• Konkurs muzyki klasycznej w SP Rotmanka

  Zapraszamy na konkurs muzyki klasycznej w SP Rotmanka. Konkurs odbędzie się 14 czerwca 2018 o godz. 17.oo

  Więcej informacji pod linkiem konkurs_muzyki_klasycznej.pdf

 • Gminny Konkurs Matematyczny

  Gminny Konkurs Matematyczny

   

  15 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego ,,Wesoła matematyka, czyli zadania trudne, śmieszne i  ciekawe”. W tym roku konkurs wspierany był przez Fundację mBanku. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy  drugich i trzecich klas ze szkół podstawowych z Borkowa, Łęgowa,  Straszyna, Wiśliny, Wojanowa oraz Rotmanki. Uczniowie zmagali się z zadaniami praktycznymi i teoretycznymi, przy rozwiązywaniu których należało wykazać się logicznym myśleniem. Oczekiwanie na wyniki umiliło uczestnikom przedstawienie pt. ,,Wiosna” przygotowane przez dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne.

  Laureatami konkursu zostali:

  - w kategorii klas drugich:

  I miejsce - Bartek Tomaszewski – SP Borkowo

  II miejsce – Aurelia Pietrzykowska – SP Borkowo

  III miejsce – Emilia Toporowska – SP Straszyn

  - w kategorii klas trzecich:

  I miejsce - Maksymilian Gołębiewski – SP Straszyn

  II miejsce – Alicja Lisowska – SP Straszyn

  III miejsce – Szymon Filipkowski – SP Rotmanka

  Gratulujemy!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Bieżące informacje

  Informujemy, że :

  18.05 (piątek) -Dzień Patrona obowiązuje strój galowy.

  30.05 (środa) -Dzień Dziecka w SP Rotmanka -gry i zabawy od godz. 9.oo do 13.oo w tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych.

  01.06 (piątek) - dzień wolny - SZKOŁA NIECZYNNA

  Wnioski o nagrodę "Karola" składamy do 08.06.2018 r do godz. 15.oo w sekretariacie szkoły- regulamin i druk wniosku w zakładce -ważne dokumenty .

   

   

 • Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

  15 maja uczniowie klasy 6a wraz z p. Anetą Główczewską udali się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Solidarności. Na miejscu wzięli udział w warsztatach p.t. "Codzienność PRL". Jednym z najciekawszych zadań było odgadywanie, do czego służyły przedmioty codziennego użytku sprzed kilkudziesięciu lat. Po zajęciach uczniowie udali się na Plac Solidarności, gdzie mieli okazję wypróbować grę przestrzenną "Segment, czyli PRL dla początkujących". Pionkami byli uczniowie - nie obyło się bez śmiechu, kiedy trzeba było stanąć przed wyborem: tańczyć twista, czy cofnąć się o 2 pola? Przez całą wycieczkę wszystkim dopisywały świetne humory - zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Zbiórka dla schroniska

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt, przebywających w Schronisku PROMYK w Gdańsku. Najpiękniejsza pomoc to ta, która wypływa prosto z serca, a warto wspomnieć, że pomysł zbiórki potrzebnych rzeczy narodził się w głowach trzech dziewczynek z klasy 5b - Wiktorii Szymichowskiej, Weroniki Richter i Malwiny Buczmy. Dziewczęta zaraziły entuzjazmem swoje koleżanki i kolegów i już snują plany na przyszły rok! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii. 

 • Apel „Majowe święta”

  27 kwietnia uczniowie klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki na apel z okazji zbliżających się majowych świat. Była to dobra okazja nie tylko do zaprezentowania swoich talentów, ale także przekazania młodszym krótkiej lekcji historii. Podczas apelu najmłodsi wspólnie odśpiewali hymn państwowy, a uczniowie klasy 3b zatańczyli krakowiaka. Nasi uczniowie zasługują na pochwalę.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Przedświąteczna akcja zbiórki żywności.

  W dniach 9-10 marca 2018r. uczniowie Szkoły w Rotmance, jak co roku, wzięli udział w akcji zbierania żywności w sklepie Biedronka na Osiedlu Bursztynowym w Pruszczu Gd. Dzięki akcji przeprowadzonej we współpracy z Parafialnym Kołem Caritas w Rotmance przygotowano paczki żywnościowe jako świąteczny dar dla ubogich i potrzebujących rodzin. Część żywności przekazaliśmy też na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która prowadzi między innymi jadłodajnię dla ubogich oraz do Domu Samotnej Matki w Matemblewie i do Domu Dziecka w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim, wolontariuszom i zaangażowanym nauczycielom za poświęcony czas i okazaną pomoc w lepszym przeżyciu świąt. Ks. Andrzej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.
   

