• Rekrutacja do grup przedszkolnych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej ogłasza rekrutacje do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Rotmance. Nabór zostanie przeprowadzony do oddziału "4" -latków - 25 miejsc i oddziału "0" - 25 miejsc.

  Terminy i wymagane dokumenty w załącznikach poniżej.

  Wniosek rekrutacyjny w zakładce - dokumenty rekrutacyjne.

  Zasady_Rekrutacji_Przedszkole.pdf

  rekrutacja_do_oddzialow_przedszkolnych_2018_.pdf

 • Kalendarz na II semestr roku szkolnego 2017/2018

  1. 05.03-07.03.2018 Rekolekcje Wielkopostne harmonogram spotkań rekolekcyjnych w załączniku ( w tych dniach zajęć lekcyjnych nie ma)
  2. 29.03-03.04 – Wiosenna przerwa świąteczna.
  3. Egzamin gimnazjalny 18/19/20 .04.2018 (środa-czwartek-piątek) w tych dniach zajęć dydaktycznych nie mają klasy VII SP i klasy II Gimnazjum
  4. 10 maja (czwartek)- spotkania wychowawców z rodzicami.
  5. 30 maja –Dzień Dziecka
  6. 22 czerwca – zakończenie roku szkolnego.
  7. Dodatkowe dni wolne w SP Rotmanka: 30 kwietnia 2018 (poniedziałek) , 01 maja (wtorek), 03 maja (czwartek), 31 maja ( Boże Ciało), 01 czerwca (piątek)            Rekolekcje_wielkopostne_w_parafii_sw.pdf
 • Podstawy modelowania i druku 3D

  Spotkanie rozpoczynajace kurs modelowania i druku 3D- 27.03 wtorek godz. 15.oo sala nr 18 A . Kontakt tel.737 478 492  

  dodatkowe informacje : Kurs_informacja_oredzie_rotmanka.pdf ,

   zapisy_na_kurs_rotmanka_(1).pdf

 • Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 4- 7 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne w Parafii Św. Faustyny na Rotmance. Nauki dla dzieci i młodzieży ze Szkoły im. Karola Wojtyły prowadził ks. Bartosz Nowak z Pszczółek. Uczniowie licznie i bardzo aktywnie uczestniczyli w rekolekcyjnych ćwiczeniach. Równolegle odbywały się rekolekcje dla dorosłych, które prowadził w tym roku ks. Waldemar Waluk z Luzina, przed laty pracujący w naszej parafii. Wszystkim życzymy obfitych owoców rekolekcyjnych zamyśleń i dobrego przygotowania do bliskich już Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Jasełka kl IIID SP

  W dniu 24 stycznia dzieci z klasy IIId SP zaprezentowały przed rodzicami jasełka w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji  Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

   

 • Gminny konkurs recytatorski

  W  dniu 07.03.2018  uczniowie  naszej  szkoły, jak  co  roku  wzięli  udział  w  Gminnym  Konkursie  Recytatorskim  w  Wiślinie.

  W  konkursie  uczestniczyli  uczniowie ze szkół Gminy Pruszcz Gdański. Każda ze szkół reprezentowana była przez 3 uczniów. W tym roku konkurs recytatorski poświęcony był tematyce: „Pejzaż słowem malowany, czyli  cztery pory  roku w poezji”. Uczennice  z  klas  I, II i  III  reprezentujące  naszą  szkołę  odniosły  ogromny  sukces zdobywając pierwsze  miejsca  w  swoich  kategoriach  klasowych:

  Emilia  Kępa   kl. Ia -  zdobyła  I miejsce  w  kategorii  klas pierwszych,

  Emma  Nowakowska, kl. II a-  zdobyła  I  miejsce  w  kategorii  klas  drugich,

  Antonina  Wrycz-Rekowska,  kl. III b -  zdobyła  I  miejsce  w  kategorii  klas  trzecich.    Serdecznie  gratulujemy!Gminny konkurs recytatorski - Obrazek 1

