• Kangur Matematyczny

  Drodzy rodzice, dzieci które pragną wziąć udział w Konkursie Matematycznym Kangur, proszę o zgłoszenie i wpłatę 9 zł do dnia 22 grudnia do swoich nauczycieli matematyki.

  Dziękuję Anna Kocięda

 • Klasy I i II SP w Fabryce Elfów

  Klasa II A i II B SP w Wielkiej Fabryce Elfów

   Uczniowie klas II A i II B wybrali się do Wielkiej Fabryki Elfów. Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Dzieci,wzięły udział w świątecznych przygotowaniach. Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzili 10 punktów z atrakcjamiNa dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona była spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Zabawa była bardzo udana. Na koniec wszystkie dzieci dostały świąteczne upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

  KLASY PIERWSZE W FABRYCE ŚWIETEGO MIKOŁAJA

  We wtorek 5 XII klasy pierwsze odwiedziły Fabrykę Świętego Mikołaja w Tczewie. Podzielone na cztery grupy korzystały z mikołajowych atrakcji. Spotkały się ze Świętym Mikołajem i kolejno szeptały mu do ucha swoje marzenia o świątecznych prezentach, wrzucały do skrzynki pocztowej wcześniej przygotowane listy do świętego.  Dekorowały pierniczki według własnego pomysłu oraz samodzielnie wykonywały bombki na choinkę. Wszystkie te rzeczy zabrały ze sobą do domu.                            Dodatkowo  bawiły się wesoło z elfami w różne zabawy ruchowe między innymi z chustą animacyjną. Odwiedziły również salę zabaw logicznych, gdzie bawiły się zabawkami wymagającymi intensywnego myślenia. Bardzo zadowoleni ze spotkania z Mikołajem oraz z atrakcji, które czekały na nich w jego fabryce , wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.                                                                                                                                           

 • Zebrania z rodzicami 12.12 (wtorek)

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie wychowawców z rodzicami. Na zebraniu będzie przekazana informacja o przewidywanych ocenach na I półrocze z obowiązkowych zajęć dydaktycznych.

  Harmonogram spotkań >  ZEBRANIA_Z_RODZICAMI.pdf

 • Pokaz robotów pirotechnicznych

  24 listopada klasy Ic, IIa i IIIb uczestniczyły w pokazie robotów pirotechnicznych, przygotowanym przez przedstawiciela Straży Granicznej. Na co dzień roboty są wykorzystywane przez funkcjonariuszy gdańskiego lotniska.  Ich zadaniem  jest chwytanie i transportowanie podejrzanych bagaży.  Dzięki wizycie pirotechnika uczniowie mieli możliwość poznania pracy strażników granicznych oraz samodzielnie kierować robotami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Szlachetna Paczka

  Drodzy nauczyciele, uczniowie oraz rodzice naszych uczniów

   

  Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Jej pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek, po raz pierwszy akcja została zorganizowana w 2001 roku. Szlachetna Paczka to nie tylko niesienie pomocy – to pewien projekt społeczny. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się dobrami materialnymi, ale także czymś, czego nie można zważyć i policzyć: życzliwością. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka: Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

  W tym roku Wolontariusze z naszej szkoły wybrali z banku rodzin zarejestrowanych w projekcie Pana Piotra ze Starogardu Gdańskiego. Pan Piotr po dwukrotnym pobycie w szpitalu ma przyznaną II grupę inwalidzką. Z powodu choroby nie może ani obecnie, ani w przyszłości podjąć żadnej pracy. Dotychczas żył ze skromnej renty, która wystarczała, dopóki nie pojawiło się na niej obciążenie komornicze. Jak relacjonuje pan Piotr, najtrudniejszym momentem w jego życiu było rozstanie z żoną. Bezgranicznie jej ufał. To ona zajmowała się uiszczaniem opłat. Gdy postanowiła Go z dnia na dzień zostawić, okazało się, że mimo wcześniejszych zapewnień nie dokonywała żadnych wpłat. Świat pana Piotra legł wówczas w gruzach. Aktualnie, ze skromnej renty, po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, leków oraz obciążenia komorniczego, mężczyźnie pozostaje około 200 zł na życie. Nie starcza Mu nawet na opał, w piecu pali kartonami, które czasem przywozi siostrzeniec. 