 • Przypominamy :

   30.04 (poniedziałek) szkoła nieczynna. 

   02.05 i 04.05 zajecia lekcyjne zgodne z planem lekcji.

 • „ Matematykę znamy i działamy”

   

  „ Matematykę znamy i działamy” - Obrazek 1„ Matematykę znamy i działamy”

   

           Uczniowie klasy II A i II B nauczania początkowego, pod opieką  nauczycieli: Małgorzaty Brzezińskiej, Karoliny Chmulak i Iwony Golańskiej, rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „ Matematykę znamy i działamy” wspieranego i sfinansowanego przez Fundację mBanku. Inspiracją do podjęcia działań była książka „Matematyka jest wszędzie”, którą mBank  przygotował dla nauczycieli i pasjonatów matematyki.
           Głównym celem projektu jest wzrostu poziomu kompetencji kluczowych poprzez:

   

  -wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej w Rotmance w procesie rozwoju poprzez indywidualizację nauczania i wychowania,

  - rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów,

  - rozwijanie kreatywności.

  - umacnianie wiary we własne siły i możliwość osiągania sukcesu,

  - kształtowanie motywacji do podejmowania zadań wymagających wysiłku intelektualnego,

  - rozwijanie intuicji matematycznej,

  - kształtowanie umiejętności planowania i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce

  - wyposażenie uczniów w większy zasób wiadomości i umiejętności,

  - rozwijanie cech charakteru uczniów, takich jak: systematyczność, pracowitość, odpowiedzialność, umiejętność współpracy w grupie.

           W kwietniu, w ramach zajęć, uczniowie zakładali mini ogródek,  planowali nasadzenia  obliczali obwody i pojemności skrzynek. W drugim bloku spotkań konstruowali gry matematyczne, dyskutowali nad koncepcją i celem gier, dobierali niezbędne  przybory i materiały, opracowywali zasady i instrukcje swoich gier. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

 • Wycieczka Góry Świętokrzyskie

  W dniach 16,17,18,19,20 kwietnia 2018 uczniowie klasy IVA i IVB wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Już pierwszego dnia pogoda sprzyjała grze w piłkę i zabawom w ogrodzie. Drugiego dnia wyruszyli razem z przewodnikiem na Święty Krzyż, zdobyli Łysą Górę - 594 m. n. p. m. i zwiedzili Muzeum Przyrodnicze. Trzeciego dnia zwiedzili urokliwą, jedyną w swoim rodzaju Jaskinię Raj, potem tańczyli i dobrze bawili się na Zamku w Chęcinach oraz podziwiali piękne widoki z jego wieży. Czwartego dnia odpoczywali w Aqua Parku Koral oraz zagłębiali tajniki wiedzy w Centrum Da Vinci. Nie mogło też zabraknąć pożegnalnego ogniska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Rekrutacja do grup przedszkolnych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że komisja rekrutacyjna poinformuje o wynikach rekrutacyjnych poprzez wywieszenie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych grup przedszkolnych. Listy wywieszone zostaną na drzwiach wejściowych. Informację telefoniczną można uzyskać wyłącznie w stosunku do własnego dziecka , bez innych informacji z przebiegu weryfikacji . Wywieszenie list nastąpi 25.04 do godziny 14.oo. Rodzice których dzieci zostały zakwalifikowane mają obowiazek złożenia "Oświadczenia woli". Brak złozenia "Oświadczenia" w formie pisemnej do 07.05.2018 r powoduje skreślenie dziecka z grupy zakwalifikowanej .

  oswiadczenie_woli.pdf

 • Kalendarz na II semestr roku szkolnego 2017/2018

  1. 05.03-07.03.2018 Rekolekcje Wielkopostne harmonogram spotkań rekolekcyjnych w załączniku ( w tych dniach zajęć lekcyjnych nie ma)
  2. 29.03-03.04 – Wiosenna przerwa świąteczna.
  3. Egzamin gimnazjalny 18/19/20 .04.2018 (środa-czwartek-piątek) w tych dniach zajęć dydaktycznych nie mają klasy VII SP i klasy II Gimnazjum
  4. 10 maja (czwartek)- spotkania wychowawców z rodzicami.
  5. 30 maja –Dzień Dziecka
  6. 22 czerwca – zakończenie roku szkolnego.
  7. Dodatkowe dni wolne w SP Rotmanka: 30 kwietnia 2018 (poniedziałek) , 01 maja (wtorek), 03 maja (czwartek), 31 maja ( Boże Ciało), 01 czerwca (piątek)            Rekolekcje_wielkopostne_w_parafii_sw.pdf
 • - Obrazek 1Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
                                                                                                                     

