• Konkurs Papieski

  Dnia 12 października 2017 odbył się Konkurs Wiedzy O Życiu Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego.

  Wyniki Konkursu Papieskiego 2017

  1 miejsce 22 pkt:

  - Wiktoria Brzezińska IIa Gim

  -Krzysztof Literski IIa Gim

  -Magdalena Mistygacz IIa Gim

  -Daniel Ugniewski IIa Gim

  -Wiktoria Zielińska IIa Gim

  2 miejsce 21 pkt:

  -Zuzanna Borkowska IIc Gim

  3 miejsce 20 pkt:

  -Zuzanna Jerat IIIb Gim

  -Sara Wegner IIc Gim

  Gratulujemy i zapraszamy do galerii.

   

 • V Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Bursztynowa Nutka”

  Dnia 30 IX 2017r. odbył się w Cieplewie V Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Bursztynowa Nutka” Dzieci-Dzieciom. Integralną częścią Festiwalu organizowanego przez Fundację BURSZTYNOWYM SZLAKIEM był konkurs plastyczny, w którym laureatami zostały uczennice naszej szkoły.

  Wyróżnienia otrzymały:

  • Laura Janik 6 l. - klasa 0a
  • Dominika Granica 8 l. - klasa IIIa,
  •  Julia Szymańczuk 7 l.- klasa Ia,
  • Maja Mejer 7 l.- klasa Ia

  Nagroda Fundatorek – Anna Pragacz 7 l.- klasa IIc

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 • Sukces Klasy IIA SP w Biegu Doliną Raduni

  Sukces uczennic klasy II A SP w VI Biegu Doliną Raduni

  W ubiegły weekend uczennice klasy IIA nauczania początkowego Milena Caspari i Zosia Hurtak wzięły udział w VI Biegu Doliną Raduni. Imprezie sportowa upowszechnia biegi przełajowo-uliczne oraz  promuje sportową rywalizację. Dziewczynki dzielnie walczyły w Biegu Skrzatów i osiągnęły wspaniałe wyniki. Milena Caspari zajęła III miejsce, Zosia Hurtak stanęła na drugim stopniu podium. Serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii.

 • Klasa IIIC SP w Akwarium w Gdyni

  Z okazji Dnia Chłopca  4 października klasa III c wybrała się  na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego.  Dzieci wzięły udział w  zajęciach „Mieszkańcy koralowego zakątka” - obejrzały krótki film o mieszkańcach raf koralowych oraz miały możliwość oglądania pod mikroskopem rozgwiazd, koników morskich, koralowców. Po zajęciach uczniowie zwiedzili wszystkie wystawy Akwarium. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Pracowita rzeka Radunia

  Dzieci ze szkoły w Rotmance uczestniczyły w programie Pracowita rzeka Radunia. Nasza własna elektrownia wodna.

  Projekt realizowany jest dzięki wsparciu firmy ENERIS w ramach II edycji programu grantowego ENERIS.

  Przedsięwzięcie obejmuje cykl spotkań i warsztatów, które odbywają się w Mediatece w Straszynie.

  1.      Warsztaty z montażu filmu. Prace powstałe na warsztatach będą brały udział w Ekokonkursie

  2.      Warsztat techniczny -  młodzież na przykładzie mini modeli mogła zrozumieć zasadę działania elektrowni.

  3.       Ekokonkurs – powstaną prace związane z tematem ekologii.

  Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech w kategoriach: plastycznej, filmowej, literackiej

  4.      Ekofestiwal – prelekcja dotycząca Alfonsa Hoffmanna- pioniera polskiej hydroenergetyki, rozstrzygnięcie Ekokonkursu,

  podsumowanie projektu

 • Dzień Chłopaka kl 3a

  27 września uczniowie klasy 3a, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka udali się do Parku Kultury Faktoria w Pruszczu Gdańskim. Tam dzieci miło spędziły czas podczas gier i zabaw. Dziękujemy bardzo Mamom, które dowiozły nam na miejsce potrzebny sprzęt :-)) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Spotkanie

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Opowieść o autyzmie. Z doświadczenia mamy i terapeutki”, które poprowadzi Pani Jolanta Podskok – mama autystycznej Zuzi i jednocześnie terapeuta w przedszkolu integracyjnym. Podczas spotkania dowiemy się, czym jest autyzm, jak można go rozpoznać u małych dzieci, a także jak wyglądają skuteczna terapia oraz codzienne życie z autystycznym dzieckiem: poznamy jego blaski i cienie. Spotkanie odbędzie się 14 października 2017 roku, o godzinie 16.00 w kawiarence parafialnej przy kościele w Rotmance.