  Poniższy grafik przedstawia najważniejsze rzeczy, o które poprosił pan Piotr. Nasza cała szkoła stała się DARCZYŃCĄ. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w pomoc dla Pana Piotra. Dla jednej osoby byłoby to wielkim obciążeniem finansowym, ale dla społeczności szkolnej staje się zaproszeniem, by Pan Piotr mógł odbić się od ponurej, codziennej rzeczywistości. Dla nas to kilka złotych mniej – dla Pana Piotra zmiana życia na lepsze, przynajmniej w najbliższym czasie. Jako Wolontariusze mamy nadzieję na Wasze ofiarne i zaangażowane serca.

  Kalendarz działań

  1.      29.11 – Promocja Szlachetnej Paczki w szkole.
  2.      6 -7.12 – Zbiórka ofiarowanych rzeczy.
  3.      8.12 – Pakowanie ich.
  4.      10.12 – Wielki finał Szlachetnej Paczki – przekazanie daru od szkoły.

  Pan Piotr poprosił o konkretne rzeczy, ale to nie znaczy, że nie możemy dać więcej. Pan Piotr będzie potrzebował pomocy przy remoncie - czekamy na otwarte serca. Pan Piotr poprosił też o używaną pralkę – gdyby ktoś z pracowników albo rodziców wymieniał swoją na nową, proszę to zgłosić, dzwoniąc pod numer telefonu 603 365 065.

  WSZYSCY JESTEŚMY DARCZYŃCĄ – SPRAWDŹ, CO MASZ DOSTARCZYĆ

   

  4 - latki

   

  Herbata (kilka sztuk)

   

   

  5 – latki

   

  Kawa (różne rodzaje)

   

  0a

   

  makarony

   

  0b

  Kasza, fasola

   

  0c

   

  Ryż, mąka, bułka tarta

   

   

  1a

   

  olej

   

  1b

   

  Cukier, sól, pieprz, przyprawy

   

  1c

   

  Miód, dżemy

   

  2a

   

  Konserwy mięsne

   

   

  2b

   

  Konserwy rybne

   

  2c

   

  Warzywa w puszkach

   

  3a

   

  Dania gotowe w słoikach

   

  3b

   

  słodycze

   

   

  3c

   

  Dania gotowe w słoikach

   

  3d

   

  Owoce suszone

   

  4a

   

  Woda, soki

   

  4b

   

  Papier toaletowy, ręczniki papierowe

  Mokre chusteczki

   

  4c

   

  Środki czystościowe

   

   

   

  5a

   

  Proszek i płyn do prania

   

  5b

   

  Kosmetyki męskie

  (szampan, żel, mydło, pasta do zębów

   

  5c

   

  Kosmetyki do golenia, golarki

   

  6a

   

  Dezodorant męski woda toaletowa

   

  6b

   

  Biała farba

                    10 l

   

  6c

   

  Biała farba

  10 l

   

   

  7a

   

   Biała farba

  10 l

   

  7b

   

   Biała farba

  10 l

   

  7c

   

        Dresy męskie

  170 cm - L

   

   

  7d

   

  Koszula flanelowa

  170cm - L

   

   

  7e

   

  Pościel, ręczniki

  140/200

   

   

  2a

   

  Poduszka, kołdra

  140/200

   

  2b

   

  garnki

   

  2c

   

  patelnia

   

  3a

   

  radio

   

   

  3b

   

  Buty zimowe

  42 - rozmiar

   

  3c

   

  Bielizna męska

   

  Pracownicy w szkole

   

  węgiel

 • Informacje dla rodziców

  1. Spotkania z rodzicami odbędą się 12.12 (wtorek)  w godz. 17.oo -20.oo szczegółowy grafik dostepny będzie od 08.12 .

  2. 06.12 samorząd uczniowski organizuje kiermasz charytatywny - w sprzedaży bombki choinkowe i inne stroiki świateczne.

  3. 22.12 (piątek) w klasach 4-7 SP i Gim. odbędą sie spotkania z wychowawcami ,w tym dniu zajęć lekcyjnych nie będzie. 

  Obiady w tym dniu będą dla przedszkola i uczniów I-III SP . Płatności za wyżywienie znajdują się na stronie powyżej.

  4. Szkoła poszukuje osobę mającą wykształcenie pedagogiczne (licencjat, wyższe) do pracy w charakterze asystenta nauczyciela.