 • Jasełka kl IIA i IIB SP

  W dniu 23 stycznia dzieci z  klasy II A i II B SP zaprezentowali rodzicom jasełka. Uczniowie opowiedzieli historię narodzenia Pana, zaśpiewali kolędy i pastorałki. Klasa II A przygotowała układ taneczny z szarfami do piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Gratulacje dla Oli Tułowieckiej

  Konkurs o Laur Wierzbaka to ogólnopolski konkurs poetycki wywodzący się z Poznania, skierowany do młodzieży w trzech kategoriach - szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum. W każdej grupie wiekowej jury złożone z dziennikarzy i poetów wybiera głównego laureata oraz trzy wyróżnienia. Ola uzyskała I wyróżnienie za trzy przesłane utwory: ,,Czarny Komputer'', ,,W dolinie'' oraz ,,Chciałabym''. W grudniu uczennica została zaproszona do Domu Kultury Wierzbak w Poznaniu na uroczystość wręczenia nagród połączoną z warsztatami poetyckimi, gdzie otrzymała pamiątkowy tomik poezji z wydanymi wierszami nagrodzonych. Atmosfera konkursu była bardzo sympatyczna i swobodna, Ola nie wątpi, że spróbuje swoich sił ponownie w przyszłym roku.

 • Półkolonie zimowe

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PÓŁKOLONIE ZIMOWE

  MARTI 2018

  PÓŁKOLONIE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROTMANCE,

  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, W GODZINACH 8.00-16.00.

  *Zapewniamy wiele atrakcji:

  *Warsztaty kreatywne,

  *Warsztaty kulinarne,

  *Gry i zabawy sportowo- rekreacyjne,

  *Zajęcia integracyjne, plastyczne oraz wycieczki.

   

  KOSZT: 400zł

  KONTAKT:

  martiwypoczynek@wp.pl

  TEL. 692 409 458

 • Ferie zimowe 2018

  Sekretariat w dniach 29.01- 09.02.2018 r czynny w godz. 8.oo - 14.oo

  Zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej nie będzie. 

 • Warsztaty Teatralne

  17 listopada uczniowie, uczęszczający na warsztaty teatralne prowadzone przez panią Ewę Dziedzic, udali się z wizytą do trzech przedszkoli ("Wesołej Nutki", "Calineczki", "Słonecznego Domku Małego Odkrywcy") w Rotmance, aby zaprezentować efekty swojej pracy. Zagrali w przedstawieniu, będącym reklamą Szkoły Podstawowej w Rotmance. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii...

 • Wnioski Stypendialne

  Uwaga

  Wnioski stypendialne za I semestr 2017/2018  z załącznikami prosimy składać do 22.01.2018(poniedziałek) do godz. 14.00 (wnioski te same co w ubiegłym roku do pobrania w Wanych Dokumentach  Wniosek_o_przyznanie_stypendium.pdf).

 • Akcja Charytatywna "Tak, pomagam"

  W dniach 8 i 9 grudnia br. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Akcji Charytatywnej Caritas "Tak, pomagam".

  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w zbiórkę żywności w sklepie Biedronka na rzecz potrzebujących. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, nauczycielom oraz młodzieży ze Szkoły w Rotmance. Cieszymy się, że dobro ma wymiar bezinteresowności, że możemy tego doświadczyć w naszym środowisku. To jeszcze bardziej przybliża nam radość czekania na święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • życzenia

  Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
  i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
  w nadchodzącym Nowym 2018 Roku 
  życzą pracownicy Szkoły Podstawowej im.Karola Wojtyły w Rotmance

 • Podziękowania za Szlachetną Paczkę

  Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie,

  Cieszymy się wielkim powodzeniem SZLACHETNEJ PACZKI. Projekt okazał się naszym wspólnym sukcesem. Chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować w imieniu Pana Piotra. Zebraliśmy 43 wielkie paczki, które wypełniły cały pokój. Radość i wzruszenie Pana Piotra trudno opisać. Takie akcje, które rozgrzewają serce, dają poczucie, że warto pomagać i być solidarnym.

