie informacji co trzeba umieścić na kopercie aby dotarła do adresata oraz jak przekazywane są przesyłki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.

Eksperymenty

W grupie Jeżyków gościliśmy mamę Hani, która razem z dziećmi zrobiła wiele ciekawych i kolorowych eksperymentów. Nasze przedszkolaki na chwilę zamienił się w małych chemików. Dowiedzieliśmy się dlaczego płomień przykryty probówką gaśnie, jak nadmuchać balon bez pomocy ust lub pompki. Wykonaliśmy tęcze z cukierków, pastę dla słonia. Oglądaliśmy wybuchy wulkanów, strzelające balony i malowaliśmy na mleku magicznym atramentem. Przedszkolakom napewno ten dzień zostanie długo w pamięci. Jeszcze raz dziękujemy mamie Hani za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Misia

Światowy dzień Pluszowego Misia grupa Jeżyków obchodziła 21 listopada. W tym dniu do przedszkolaków przyszły ich starsze koleżanki i opowiedziały im historię powstania Pluszowego Misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, prezentacja swoich pluszaków, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Zapraszamy do galerii.

Wizyta w teatrze

Grupa Jeżyków 16 listopada wybrała się do teatru w Cieplewie by poznać ,,Przygody Koziołka Matołka''. Przedszkolaki udały się w podróż po całym świecie z głównym bohaterem, by znaleść miasto Pacanów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

11Listopada, Dzień Jeża

W piątek 10 listopada 4 latki obchodziły Święto Niepodległości oraz Dzień Jeża. Dzieci z tej okazji poznały symbole narodowe, odśpiewał hymn przy pomocy swoich pań oraz wykonały piękne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Teatr

Ddnia 18 października grupa "Jeżyków" wybrała się pod opieką wychowawców do teatru Cieplewie.

Pierwsza wizyta  w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Ali baba i czterech rozbójników”. Dzieci żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów, a także obejrzeć teatr od wewnątrz. Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów. Na pamiątkę pobytu w teatrze zrobiliśmy sobie zdjęcia które są w galerii.

Spotkanie ze strażnikiem miejskim.

W dniu 20 września w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W sposób bardzo ciekawy przedstawił przedszkolakom kwestię bezpieczeństwa. Jak należy przechodzić przez ulicę oraz jak należy reagować w sytuacjach gdy na swej drodze spotkamy nieznajomą osobę i jakie są numery alarmowe. Spotkanie zakończyło się rozdaniem niespodzianek (odblasków). Oby więcej takich spotkań, które poprzez fajną, ciekawą zabawę uczą dzieci jak należy zachować się wobec istniejących zagrożeń oraz co robić aby być bezpiecznym. Zapraszamy do galerii.

• Szkoła Podstawowa w Rotmance
    Al Piłsudskiego 37