 • Zmiana- dowozy z Juszkowa i Borkowa

  Informujemy, że od 02.10 nastąpi korekta dowozów ze strony Juszkowa i Borkowa. Grafik dowozów w zakładce "Ważne dokumenty"                                                                         

 • Akcja Charytatywna

  11 czerwca 2017 r., w Rotmance przy Kościele św. Siostry Faustyny, odbyła się akcja charytatywna pod hasłem „Niedziela dla Emilki”, podczas której były zbierane środki na rehabilitację niespełna dwuletniej Emilki Główczewskiej, chorującej m.in. na mózgowe porażenie dziecięce. Na ludzi dobrego serca, chcących wesprzeć akcję, czekało wiele atrakcji np. losowanie ciekawych nagród, pyszne domowe ciasto oraz kawa i herbata. Osoby, które zakupiły jakiś drobiazg, brały udział w losowaniu czterech głównych nagród.

  Do tej wspaniałej akcji przyłączyli się również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Rotmance, którzy pomagali przy stoiskach z upominkami oraz w bufecie. Najważniejszym punktem programu był koncert dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej Symfo-Smyki, pod dyrekcją pana Andrzeja Szczypiorskiego.

  Rodzice Emilki, Aneta i Kacper Główczewscy, wszystkim serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

   

 • Pilotaż Programowania

  Nasza szkoła jak wiekszość szkół w całej Polsce od września 2016 roku wzięła udział w Pilotażu Nauki Programowania. W pierwszym semestrze uczniowie naszej szkoły brali udział w kółku informatycznym dla gimnazjum, gdzie zgłębiali tajniki programowania i przygotowywali się do Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego. Uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej dzięki programowi Baltie i Blockly mogli także zmierzyć sie z nauka programowania. Efekty naszej pracy w I semestrze można obejrzeć na prezentacji Rotmanka.pdf. W II semestrze to głównie gimnazjaliści pisali trudne skrypty w Scratchu zarówno na kółku informatycznym jak i na lekcjach. Radzili sobie bardzo dobrze zarówno na kółku informatycznym jak i na lekcjach. Na ostatnich zajęciach kółka i lekcji mieli możliwość sami napisać program który będzie sterował robotem M-bot. Jako że żadne technologie uczniom nie są obce, zamiast mozolnie łączyć się z robotem poprzez bluetooth poprzez komputer, skorzystali z takiej samej aplikacji na własnych komórkach. Początkowo w ramach zapoznania posterowali robotem, a potem stworzyli program dzięki któremu robot omijał przeszkody które napotkał na swej drodze. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele radosci i satysfakcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • IIC SP w Gdyni

  Dzieci z klasy IIc  9 czerwca wybrały się do Gdyni. Zwiedziły Muzeum Marynarki Wojennej, w której pan przewodnik opowiadał ciekawe i mrożące krew w żyłach historie.  Dzieci  w grupach bawiły się w poszukiwaczy skarbu. Chociaż każda grupa  rozszyfrowała wskazówki i odkryła  skarb, to  grupa pierwsza w  odnalezionym kuferku znalazła nieco więcej  złotych monet...do zjedzenia. Po zdobytej wiedzy na temat okrętów, statków, zwyczajów marynarskich był czas na lody,  zabawy na plaży i placu zabaw.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Księżniczka na Ziarnku Grochu

  Świetlicowe kółko teatralne "Entliczek, Pentliczek" wystawiło przedstawienie pt."Księżniczka na ziarnku grochu"

  24.05.2017 dzieci wystąpiły dla swoich kolegów z klas, jak również przed najmłodszą widownią naszej szkoły, oddziałami przedszkolnymi. Długie oklaski i uważne oglądanie naszego przedstawienia sprawiło dzieciom radość i satysfakcję.
  09.06.2017 mali aktorzy barwnym korowodem udali się do Domu Seniora w Rotmance. Uczniowie zyskali mnóstwo ciepła i serdeczności, jak również aprobaty dla swojego przedsięwzięcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Wizyta ratowników medycznych w świetlicy szkolnej

  W miesiącu maju naszą świetlicę szkolną odwiedzili ratownicy medyczni z Gdańska. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Podczas spotkań z Ratownikiem Medycznym, uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy np. masaż serca na fantomie. Dzieci miały też okazję wejść do karetki pogotowia  i poznać jej wygląd nie tylko z zewnątrz, lecz przede wszystkim zobaczyć, jak wygląda ambulans „od środka”. Było to dla dzieci duże przeżycie i wielka atrakcja, zwłaszcza wtedy, gdy sanitariusz uruchomił sygnały świetlne, a także dźwiękowe.Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Dzięki temu wiedzą już, że nie należy bać się udzielać pomocy i potrafią zrobić to w sposób prawidłowy. Zapraszamy  do naszej galerii.