  Jako WOLONTARIUSZE chcielibyśmy wszystkim Darczyńcom życzyć, aby nadchodzące Święta były czasem pomnażania dobra, doświadczenia bliskości Boga, tego Małego, Delikatnego, Ubogiego… Radosnych Świąt!  Wolontariusze

 • Kangur Matematyczny

  Drodzy rodzice, dzieci które pragną wziąć udział w Konkursie Matematycznym Kangur, proszę o zgłoszenie i wpłatę 9 zł do dnia 22 grudnia do swoich nauczycieli matematyki.

  Dziękuję Anna Kocięda

 • Klasy I i II SP w Fabryce Elfów

  Klasa II A i II B SP w Wielkiej Fabryce Elfów

   Uczniowie klas II A i II B wybrali się do Wielkiej Fabryki Elfów. Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Dzieci,wzięły udział w świątecznych przygotowaniach. Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzili 10 punktów z atrakcjamiNa dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona była spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Zabawa była bardzo udana. Na koniec wszystkie dzieci dostały świąteczne upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

  KLASY PIERWSZE W FABRYCE ŚWIETEGO MIKOŁAJA

  We wtorek 5 XII klasy pierwsze odwiedziły Fabrykę Świętego Mikołaja w Tczewie. Podzielone na cztery grupy korzystały z mikołajowych atrakcji. Spotkały się ze Świętym Mikołajem i kolejno szeptały mu do ucha swoje marzenia o świątecznych prezentach, wrzucały do skrzynki pocztowej wcześniej przygotowane listy do świętego.  Dekorowały pierniczki według własnego pomysłu oraz samodzielnie wykonywały bombki na choinkę. Wszystkie te rzeczy zabrały ze sobą do domu.                            Dodatkowo  bawiły się wesoło z elfami w różne zabawy ruchowe między innymi z chustą animacyjną. Odwiedziły również salę zabaw logicznych, gdzie bawiły się zabawkami wymagającymi intensywnego myślenia. Bardzo zadowoleni ze spotkania z Mikołajem oraz z atrakcji, które czekały na nich w jego fabryce , wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.                                                                                                                                           

 • Zebrania z rodzicami 12.12 (wtorek)

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie wychowawców z rodzicami. Na zebraniu będzie przekazana informacja o przewidywanych ocenach na I półrocze z obowiązkowych zajęć dydaktycznych.

  Harmonogram spotkań >  ZEBRANIA_Z_RODZICAMI.pdf

 • Pokaz robotów pirotechnicznych

  24 listopada klasy Ic, IIa i IIIb uczestniczyły w pokazie robotów pirotechnicznych, przygotowanym przez przedstawiciela Straży Granicznej. Na co dzień roboty są wykorzystywane przez funkcjonariuszy gdańskiego lotniska.  Ich zadaniem  jest chwytanie i transportowanie podejrzanych bagaży.  Dzięki wizycie pirotechnika uczniowie mieli możliwość poznania pracy strażników granicznych oraz samodzielnie kierować robotami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Szlachetna Paczka

  Drodzy nauczyciele, uczniowie oraz rodzice naszych uczniów

   

  Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Jej pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek, po raz pierwszy akcja została zorganizowana w 2001 roku. Szlachetna Paczka to nie tylko niesienie pomocy – to pewien projekt społeczny. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się dobrami materialnymi, ale także czymś, czego nie można zważyć i policzyć: życzliwością. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka: Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

  W tym roku Wolontariusze z naszej szkoły wybrali z banku rodzin zarejestrowanych w projekcie Pana Piotra ze Starogardu Gdańskiego. Pan Piotr po dwukrotnym pobycie w szpitalu ma przyznaną II grupę inwalidzką. Z powodu choroby nie może ani obecnie, ani w przyszłości podjąć żadnej pracy. Dotychczas żył ze skromnej renty, która wystarczała, dopóki nie pojawiło się na niej obciążenie komornicze. Jak relacjonuje pan Piotr, najtrudniejszym momentem w jego życiu było rozstanie z żoną. Bezgranicznie jej ufał. To ona zajmowała się uiszczaniem opłat. Gdy postanowiła Go z dnia na dzień zostawić, okazało się, że mimo wcześniejszych zapewnień nie dokonywała żadnych wpłat. Świat pana Piotra legł wówczas w gruzach. Aktualnie, ze skromnej renty, po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, leków oraz obciążenia komorniczego, mężczyźnie pozostaje około 200 zł na życie. Nie starcza Mu nawet na opał, w piecu pali kartonami, które czasem przywozi siostrzeniec. 