                                                                                życzą 

                                    Pracownicy Szkoły Podstawowej w Rotmance

                                                                                     

 • Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 4- 7 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne w Parafii Św. Faustyny na Rotmance. Nauki dla dzieci i młodzieży ze Szkoły im. Karola Wojtyły prowadził ks. Bartosz Nowak z Pszczółek. Uczniowie licznie i bardzo aktywnie uczestniczyli w rekolekcyjnych ćwiczeniach. Równolegle odbywały się rekolekcje dla dorosłych, które prowadził w tym roku ks. Waldemar Waluk z Luzina, przed laty pracujący w naszej parafii. Wszystkim życzymy obfitych owoców rekolekcyjnych zamyśleń i dobrego przygotowania do bliskich już Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii.

 • Jasełka kl IIID SP

  W dniu 24 stycznia dzieci z klasy IIId SP zaprezentowały przed rodzicami jasełka w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji  Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

   

 • Gminny konkurs recytatorski

  W  dniu 07.03.2018  uczniowie  naszej  szkoły, jak  co  roku  wzięli  udział  w  Gminnym  Konkursie  Recytatorskim  w  Wiślinie.

  W  konkursie  uczestniczyli  uczniowie ze szkół Gminy Pruszcz Gdański. Każda ze szkół reprezentowana była przez 3 uczniów. W tym roku konkurs recytatorski poświęcony był tematyce: „Pejzaż słowem malowany, czyli  cztery pory  roku w poezji”. Uczennice  z  klas  I, II i  III  reprezentujące  naszą  szkołę  odniosły  ogromny  sukces zdobywając pierwsze  miejsca  w  swoich  kategoriach  klasowych:

  Emilia  Kępa   kl. Ia -  zdobyła  I miejsce  w  kategorii  klas pierwszych,

  Emma  Nowakowska, kl. II a-  zdobyła  I  miejsce  w  kategorii  klas  drugich,

  Antonina  Wrycz-Rekowska,  kl. III b -  zdobyła  I  miejsce  w  kategorii  klas  trzecich.    Serdecznie  gratulujemy!Gminny konkurs recytatorski - Obrazek 1

 • Jasełka kl IIA i IIB SP

  W dniu 23 stycznia dzieci z  klasy II A i II B SP zaprezentowali rodzicom jasełka. Uczniowie opowiedzieli historię narodzenia Pana, zaśpiewali kolędy i pastorałki. Klasa II A przygotowała układ taneczny z szarfami do piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Gratulacje dla Oli Tułowieckiej

  Konkurs o Laur Wierzbaka to ogólnopolski konkurs poetycki wywodzący się z Poznania, skierowany do młodzieży w trzech kategoriach - szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum. W każdej grupie wiekowej jury złożone z dziennikarzy i poetów wybiera głównego laureata oraz trzy wyróżnienia. Ola uzyskała I wyróżnienie za trzy przesłane utwory: ,,Czarny Komputer'', ,,W dolinie'' oraz ,,Chciałabym''. W grudniu uczennica została zaproszona do Domu Kultury Wierzbak w Poznaniu na uroczystość wręczenia nagród połączoną z warsztatami poetyckimi, gdzie otrzymała pamiątkowy tomik poezji z wydanymi wierszami nagrodzonych. Atmosfera konkursu była bardzo sympatyczna i swobodna, Ola nie wątpi, że spróbuje swoich sił ponownie w przyszłym roku.

 • Półkolonie zimowe

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA PÓŁKOLONIE ZIMOWE

  MARTI 2018

  PÓŁKOLONIE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROTMANCE,

  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, W GODZINACH 8.00-16.00.

  *Zapewniamy wiele atrakcji:

  *Warsztaty kreatywne,

  *Warsztaty kulinarne,

  *Gry i zabawy sportowo- rekreacyjne,

  *Zajęcia integracyjne, plastyczne oraz wycieczki.

   

  KOSZT: 400zł

  KONTAKT:

  martiwypoczynek@wp.pl

  TEL. 692 409 458

 • Ferie zimowe 2018

  Sekretariat w dniach 29.01- 09.02.2018 r czynny w godz. 8.oo - 14.oo

  Zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej nie będzie. 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Rotmance
  Al Piłsudskiego 37
  Rotmanka
  Straszyn 83-010
 • (+58) 682 1317
  Fax. (+58) 683 08 50

Galeria zdjęć