   

   

 • Gminny Konkurs Matematyczny

  23 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego ,,Wesoła matematyka, czyli zadania trudne, śmieszne i  ciekawe”. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy  drugich i trzecich klas ze szkół podstawowych z Borkowa, Łęgowa,  Straszyna, Wiśliny, Wojanowa oraz Rotmanki. Uczniowie zmagali się z zadaniami praktycznymi i teoretycznymi, przy rozwiązywaniu których należało wykazać się logicznym myśleniem.

  Oczekiwanie na wyniki umiliło uczestnikom przedstawienie pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowane przez dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy.

   

  Laureatami konkursu zostali:

  - w kategorii klas drugich

  I miejsce- Szymon Filipkowski z SP w Rotmance

  II miejsce- Marcel Flejszman z SP w Rotmanace

  III miejsce- Mateusz Breska z SP w Łęgowie

   

  - w kategorii klas trzecich:

  I miejsce- Julia Rembiałkowska z SP w Rotmance

  II miejsce-  Adam Suchcicki z SP w Łęgowie

  III miejsce- Błażej Siennicki z SP w Borkowie

   

  Gratulujemy!!! Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Drugoklasiści w Domu Uphagena

  Jednym z miejsc, które uczniowie klas drugich odwiedzili w ramach projektu Akademia Gdańskich Lwiątek, był Dom Uphagena. Dzieci zostały podzielone na grupy, których zadaniem było odnalezienie ukrytego w kamienicy skarbu. W jego poszukiwaniu miały pomóc ukryte w różnych pomieszczeniach domu wskazówki. Zabawa wszystkim przypadła do gustu, a skarb został odnaleziony. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

 • Wizyta na Sołdku

  W maju uczniowie klas drugich wybrali się na zajęcia edukacyjne, które odbyły się na statku ,,Sołdek”.  Podczas lekcji dzieci wcieliły się w inspektorów okrętowych i wyposażone w specjalnie przygotowaną "dokumentację techniczną" wyruszyły pod okiem edukatora na obchód statku w poszukiwaniu "usterek" zagrażających bezpieczeństwu żeglugi. Zajęcia nauczyły uczniów spostrzegawczości, kojarzenia faktów i orientacji w przestrzeni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.
   

 • Programowanie Ozobot

  17 maja uczniowie klasy II a SP uczestniczyli w zajęciach robotyki. Było to ciekawe pierwsze spotkanie z robotem Ozobotem. Uczniowie nie tylko poznawali jego możliwości, ale także uczyli się programowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do galerii.

   
 • Konkurs "Moja Wyprawa w Kosmos"

  Na początku maja został rozstrzygnięty konkurs świetlicowy "Moja wyprawa w kosmos". Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie prac, bo wszystkie prace były bardzo ładne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem: musiała wybrać  te najładniejsze. Jury przyznało uczestnikom następujące miejsca :

      Klasa 0-I

  I miejsce MARIA SULIMA
  I miejsce DAWID SAWICKI

  II miejsce ALICJA ŁOWICKA
  II miejsce SANDRA KRYGIER

  III miejsce ZOFIA JACKIEWICZ
  III miejsce NIKOLA GŁOUSZEK

  WYRÓŻNIENIA:

  HELENA MAŁECKA
  MARIUSZ STOLARSKI
  JAN NOWICKI
  NINA FRANKOWSKA
  ALEKSANDER KLONOWSKI


      Klasa II-III

  I miejsce LENA ZAKRZEWSKA
  I miejsce DOMINIKA GRANICA

  II miejsce NORBERT LEWAŃCZUK
  II miejsce MICHAŁ STOLARSKI

  III miejsce WERONIKA BRZEZIŃSKA
  III miejsce ZOFIA STECZ

  WYRÓŻNIENIA:

  OLIWIA OSSOWSKA
  MAJA MĘDRYK
  PAWEŁ SZYMAŃSKI
  DOMINIK STACHOWIAK
  MARCE ROZENBERG
    
  ZAPRASZAMY DO GALERII. 
  GRATULUJEMY

   

 • Wizyta w Muzeum Narodowym

  Uczniowie klas II SP w ramach projektu Akademia Gdańskich Lwiątek wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Tajemnice gdańskiej szafy” prowadzonych w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Dzieci poznały stare sposoby zabezpieczania szaf i szuflad oraz charakterystyczne cechy gdańskich mebli. Dowiedziały się także, co dawniej w takich szafach przechowywano. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Rotmance
  Al Piłsudskiego 37
  Rotmanka
  Straszyn 83-010
 • (+58) 682 1317
  Fax. (+58) 683 08 50

Galeria zdjęć