  Poniższy grafik przedstawia najważniejsze rzeczy, o które poprosił pan Piotr. Nasza cała szkoła stała się DARCZYŃCĄ. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w pomoc dla Pana Piotra. Dla jednej osoby byłoby to wielkim obciążeniem finansowym, ale dla społeczności szkolnej staje się zaproszeniem, by Pan Piotr mógł odbić się od ponurej, codziennej rzeczywistości. Dla nas to kilka złotych mniej – dla Pana Piotra zmiana życia na lepsze, przynajmniej w najbliższym czasie. Jako Wolontariusze mamy nadzieję na Wasze ofiarne i zaangażowane serca.

  Kalendarz działań

  1.      29.11 – Promocja Szlachetnej Paczki w szkole.
  2.      6 -7.12 – Zbiórka ofiarowanych rzeczy.
  3.      8.12 – Pakowanie ich.
  4.      10.12 – Wielki finał Szlachetnej Paczki – przekazanie daru od szkoły.

  Pan Piotr poprosił o konkretne rzeczy, ale to nie znaczy, że nie możemy dać więcej. Pan Piotr będzie potrzebował pomocy przy remoncie - czekamy na otwarte serca. Pan Piotr poprosił też o używaną pralkę – gdyby ktoś z pracowników albo rodziców wymieniał swoją na nową, proszę to zgłosić, dzwoniąc pod numer telefonu 603 365 065.

  WSZYSCY JESTEŚMY DARCZYŃCĄ – SPRAWDŹ, CO MASZ DOSTARCZYĆ

   

  4 - latki

   

  Herbata (kilka sztuk)

   

   

  5 – latki

   

  Kawa (różne rodzaje)

   

  0a

   

  makarony

   

  0b

  Kasza, fasola

   

  0c

   

  Ryż, mąka, bułka tarta

   

   

  1a

   

  olej

   

  1b

   

  Cukier, sól, pieprz, przyprawy

   

  1c

   

  Miód, dżemy

   

  2a

   

  Konserwy mięsne

   

   

  2b

   

  Konserwy rybne

   

  2c

   

  Warzywa w puszkach

   

  3a

   

  Dania gotowe w słoikach

   

  3b

   

  słodycze

   

   

  3c

   

  Dania gotowe w słoikach

   

  3d

   

  Owoce suszone

   

  4a

   

  Woda, soki

   

  4b

   

  Papier toaletowy, ręczniki papierowe

  Mokre chusteczki

   

  4c

   

  Środki czystościowe

   

   

   

  5a

   

  Proszek i płyn do prania

   

  5b

   

  Kosmetyki męskie

  (szampan, żel, mydło, pasta do zębów

   

  5c

   

  Kosmetyki do golenia, golarki

   

  6a

   

  Dezodorant męski woda toaletowa

   

  6b

   

  Biała farba

                    10 l

   

  6c

   

  Biała farba

  10 l

   

   

  7a

   

   Biała farba

  10 l

   

  7b

   

   Biała farba

  10 l

   

  7c

   

        Dresy męskie

  170 cm - L

   

   

  7d

   

  Koszula flanelowa

  170cm - L

   

   

  7e

   

  Pościel, ręczniki

  140/200

   

   

  2a

   

  Poduszka, kołdra

  140/200

   

  2b

   

  garnki

   

  2c

   

  patelnia

   

  3a

   

  radio

   

   

  3b

   

  Buty zimowe

  42 - rozmiar

   

  3c

   

  Bielizna męska

   

  Pracownicy w szkole

   

  węgiel

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Rotmance
  Al Piłsudskiego 37
  Rotmanka
  Straszyn 83-010
 • (+58) 682 1317
  Fax. (+58) 683 08 50

Galeria zdjęć