   

 • Lekcja Programowania, Wycieczka do Żurawia

  W listopadzie klasy IIIa I IIIb miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z robotyki. Pracując z Ozobotami uczniowie w przystępny sposób poznali świat robotów oraz podstawy programowania. Ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem. Za pomocą flamastrów w prosty sposób uczniowie napisali swoje pierwsze programy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

  Wycieczka do Żurawia

  W listopadzie uczniowie klas trzecich odwiedzili kolejne miejsca z listy Akademii Gdańskich Lwiątek. Podczas wędrówki po Żurawiu poznaliśmy dawne dzieje Pomorza odwzorowane w legendach, a także zwiedziliśmy wystawy związane z życiem codziennym portowego Gdańska. Z kolei w Bazylice Mariackiej pani Ania Zalesińska opowiedziała nam o historii świątyni i jej najważniejszych zabytkach. Na koniec wspięliśmy się po 412 schodach na wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać panoramę Trójmiasta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Apel z Okazji 11 Listopada

  Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przez wszystkich uczniów klas czwartych.

  Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała przygotowanego wystąpienia. Na koniec uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali hymn szkoły.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

   

 • Ia i Ib SP w Ośrodku Kultury Morskiej

  We wtorek 14 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku. Dzieci podzielone na dwie grupy zgłębiały wiedzę i doświadczenie  z zakresów  tematycznych: „Jak działa port” oraz „Dlaczego woda w morzu jest słona?. Uczyły się korzystać ze sprzętu laboratoryjnego oraz wag elektronicznych, eksperymentowały sprawdzając, które produkty kuchenne takie jak: kawa, mąka, sól, cukier rozpuszczają się w wodzie, wyciągając wnioski, iż dlatego woda ma słodkawy lub słony smak. Za pomocą doświadczenia zrozumiały pojęcie wyporności wody i jego związku z zasoleniem cieczy.

  Druga grupa zgłębiała wiedzę na temat rodzajów statków, ich wyglądu oraz przeznaczenia. Uczniowie wcielali się w pracowników portu oraz pracowników  statków przejmując ich zakres obowiązków. Odgrywali scenki z codziennego życia portu. Poznali pojęcia: bandera, kontener, nawigator, holownik.

  Na koniec dzieci miały okazję praktycznej działalności na różnych urządzeniach występujących na statkach oraz w porcie w trakcie zwiedzania wystawy interaktywnej.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniach 26-27 października 2017 r. klasy 7 wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie brali udział w spacerze z przewodnikiem śladami II wojny światowej: Mauzoleum Walki i Męczeństwa w dawnej siedzibie Gestapo, Muzeum Więzienia Pawiak, cmentarz na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugiego dnia zwiedzili Zamek Królewski, Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Podziwiali Warszawę z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Zapraszamy do galerii.

 • 11-listopada

  Gminne obchody DNIA NIEPODLEGŁOŚCI odbędą się 11 listopada (sobota) 2017 roku w Straszynie. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w Kościele Parafialnym o godz. 10.oo w Straszynie.

  Oprawę artystyczną przygotował Zespół Pieśni i Tańca "Jadódki" oraz młodzież Szkoły Podstawowej w Straszynie.

  Serdecznie zapraszamy.

   

 • Stacja Dobrego Czasu

  25 X uczniowie klasy III a SP uczestniczyli w warsztatach z robotyki i programowania oraz zajęciach matematyki z klockami lego. Zajęcia odbyły się w Tczewie, w Stacji Dobrego Czasu. Uważamy, że czas był naprawdę dobrze spędzony. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Czarodziejski Bursztyn Klasa II A na Faktorii

  26 października klasa II A uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Magiczny bursztyn”. Dzieci przeniosły się w czasie o prawie 40 milionów lat. Poznały historię powstawania bursztynu i jego znaczenie dla człowieka od czasów starożytnych do dzisiejszych. Dzięki doświadczeniom uczestnicy zajęć dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat właściwości i wykorzystania bursztynu oraz nauczyli się odróżniać prawdziwy okaz „złota północy” od sztucznego. W Chacie Wodza oraz w Hali Targowej najmłodszych zainteresował pokaz filmów ukazujących życie sprzed tysięcy lat. Chata Kowala i Chata Bursztyniarza to wierne odtworzenie domostw i warsztatu pracy tych rzemieślników. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądali mieszkańcy, wyposażenie chat i za pomocą jakich narzędzi pracowali kowal i bursztyniarz. Na terenie Faktorii Handlowej uczniowie oglądali zwierzęta hodowlane w małej zagrodzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Konkurs Papieski

  Dnia 12 października 2017 odbył się Konkurs Wiedzy O Życiu Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego.

  Wyniki Konkursu Papieskiego 2017

  1 miejsce 22 pkt:

  - Wiktoria Brzezińska IIa Gim

  -Krzysztof Literski IIa Gim

  -Magdalena Mistygacz IIa Gim

  -Daniel Ugniewski IIa Gim

  -Wiktoria Zielińska IIa Gim

  2 miejsce 21 pkt:

  -Zuzanna Borkowska IIc Gim

  3 miejsce 20 pkt:

  -Zuzanna Jerat IIIb Gim

  -Sara Wegner IIc Gim

  Gratulujemy i zapraszamy do galerii.

   

 • V Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Bursztynowa Nutka”

  Dnia 30 IX 2017r. odbył się w Cieplewie V Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Bursztynowa Nutka” Dzieci-Dzieciom. Integralną częścią Festiwalu organizowanego przez Fundację BURSZTYNOWYM SZLAKIEM był konkurs plastyczny, w którym laureatami zostały uczennice naszej szkoły.

  Wyróżnienia otrzymały:

  • Laura Janik 6 l. - klasa 0a
  • Dominika Granica 8 l. - klasa IIIa,
  •  Julia Szymańczuk 7 l.- klasa Ia,
  • Maja Mejer 7 l.- klasa Ia

  Nagroda Fundatorek – Anna Pragacz 7 l.- klasa IIc

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 • Sukces Klasy IIA SP w Biegu Doliną Raduni

  Sukces uczennic klasy II A SP w VI Biegu Doliną Raduni

  W ubiegły weekend uczennice klasy IIA nauczania początkowego Milena Caspari i Zosia Hurtak wzięły udział w VI Biegu Doliną Raduni. Imprezie sportowa upowszechnia biegi przełajowo-uliczne oraz  promuje sportową rywalizację. Dziewczynki dzielnie walczyły w Biegu Skrzatów i osiągnęły wspaniałe wyniki. Milena Caspari zajęła III miejsce, Zosia Hurtak stanęła na drugim stopniu podium. Serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii.

 • Klasa IIIC SP w Akwarium w Gdyni

  Z okazji Dnia Chłopca  4 października klasa III c wybrała się  na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego.  Dzieci wzięły udział w  zajęciach „Mieszkańcy koralowego zakątka” - obejrzały krótki film o mieszkańcach raf koralowych oraz miały możliwość oglądania pod mikroskopem rozgwiazd, koników morskich, koralowców. Po zajęciach uczniowie zwiedzili wszystkie wystawy Akwarium. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Pracowita rzeka Radunia

  Dzieci ze szkoły w Rotmance uczestniczyły w programie Pracowita rzeka Radunia. Nasza własna elektrownia wodna.

  Projekt realizowany jest dzięki wsparciu firmy ENERIS w ramach II edycji programu grantowego ENERIS.

  Przedsięwzięcie obejmuje cykl spotkań i warsztatów, które odbywają się w Mediatece w Straszynie.

  1.      Warsztaty z montażu filmu. Prace powstałe na warsztatach będą brały udział w Ekokonkursie

  2.      Warsztat techniczny -  młodzież na przykładzie mini modeli mogła zrozumieć zasadę działania elektrowni.

  3.       Ekokonkurs – powstaną prace związane z tematem ekologii.

  Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech w kategoriach: plastycznej, filmowej, literackiej

  4.      Ekofestiwal – prelekcja dotycząca Alfonsa Hoffmanna- pioniera polskiej hydroenergetyki, rozstrzygnięcie Ekokonkursu,

  podsumowanie projektu

 • Dzień Chłopaka kl 3a

  27 września uczniowie klasy 3a, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka udali się do Parku Kultury Faktoria w Pruszczu Gdańskim. Tam dzieci miło spędziły czas podczas gier i zabaw. Dziękujemy bardzo Mamom, które dowiozły nam na miejsce potrzebny sprzęt :-)) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Rotmance
  Al Piłsudskiego 37
  Rotmanka
  Straszyn 83-010
 • (+58) 682 1317
  Fax. (+58) 683 08 50

Galeria zdjęć